Ce va enerveaza cel mai tare la barbati?

by: raluk
Eu personal urasc faptul ca iau viata mult mai usor decat noi. E atat de enervant sa vezi ca tu iti faci o mie de grija, iar el e calm, linistit.

doe

doe

Sonik...

05 Sep 2006, 12:47

Asa e ce sa faci, asta vine din trecut, barbatul era cel puternic, el aducea hrana in casa.
Nu accepta sa piarda, pentru ca se considera puternic.
Si acum e asa, dar intredavar acum suntem intr-o alta epoca si tre sa acceptam ca si pirdem.
Cand mergi la cumparaturi cu barbatul, tre sa ii ceri parerea , adica intreabal ce caliatate, si alte chestii acre sti ca nu il plictisesc.
Iar daca tu sti ca atunci cand mergi la cumparaturi si nici tu nu sti ce sa cumperi stai 3 sau ami multe , atunci dute cu niste prietene de ale tale, nu il tara si pel, daca nu sti ce sa alegi si pe deasupra iti strici taota ziua...

sonik

sonik

ma nu cred ca daca ii ceri parerea

05 Iul 2006, 21:26

la cumparaturi o sa ii placa .......cred ca solutia ar fi daca am face mai repede cumparaturile ....... sotul meu e super plictisit cand merge cu mine la cumparaturi pentru ca stie ca in min 4 ore nu scapa iar daca ii mai cer si parerea imi pune o moacaaa......
sincer pe mine ma deranjeaza la barbati ,ca nu stiu sa pierda , nu vi-sa intamplat ca jucati un joc cu el si castigati si il vezi ca se oftica pentru ca nu puate sa creada ca la batut o femeie .

doe

doe

pisi...

27 Mar 2006, 12:02

Felicitari.
Maturitatea a spus totul.

doe

doe

Ramayana

27 Mar 2006, 12:00

Eu cred ca aici este vb de lipsa de maturitate,conversatie,iubire si anturajul in care a crescut.

doe

doe

Ana-Maria P...

27 Mar 2006, 11:56

Inteligenta miscare de ce sa nu mergeti voi fetele.
Dar si barbatii merg la cumparaturi se plictisesc intaradevar.
Ca sa nu se plictiseasca punel sa care cosul sa te ajute sa-ti spuna care e cel mai bun material:
Ex:ai luat o fusta si ii spui ce parere ai merita banii,e un material bun,ce material e...
Si credema ca daca faci asa ceva atunci ii dovedesti ca il iubesti si ca te intereseaza si parerea lui.
Distractie placuta la cumparaturi.

doe

doe

ioana...

27 Mar 2006, 11:50

Asa se numeste cartea.
Tu ca ai citito ar trebui sa sti cum sa-l iei pe pretenul tau.
E o carte f buna.

doe

doe

ioana...

27 Mar 2006, 11:46

Asa suntem noi.
Daca iti iubesti partenerul ai sti cum sa-l iei.
Intradevar Barbatul cu tot ce este atacat o ia personal.
Dar conteaza f mult cum ii spui,draga ioana.
Nu ii spui nu mai avem bani ce ai facut cu ei?
Tre sa fi f atenta cum ii spui.
Daca lai atacat atunci e normal sa puna la modul personal.
Atunci cand ii spui data viitoare o problema spunei-o cu stil.
Succes

doe

doe

raluk...

27 Mar 2006, 11:41

Multe fete isi fac griji aiurea,greu recunosc.
dar de ce sa nu ne acceptam asa cum suntem.
E clar suntem diferiti asa ca ce atata zarva.
Si in primul rand sa ne uitam la noi.

odette

odette

PUR SI SIMPLU SUNT ENERVANTI !

22 Mar 2006, 16:53

Au un dar al lor, de a fi enervanti... e secretul lor... oricum, reusesc sa fie: sau plini de ei... sau lingusitori... sau prea naivi... sau prea siguri de ei... sau... oricum cu totul si cu totul altfel decat am vrea noi, femeile... habar nu am cum, dar... recunosc ca reusesc cu succces...

justdiana

justdiana

..

18 Mar 2006, 22:52

nu cred k exista ceva care sa ma enerveze in general latoti...insa fiecare are cate ceva care deranjeaza..dar cred k asta e un mod de a-si defini personalitatea lor...

pisi

pisi

Ce nu-mi place la el si la altii

14 Feb 2006, 00:09

Nu-mi place, spre exemplu, ca el tot timpul trebuie sa arate cat de puternic e, si cu greu recunoaste ca e depasit de situatie, nu-mi place ca prietenii conteaza atat de mult pt el, dar accept lucrul acesta, nu-mi place cand ma intreaba daca a fost bun in pat, desi stie sigur ca a fost, nu-mi place ca , daca s-a taiat la deget, gata se gandeste ca are septicemie,fereasca Dumnezeu , nu-mi place ca e haotic, in timp ce eu sunt ordonata etc ! Dar tocmai de asta il iubesc, ca e dragul meu drag si plin de defecte !

kavajava

kavajava

invataminte

23 Oct 2005, 19:37

Eu personal am incercat sa invat de la prietenul meu sa iau viata mai usor, ca el ... cred ca e un avantaj.

Nu am nimic care sa ma enerveze la absolut toti barbatii.

Direct si personal pe cazuri specifice insa, e alta poveste ... LOL

Cumparaturile ii enerveaza!

20 Oct 2005, 19:29

Va zic eu ca atunci cand ii rugam sa mearga cu noi la cumparaturi se enerveaza cel mai tare.

Sa fie cumparaturile o activitate special "dedicata" femeilor? Voi ce parere aveti?

Eu cred ca daca ei nu vor sa mearga cu noi la cumparaturi tot putem sa mergem cu prietenele.

De aceea va invit la lansarea noului Mall din Bucuresti despre care am citit eu ca e un pic altfel fata de celelalte.. Pe de-o parte avem reduceri si pe de cealalta parte avem "marfa de Mall".

Oricum, mai multe detalii la http://www.city-mall.ro/abonare1

Va pup,

Ana

popioana_ro

popioana_ro

eu am citit o carte

12 Oct 2005, 16:24

Femeile sunt de pe venus si barbatii de pe marte, sau asa ceva era titlu. si in cartea asta autorul spunea ca asta e diferenta fundamentala intre barbati si femei. Ca femeile comunica de dragul de a impartasi ce li se intampla fara pretentia de a cere si solutii, actul in sine de a povesti le linisteste. In schimb, barbatii comunica doar atunci cand au nevoie de solutii sau pentru a furniza solutii. Asa incat, atunci cand noi le povestim cat de nasoala zi am avut, o facem fara scopu de a le reprosa ceva, in schimb ei interpreteaza ca le reprosam ca nu au gasit o solutie pentru ca sa ne faca ziua mai usoara.

raluk

raluk

Esti geniala, ioana!

12 Oct 2005, 14:23

Chiar ca e mega enervanta chestia asta. Mai are chef si omul sa se planga uneori de una sau de alta si nu poate, ca HOP vine si replica absolut penala : "si eu ce sa fac? am incercat sa aia-aia"
=))
Pana la urma, mai stii, poate se simt vinovati pe buna dreptate si e ceva ce nu stim noi.:)) heheh

popioana_ro

popioana_ro

nu cred

11 Oct 2005, 17:00

ca o iau mai usor, cred ca dau impresia. Pe mine ma enerveaza la ei ca orice spui, o interpreteaza la modul personal. ex: nu avem bani? gata! se streseaza ca e vina lor si ca trebuie sa fie mai barbati de barbati decat sunt! Sunt f plictisitori din punctul asta de vedere :(