Taurii ce parfumuri li se potrivesc?

personjulya_ionescu

M-ar interesa daca stie cineva ce parfumuri li se potrivesc acestor nativi.

• person :D

Sunt taur si sincer inca nu mi-am gasit parfumul de care sa ma indragostesc iremediabil...Am tot incercat pana acum si cateva dintre parfumurile care mi-au ramas in memoria olfactiva sunt Hugo Boss, Ninna de la Ninna Ricci, Be delicious Donna Karan, Ultraviolet Paco Rabane... Dintre toate Ninna a fost cel mai dulce, in rest prefer parfumurile fresh sau puternice, spre masculine (am avut o perioada si Rome, Laura Biagiotti)

14 Mar 201212:33
  • person Taur din epoca preistorica

Arhi-cunoscut cum natii din aceasta zodie sunt incapatanati si se impotmolesc uneori in mlastinile cele mai putin simpatice. Coabitez cu un taur de 7 ani. Timp de 2 ani m-am chinuit sa-l conving sa incerce deodorante si after-shave-uri si nu numai Mennen Speed Stick, timp de 5 ani am incercat sa-l fac sa inteleaga faptul ca un parfum nu altereaza mirosul natural al pielii, ci il potenteaza, daca este bine ales. Am gasit, dupa lungi tratative si aburi scosi pe nari furibunde, SunMen de la Jill Sanders, pe care cred totusi ca tot eu o sa-l folosesc. Succes in a-i gasi ceva pe masura, dar cred totusi ca trebuie bine forata atitudinea lui vizavi la acest tip de stimuli olfactivi - sunt foarte sensibili in acest sens taurii :)

06 Dec 201020:57
  • person depinde

Depinde de Taur ;-)

In general pentru iarna poti alege un parfum greu, senzual, mai puternic, gen Chanel Allure Sensuelle sau Narciso Rodriguez. Vara merge unul floral-fructat, usor, gen Pur Blanca de la Avon sau Envy Me, or unul acvatic gen Aqua di Gio.

Pentru barbati depinde de Taur, am intalnit genul "agro-silvestru" certat si cu sapunul, dara-mi-te cu parfumul. Pentru cei mai rafinati, incearca iarna un Yves de Saint-Laurent M7, vara Kenzo Air sau noul Davidoff adventure.

Taurii sunt in general foarte axati pe sexul lor - i.e. femeile sunt foarte feminine iar barbatii foarte masculini asa ca nu recomand un parfum unisex, il pot considera prea "ambiguu".

Taurul din pacate se cam uita si la pret, asa ca un eventual cadou trebuie sa fie scump si/sau de ultima moda. Light Blue de exemplu, este atat de comun incat daca nu stiti sigur ca e "parfumul ei" mai bine nu-l cumparati ...

20 Mar 200819:03
Recomandari

Newsletter Ele.ro

din nou azi :)
  • person

"nu regreta niciodata ceea ce ai indraznit sa faci ...regreta ce nu ai facut si ai vrut"

Blog Ele.rochevron_right

• speaker_notes   test
  • speaker_notes   test
Forum Ele.rochevron_right

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON

Ofert Ele.rochevron_right
36% reducere