a ramas dupa foc cenusa??:((:((:((:((:((:((

by: moonlight_girl_mysterious
Buna! am o MAREEE PROBLEMA...acum un an am fost cu un baiat C, de kre imi placea fff mult. a trecut timpul..am aflat k ma inselase si il uram! ne-am despartit si am suferit ff mult!
de jumatate de an..(aprox) sunt cu un alt baiat A, de kre imi place f mult. in schimb relatia noastra e ff complicata (mereu ne certam,ne impacam..uneori nu ne bagam in seama...alteori face numai porcarii)
k sa revin asupra problemei...de la un timp incepe sa imi placa iar de C, iar yo nu vreau DELOC asta. in ultimul timp se poarta asa frumos cu mine, vorbim mai mult... iar kand ma gandesc la C...uit total de A (desi relatia mea cu A e mai lunga dekt a fost cea cu C)
deci ..ma tem ca voi vrea iar sa fiu cu C , si stiu k voi suferi..dar dak mai stau mult cu A , voi suferi la fel.
Oameni..CE SA FAC???nu pot renunta la A...dar nu vreau sa imi placa de C..dupa foc a mai ramas cenusa??? se va aprinde cenusa intre mine cu C??? nu vreau asta!!
vreau sfaturi...:((:((..multe sfaturi..sunt total debusolata!..
multzumesc mult! :*:*

flu2rash13

flu2rash13

t inteleg

08 Iun 2006, 16:03

cred k t inteleg perfect...am trecut si eu p acolo.sigur k a ramas cenusa,va ramane mereu ;)nu pot sa-ti zic c va fi la tine insa iti pot spune cum a fost la mine.L-am ales p cel la care tineam mai mult...dar dupa 3 ani s-a terminat intr-un mod nu tocmai frumos :( am fost apoi cu celalalt...desi trecuse mult timp...s-a terminat si cu el lafel d urat...tb sa ai grija mare c vrei...totul este sa stii sa lasi d la tine insa in acelasi timp sa nu t lasi calcata in picioare..pastreaza-ti mandria ;) t poop si astept sa vad c ai mai facut :) astept vesti bune

moonlight_girl_mysterious

e nah...

23 Mai 2006, 13:47

draga osho..stiu ca nu va tine mult..dar..makr "noul" C ma ajuta sa-l uit pe A, si sa stii k mie kiar imi place de el...si lui de mine(dupa cum se vede) asa k...
in plus se aproapie zilele orasului nostru si vreau sa am o persoana langa mine cu kre sa ma distrez si cu kre sa vb ( acum ma refer la o persoana de sex opus...k prietene destule am ;)
bye :-h

osho

osho

roxi

23 Mai 2006, 13:23

Cat crezi ca va tine?
Ma bucur pt tine.
Eu va zic insa..."Problemele sunt numai ale voastre..."

IN SFARSIT FERICITA!!!

22 Mai 2006, 21:17

nu pot sa cred k in sfarsit s-au terminat problemele (cel putin pentru luna asta ..) acum sunt cu un alt EX, tot un C , dar...nu acelasi k cel de care am vb acum kteva zile. ce sa spun...poate k veti zice k m-a apukt asa deodata..dar credeti-ma, cand sunt cu "noul" C, nici nu imi pasa de A :D:D:D ..si pot zice k l-am uitat...(desi acum sunt influentata de C , de aceea cred k nu imi mai place de A)
am iesit astazi cu "noul" C si e FFF diferit fata de A. :) sunt ff happy si sper sa dureze mai mult relatia :)
in legatura cu ....curiozitatea ta in legatura cu certurile dintre mine si A..sa stii..k nici yo nush dc ne certam...pur si simplu nu mai vorbeam ,nici la sc , nici pe mess. asta este..dak nu stie sa pretuiasca o fata , o va pierde(asa cum a facut cu mine :(
va multzumeesc inca odata...pt k m-ati ajutat...chiar daca nu va dati seama ,voi mi-ati readus fericirea! daca nu imi dadeati sfaturile astea..poate ca acum stateam seara si plangeam ca o disperata...multzumesc mult ! va poop dulce, in special p scumpika kre m-a ajutat f mult si kre m-a ascultat de fiekre data. chiar as vrea sa luam cumva legatura...poate prin mail...sau prin messenger..dak si tu vrei scumpika, si crezi ca putem vb k 2 prietene, te rog sa ma anunti ;) :*:*

uf....8-|

21 Mai 2006, 11:57

deci...aseara m-am certat cu A, in ciuda faptului ca, cu o zi inainte am avut o discutie serioasa cu el si am stabilit sa fim impreuna,si sa nu ne mai certam. la ce bun toate astea??? la nimic.
al doilea lucru..in leg cu C, nu as vrea sa ma umilesc yo in fata lui si sa-i zic k as vrea o relatie cu el. sa stii ca ar fi o idee sa mai fiu cu el o luna, sa ma distrez dupa care PA :):):),chiar mi-ar place, dar asta sa se intample dupa ce imi zice el k ar mai vrea o relatie, nu eu!!
m-am gandit aseara fff bine si consider ca ar trebui sa o las balta cu A, nici nu am mai vb si stiu yo cum va face. e un baiat incapatinat, nu-mi va cere iertare. mai bine sufera dekt sa ne impacam ,iar yo nu mai vreau sa ma impac cu el DELOC. mai bine il uit decat sa mai sufar. de fapt certurile astea...nu is CERTURI cu cuvinte.pur si simplu nu mai vorbim deloc...cam asta e...si..oricum tot eu sufar...poate ca si el..dar nu stiu..
eu asta consider...ca mai bine il uit pe A ,iar daca C va vrea sa mai avem o relatie ...nu voi ezita :-D
VA MULTZUMESC DE SFATURI...insa mai astept sfaturi k sa vad dak am facut bine :*

lokita

lokita

......

21 Mai 2006, 09:30

Eu cred ca daca nu mai vrei sa ai de suferit ar trebui sa il uiti pe C.Stii cum e proverbul ala "Lupul isi schimba parul dar naravul ba".Cunosc si eu un tip care e la fel ca,C.Adica sta cu o fata doar pt asi satisface nevoile personale(daca intelegi unde vreau sa ajung)adica el nu le spune niciodata te iubesc sau alte chestii deastea romantice pe care cred eu ca fiecare fata ar vrea sa le auda,nici in sms-uri nu poate sa scrie astfel de chestii,intr-un fel e de apreciat pt ca nu le minte.Deci oricat de mult ai incerca sa il schimbi pe C e in zadar.Si in legatura cu A ar trebui sa ai o discutie serioasa in care ar trebui sa ii spui ceea ce simti pt el,sa ii spui ca ar trebui sa fie un pic mai atent cu tine pt ca ar putea sa te piarda in felul asta si nu stiu daca o sa ii placa,eu una asa am facut atunci cand m-am simtit neglijata si a mers,multi nu isi dau seama ca ar trebui sa te bage mai mult in seama si cand le spui ca tu te-ai satutrat sa fii pe ultima treapta,abia atunci isi dau seama ca au gresit.Asa ca stai de vorba cu el si spunei ce ai pe inima,sinceritatea si comunicarea intr-o relatie daca nu sunt e ca si cum nu ar exista acea relatie(parerea mea daca gresec cumva corecteaza-ma).Ok te pup si take care!

inutza

inutza

:)

20 Mai 2006, 23:06

scuzele mele atunci:)...eu cred ca te chinui singura...ba A ba C...daca esti sigura ca vei suferi cu C impune-ti sa il uiti....si ai grija de relatia cu A,exista certuri fii tu prima care sa renunte la ele,A va aprecia....fara sa te superi dar daca il ametesti si pe el cum ametesti aici nestiind nici tu ce vrei eu il inteleg saracul:)...nu vreau sa fiu rautacioasa dar capul sus fara sa te mai chinui singurica:)

am uitat sa rasp. la niste intrebari...

20 Mai 2006, 22:49

deci...la chestia cu : cine a dat primul cu piciorul ....totul a venit de la sine...in legatura cu C...pt k nu ne mai vazusem de vreo 2 saptamani ( el venise de la bunici) si yo aflasem ca ma inselase...chestii trestii...si nu ne-am mai bagat in seama....dekt atunci kand am vb ultima data despre "inselaciuni"
al doilea raspuns...la chestia cu : daca iti pasa de relatia cu A ne scriai de mai demult..sa stii ca am scris la categoria "iubire" ....tema se numeste "Certuri certuri asta e ultima??"....e vb despre A si cu mine..deci...mie chiar imi pasa...:(...

nici yo nu stiu ce vreau :-|

20 Mai 2006, 22:41

in primul rand va multzumesc fff mult ca mi-ati raspuns atat de repede!
problema e...ca..in vara kand am fost cu C a fost f bine, nu ne certam, nu am avut nici o cearta, dar deznadamantul a fost f urat. Aflasem ca ma inselase si am avut o discutie cu el despre asta si a recunoscut ca m-a inselat...ca iesea noaptea cu fetele...si chiar nu i-a pasat de ce simt yo kand mi-a zis toate astea. eu i-am zis k am tinut la el si ca nu l-am inselat niciodata, insa...lui nu i-a pasat :(..la inceputul relatiei era innebunit dupa mine, eram mereu impreuna, si faceam multe lucruri frumoase. problema e ca..el e baiatul caruia nu ii pasa de fete..umbla cu ele...3-4 saptamani...dupa care: PA-PA :(..asa a fost si cu mine(doar ca noi am fost impreuna aprox 3 luni) si mi-a marturisit ca nu poate avea o relatie doar cu o fata. deci e un baiat "afemeiat" ... de asta am suferit ff mult si de asta nu vreau sa mai fiu cu el sau sa imi mai placa de el pt k stiu k si-ar bate joc de mine sau m-ar insela ( asta kiar daca la inceputul relatiei i-ar place de mine si ne-am iuby)stiu ca la inceput ar fi balnd si ff indragostit dar mai mult timp nu pote rezista asa.
in legatura cu A...tot se duce de rapa. pot zice ca nu putem avea o relatie...nu stiu ce sa fac...si acum..eu stau p mess si el e, dar nu vorbesc cu el..si asta se intampla cand ne certam sau kand nu ne pasa unul de altul. de fapt sa stiti ca nici nu imi pasa prea mult daca vb acum cu el sau nu...
in legatura cu zodiile: C e rac ca mine , iar A e taur ...
acum sper ca intelegeti de ce nu vreau sa mai fiu cu C...si dc ma plang in legatura cu A. inka ceva : nu as vrea sa-l pierd pe A, pt ca stiu k apoi l-as mai vrea inapoi . eventual "m-as putea minti singura" adica...sa imi zic in sine ca nu mai sunt cu A, si sa vorbesc cu el ca si cu un om normal..cred ca asta am sa si fac.
uf...NICI YO NU STIU CE VREAU...:((
astept raspunsuri..:(

lokita

lokita

......

20 Mai 2006, 19:37

Roxy de ce refuzi cu atat disperare ca intre tine si C ar mai putea fi ceva?Tu nu stii ca fiecare om merita o a 2 sansa?Dar mai am o dilema care a spus PA primul?Tu sau el?Ca daca ai spus tu prima ma mai gandesc si la chestia ca ar vrea sa se razbune,sa iti arate la ce ai dat cu piciorul!Sper sa nu fie genul acesta,razbunator crede-ma ca daca e asa mai bine il lasi in pace.Nu stiu ce sa-ti mai spun.Uite un sfat prietenesc FA CE ITI DICTEAZA INIMA,EA NU SE INSEALA NICIODATA!!Gata atat am avut de spus ... Te pup si ai grija de tine!Tine-ma curent cu decizia ta!Pa!

inutza

inutza

:)

20 Mai 2006, 13:46

am ametit:)lasandu-l pe A la o parte,pt ca ma gandesc eu ca daca iti pasa f mult de relatia cu el ne scriai mai demult:)...chinul tau e C pe care l-ai iubit si a reaparut in viatza ta...se poarta frumos,te recucereste...atunci eu cred ca regreta ca a gresit si poate realizeaza ca te iubeste:)...tu ce vrei?...care din ei iti este mai aproape de inima?...ce ar fi tu sa stai putin timp departe de amandoi,sa evaluezi situatia si sa vezi cu cine vrei:)...si debusolata nu vad de ce sa fii:)

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!