am o problema foarte mare! AJUTOR VA ROG !

by: ryka_mfi
Hello! Am o problema foarte mare si vreau sa ma ajute cineva si sunt disperat. Si sa incep cu inceputul acestui lucru : Vara asta care a trecut mai pe la sfarsitul vacantei mi-a venit o idee, de a prosti mosi pe internet, dandu-ma drept fata, le ziceam sa ma ajute cu bani, nu ma asteptam sa reusesc, dar unu mi-a trimis ( nu spun suma ). Si acum 2 dintre prietenii mei, care ne permitem orice fel de glume, radeam pe tema asta, ei ziceau ca esti bisexual ca esti homo, nu ma atacam pt. nu e adevarat cum va spuneam ne permitem tot felu de glume ( suntem si colegi de clasa ). Acum la vreo cateva zile am mers la discoteca la masa eram eu acesti doi prieteni si inca 2 persoane mai mult amici ( am fost la mare toti si ei poate se considerau prieteni cel putin cu mine ) si acum radeam cu cei doi colegi de clasa ai mei tot pe seama mea cum v-am mai spus si mai sus. acum cei 2 amici care mai erau cu noi au inceput si ei, si ma deranjat pt. ca nu ne permitem foarte multe glume. si m-am enervat si unu a inteles si s-a potolit dar celalalt nu, si i-am zis ca il bat daca nu se potolesti si imi zice cica " vrei sa stricam prietenia?" si dupa ce a zis am ramas putin blocat si i-am zis la randu meu " ce prietenie ???" l-am injurat si gata mi-am vazut de distractie cu colegii mei. Acum vreo saptamana imi spune un prieten bun ca "tovarasii mei" ( se referea la cei doi amici care sau dat la glume cu mine aiurea ) ca mi-au scos vorbe ca eu le-as fi recunoscut in fata ca-s bisexual ( si chiar daca as fi fost nu as fi recunoscut ). Prietenu care mi-a spus ca au fost scoase vorbe mi-a spus specificat ca ala a scos vorbele si mi-a zis stau linistit. Acum eu nu stiu ce sa fac, ca daca il bat pe ala care a scos vorbele lumea ar fi ferm convinsa ca chiar sunt bi, si sa vb cu el nu cred ca ar vrea pt. ca el nu stie ca eu stiu ce a zis el despre mine. Ce sa fac??? spuneti-mi va rog, ajutati-ma.

raluk

raluk

:)

27 Sep 2005, 14:41

Oricum imi pare bine ca ai ajuns la concluzia sa nu iti mai bait capul. Si apropo astfel de "amici" trebuie evitati.

ryka_mfi

ryka_mfi

rodica

26 Sep 2005, 12:56

rodica .. pai eram calm ... si atunci ( cred ) dar ...nu eram in apele mele.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

GO GO GO!!!

26 Sep 2005, 12:55

Imi pare bine ca
te-ai mai calmat si zau acuma tine-o tot asa!

ryka_mfi

ryka_mfi

....

26 Sep 2005, 12:45

eu cred ca vorbele au fost scoase ca razbunare ... asta e parerea mea ... si daca mai stiti careva ce as mai putea face ... va rog postati aici .. mi-ar fi de mare ajutor. merci mult!

ryka_mfi

ryka_mfi

merci de ajutor .. .daca mai stiti cate ceva .....

26 Sep 2005, 12:37

merci mult ... inca n-am scapat ... dar nu ma atac la aceste vorbe pt. ca nu-i adevarat dar naspa e ca lumea arata cu degetul ... si e penibil ... stiu k faza cu fata e buna .. si o s-o fac dar ... sa vedem ca de 2 sapt m-am despartit de prietena ...dar oricum merci de ajutor ...

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

Ce te agiti atata?

26 Sep 2005, 10:29

Eu nu te inteleg. Si ce daca asa-zisii tai prieteni fac glume cat se poate de proaste? De aia nu mai ploua dupa parerea ta?
Lasa-i in pace, daca o sa reactionezi vioelnt sau daca o sa incerci sa te aperi toata lumea o sa creada ca te simti vinovat. De ce sa nu te calmezi si sa iti vezi de viata ta, iti gasesti o gagica si le dai jet cu ocazia asta?

scorpiana_007

scorpiana_007

ai putea sa ne zici si cum ai scapat...

25 Sep 2005, 13:47

Ar fi interesant sa auzim si cum ai fugit de situatia in care erai...te-a ''ajutat'' cu ceva acest forum?

scorpiana_007

scorpiana_007

nu e o problema f mare...

25 Sep 2005, 13:45

Dragul meu, nu stiu dak ai scapat de situatia ''penibila'' dar oricum nu poti opri k lumea sa barfeasca.Cea mai buna metoda, dupa mine, ar fi sa incerci sa fi imun la ce zic ei, macar de suprafata, sa ai langa tine o fata draguta care sa tina la tine si sa ti si tu la ea, sa negi totul cu desavarsire, sa nu mai crezi in acei amici si sa lasi timpul sa treaca.oricum faza cu o fata langa tine chiar nu-ti strica, cred k si pt tine dar si pt cei care nu te cunosc si de judeca dupa vorbele ''vecinilor''.succes...oricum o sa treaca...iar tu cred k ai farmecul tau nu tre sa iti faca alti reclama.

katy

katy

:)

24 Sep 2005, 20:30

C situatie ciudata... :), e prima data cand intalnesc ceva de genul asta... Ma rog, ia si te bucura de banii primitzi :) si lasa-i p fraieri sa indruge tot felul de vorbe! Dak tu nu esti bi n-ai d c sa iti faci griji, normal k suferi olek de orgoliu ranit, dar neaga totul... si in final nu il vor crede p respectivul prieten intrucat tu nu le vei da nikiodata motive celorlalti sa creada ca esti bi. La faza cu bataie, actionezi ca un adevarat inculpat... mai bine tachineaza-l si tu... oricum intr-un final se va plictisi... ziki o data, de 2 ori, vezi k nu te crede nimeni lasi balta sau cel putin asa cred eu... Datorita acestei situatii, ar trebui sa fii totusi si oarecum fericit... ai aflat ce iti pot face cei p care ii numeste "prieteni" si ai incredere in ei... Pastreaza calmul si nu da dovada de momente de stingherire... fii cat mai natural.. si ai putea trata acest subiect si cu putin sarcasm... :D. Ma gandeam k daca cineva iti va reprosa acest lucru, sa ii ziki ceva de genu`: "da` ce crezi k nu mi mai ajung fetele ca sa trec la baietzi?" sau la adresa respectivului: "lasa-l sa vorbeasca nu vezi k nu stie ce sa mai scoata ca sa se faca remarcat?"... :D... Mult noroc!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!