ce sa fac?un sfat pls

by: paula90
Sa va zic si io povestea mea...imi place super mult de un baiat de la acelasi liceu cu mine ..mai demult ma tot bagam in seama cu el dar nu prea imi dadea atentie .De cand suntem la acelasi liceu tot intra pe mine pe mess mi-a cerut nr de tel imi tot da bipuri si ieri m-a intrebat daca nu vreau sa ies cu el la un suc dar nu am putut ca aveam alt program .Faza ii ca nu stiu daca sa ma duc la suc sau sa-l las sa fiarba un pic si sa fiu mai indiferenta plus ca am tare mari emotii nu stiu daca o sa fie bine...chestii din astea dati-mi pls un sfat

mata

mata

of of

27 Mar 2007, 19:28

Te inteleg,ai emotii.E perfect normal sa ai emoti atunci cand baiatul care te place te invita la un suc.Parerea mea sincera este sa accepti.Experienta mi-a aratat k din pakte baietii nu prea stiu sa interpreteze unele gesturi menite sa le starneasca atentia,fara suparare baieti.Dak nu accepti poate sa creada ca nu ti se pare interesant si o sa se opreasca la un moment.Eu zic sa ai incredere in tine si sa te duci la intalnire.O sa fie bine,sunt sigura.Mult succes!!!!

Ih

12 Feb 2007, 12:53

Nici 17 ani nu ai si deja te gandesti sa pui baietii pe jar, nu? De ce-ti omori tu neuronii cu asta, ia fa-te frumusel si du-te la intalnire, vezi ce neam de om e, si in cazul in care iti place gandeste-te cum sa-l pui pe jar cand e cu tine. Tu vrei sa astepti, sa-i testezi nervii, si poate te trezesti ca ai descoperit fratele geaman al lui Axinte de la Vacanta Mare care stie sa dea copy-paste la cateva replici frumoase cand "intra pe tine" pe mess (suna a banc sec chestia cu intratul).