ce ati face daca intr-o relatie mama lui este peste tot cu voi?

by: bitzy
Pun intrebarea asta pt ca eu trec prin asa ceva si nu stiu ce sa ma mai fac.Am un prieten de 1 an.La inceput totul a decurs normal,nimic nu mi-a dat de gandit ce avea sa se intample.De multe ori la inceputul rel mama prietenului meu iesea cu noi la suc,in parc,oriunde am fi mers impreuna.Atunci nu am dat o mare importanta pt ca nu am crezut vreo clipa ca asa va continua.Dupa o perioada de timp cand am realizat ca aceasta situatie persista a inceput sa ma deranjeze si am incercat sa vorbesc cu prietenul meu sa-i spun ca nu e bine ce se intampla,iar el mi-a explicat ca vine cu noi pt ca ii este frica sa stea singura in casa(desi are 50 de ani).Asta cu timpul a devenit de multe ori subiect de cearta intre noi.Ce credeti exagerez eu sau chiar e ceva iesit din comun?

pisi

pisi

Pune-l sa aleaga

15 Feb 2006, 01:47

Pune-l sa aleaga intre tine si ma-sa ! Altfel tot timpul maica-sa va fi cu voi, va incerca sa va controleze viata, intimitatea ! Ma gandesc ca probabil mama soacra si-a crescut singura copilul sau fi-su e unicul copil ! Ah, ce nu-mi plac mie mamele astea sufocante !
O sa ai viata grea, Bitzy, daca nu pui ACUM piciorul in prag ! Te vei atasa de el, si-ti va veni greu sa renunti la el, si-l vei accepta cu ma-sa cu tot, daca nu iei acum masuri !
Fii un pic mai egoista si gandeste-te si la tine !

mirelad

mirelad

Un an nu crezi ca a fost suficient?

31 Ian 2006, 22:12

Nu crezi ca ai asteptat destul si nu s-a intamplat nimic. Gandeste-te e un an din viata ta de care ai fi putut sa te bucuri poate mult mai frumos decat sa speri ca maine poate va fi altfel. E decizia ta daca vrei sa mai astepti pentru ca asa te roaga el sunt tare curioasa oare intre voi e o dif. mare de varsta? Oare e prima iubire, tii chiar atat de mult la el sau te leaga alte lucruri si iti este greu sa renunti la relatie .Sincer imi pare rau pentru tine, dar gandeste-te bine esti tanara si ai de unde alege nu e bine sa te opresti la prima statie daca nu stii sigur ca e cea buna.'Nu poti cunoaste un om nici intr-o viata chiar si de tine insuti esti surprinsa uneori.

bitzy

bitzy

da stiu

30 Ian 2006, 21:17

Mirela sa stii ca m-am gandit si la posibilitatea asta si sincera sa fiu imi este tare greu.Am vorbit cu el si i-am spus ce ma deranjeaza si m-a rugat sa fiu alaturi de el,sa am putina rabdare ca va face tot posibilul sa o schimbe,sa o faca sa se obisnuiasca sa stea singura si sa se obisnuiasca cu gandul ca acum are pe cineva si trebuie sa-l lase in pace,dar mi-a spus sa am putina rabdare ca asta nu o va putea face de pe o zi pe alta si are nevoie de mine sa-i fiu alaturi pt ca ea e o fire foarte dificila care nu pricepe.asta e problema

katy

katy

:)

30 Ian 2006, 15:48

Scurt si la obiect ii zici prietenului ca daca nu o pune la punct p mama lui, poate sa si ia adio d la o relatie serioasa, caci a vaostra nu va ami avea continuitate :)...

mirelad

mirelad

Scumpo situatia ta nu e tocmai roz

27 Ian 2006, 18:50

Mama prietenului tau nu are ce cauta in relatia voastra si am sa-ti spun si de ce acum sunteti doar prieteni dar mai tarziu daca veti hotara sa mergeti impreuna pana la adanci batraneti,gandestete bine. Eu am o prietena e casatorita si a stat cu mama sotului pana acum doi ani au fost chiar la un pas de divort si de ce pentru ca a inceput sa se implice in relatia lor dar nu direct mai intai prin prietenii lor pe care i-a indepartat de ia spunandu-le tot felul de minciuni despre ea. Asta a fost doar inceputul apoi a inceput sa-i faca capu mare lu fiisu cu tot felul de tampenii,asa ca oricat de mult ai tine la el spunei sa se hotareasca,mama lui trebuie sa aiba prietene de varsta ei si nu sa stea langa voi, santeti tine ri si aveti nevoie de intimitate.