ce trebuie sa fac?

by: ada21
buna ziua.am 21 de ani si de aproape 7 luni am o relatie. in urma cu 11 zile(16 august) mi am inceput viata sexuala. ca metoda de contraceptie am folosit prezervativul.nu am sangerat si asta ma ingrijoreaza.in ceea ce priveste menstruatia, ultima a fost in 9 iulie.sunt ingrijorata ca nu cumva sa fi ramas insarcinata.intarzierea se poate datora dezvirginarii?mentionez ca nu am avut regulat menstruatie.uneori se intampla sa mi vina intr o luna la inceput iar in urmatoarea dupa o saptamana. de obicei dureaza cam 6-7 zile. ce as putea sa fac?sa ma adresez unui ginecolog(nu am fost niciodata) sau mai intai sa fac un test de sarcina. si daca da ce test de sarcina sa folosesc?
va multumesc!

lore22

lore22

linisteste-te;)

28 Aug 2007, 01:33

dupa cate spui tu...normal ti-ar fi venit in jur de 9 august..deci....dereglarea aceasta nu se datoreaza neaparat primului tau contact sexual...oricum,daca ati folosit prezervativul si acesta nu s-a rupt,nu vad de ce iti mai faci probleme.pt linistea ta,mergi la un doctor.iar k test de sarcina iti poti lua un "sure check" e putin mai scump dekt un test ordinar(e cam 10ron)dar...e mult mai sigur...bafta

fabi

fabi

...

22 Feb 2007, 15:22

nu ai sangerat pt ca ai probabil un himen elastic....referitor la o posibila sarcina cu siguranta ai aflat deja raspunsul

Hei

12 Feb 2007, 13:08

Ce mai e nou Ada?

laura86

laura86

don't worry

04 Sep 2006, 20:57

Parerea mea e sa mai astepti...am patit-o si eu...s-a produs o schimbare in organismul tau si asta probabil ti-a intarziat ciclul..daca esti sigura de metoda de contraceptie nu ai dc sa iti faci griji...

gudu_universalu

gudu_universalu

buna ada,

02 Sep 2006, 03:38

stii care ar fii problema ta? problema suna asha in felul urmator nuesti bine desvirginata shi cred ca are penisul prea mic prietenul s-au sotzul, (pare-rea mea) mai incearca shi asta a 2) ar fii trebuit sa te consulti posibil sa fii ramas insarcinata.