Ciudat..dar totusi vreau parerea voastra !!

by: meonlyme
Oare un barbat,te-ar dori mai mult dak ar sti k esti virgina,decat dak ar sti k numai esti de mult ? ...Voi ce credetzi ? Dar despre faptul k numai esti virgina,dar spui pers de langa tine,k mai esti..Cand ar afla adevarul..cum credetzi k ar reactiona.. ? (Nu e cazul meu..incerc sa "ajut" o prietena,cu un sfat ) !!!! ASt cat mai multe pareri :) Merci all

danyela

danyela

nu le pasa dar totusi...

21 Sep 2006, 10:51

Majoritatea, parca se simt usurati k tipa nu mai este virgina pt k deja poata sa sara etapa aia cu, convinsul. Totusi acesti tipi mai si intreaba, subtil sau mai putin subtil cam cati au fost inaintea lui.. Concluzia: le pasa si nu le pasa. Cine sa-i mai inteleaga si pe astia?

adel_kinky

adel_kinky

Parewrea mea +umpic din experienta proprie

08 Sep 2006, 19:11

O fata care minte ca e virgina inseamna ca ori a facut-o prea repede ori regreta ceea ce a facut sau cum a facut-o sau ii e teama ca baiatul sa nu o iubeasca in aceiasi masura sau sa o considere o tarfa.Daca fata simte ca il iubeste mult pe acel baiat ar fi bine daca i-ar spune adevarul pentru ca daca ii spune mai tarziu adevarul baiatul isi va pierde increderea in ea si nu o va mai crede deloc si banuiesc ca asta nu convine nimanui.Un barbat da te0ar dorii mai mult daca esti virgina dar accentuez UN BARBAT pentru ca baieti ma refer aici la 17-23 cauta experientza ca sa invete.In plus nu se poate generaliza fiecare baiat gandeste altfel dar in general cei plictisiti de una "gaurita" cauta ceva proaspat.PAREREA MEA

pisi

pisi

Pt deedee

21 Feb 2006, 11:05

Draguto, trebuie sa-ti desenez ca sa intelegi ce am vrut eu sa spun ???
Inainte de a face pe desteapta cu mine, citeste tu cu atentie ce au scris altii !!!
Mai reciteste-mi mesajul de data asta cu atentie, si fara sa te ataci, ca cineva iti da replica, si abia dupa aceea spune ce ai de spus !
iti fac si scheme la ce am spus, daca asa pricepi mai usor !:D

dedee

dedee

pt pisi

21 Feb 2006, 10:15

se pare ca nu ai priceput ce am vrut sa spun
desigur ca depinde de amandoi o relatie, nu numai de ea sau de el
inceputul inceputului = ceva frumos care poate nu se va termina nicioadata
inceputul sfarsitului = ceva ce incepe frumos si se transforma in ceva la care nu te asteptai
da, se pare ca am uitat un aspect, ca acum fetele sunt si ele cele care dau apa la moara
dar sa nu discriminam pe nimeni
asta e realitatea
si nu aratam pe nimeni cu degetul
asa ca te rog ca iniante sa faci o afirmatie sa te asiguri ca ai inteles corect continutul

doe

doe

pisi mi-a placut...

20 Feb 2006, 23:34

ce raspuns i-ai dat lui dedee
cam asa se intampla in ziua de azi

pisi

pisi

Dar ce, deedee,

20 Feb 2006, 11:54

femeile nu sunt interesate de sex ? Si acum daca te-ai culcat cu prietenul tau,crezi ca gata totul s-a terminat ???
Nu, fata draga, depinde de el, de ea, de cat de bine se simt unul cu celalalt pt ca relatia sa reziste ! Si daca te-ai plictisit de el sau ea, la ce sunt buni amantii atunci ?:D
Vai, vai, ce pacatoasa sunt !:D

dedee

dedee

ei .....

19 Feb 2006, 15:59

va invartiti in jurul unui lucru care nu conteaza asa de mult pt ea
bun, sunt de acor cu voi e ffff important ca daca vrei sa ai o relatie serioasa e nevoie de adevar, si alte lucruri, dar...
nu cred ca a mintit doar asa...
ci poate i s/a propus ceva si poate nu era pregatita
tr sa fi avut motivele ei bine intemeiate pt care a mintit
si precum noi bine stim, majoritatea baietilor sunt interesati de sex :)
si mai sunt de parere ca daca se ajunge la asta, ori e inceputul inceputului sau inceputul sfarsitului

inutza

inutza

"minciuna are picioare scurte:))"

10 Feb 2006, 15:34

daca nu-i spune ea de cand numai este virgina el nu are cum sa afle..dar sigur va afla ca numai este!!!sau...daca tipul nu e prea istet ii va putea spune ca a facut gimnastica si are himenul elastic..eu stiu o tipa l-a care a tinut minciunica!!dar daca relatia va dura e mai bine sa fie sincera...daca tipul tine la ea o va intelege!vor urma multe intrebari din partea lui pt ca asta e o minciuna ciudata,sa vrei sa pari ceea ce nu esti!!!oricum asta e..cum va reactiona va reactiona,trebuie sa accepte orice reactie din partea lui pt ca si-a asumat-o cand l-a mintit!!!multa bafta si poate va fi bine!!!

doe

doe

pai...

08 Feb 2006, 22:05

nar trebui sa-l deranjeze pe nici un baiat,faptul ca nu mai esti virgina.
Pe mine nu ma deranjaza mai deloc,de ce ?
E treba ei ca si-a pierdut virginitate,ceea ce mar interesa pe mine e ca noi sa ne simtim bine impreuna.
Poate baiatul respectiv a intrebato daca este virgina sa stie cum sa o ia,este destul de dificil cu o virgina,trebuie sa fi foarte atent cand o deflorezi.
Eu mas supara ffftare pe ea daca mar minti,si nu numai cu acest aspect,eu detest minciuna.
Vai la ce so fi gandit ea cand la mintit?
E treba fiecaruia daca e sau nu virgin.
Cine zice ca "mie numai virgini/e imi trebuie" acela/ea are o problema psihologica.
Sa faca bine sa ii spuna adevarul pana nu va fi prea tarziu

meonlyme

meonlyme

%

08 Feb 2006, 17:25

ai dreptate inofensive_girl is smecherii baietzi astea.Sunt niste "banditzi" hihih !!

inofensive_girl

inofensive_girl

:)

08 Feb 2006, 12:20

baietilor nu le pasa daca o fata e virgina sau nu doar daca nu este vorba despre prietena lor..:) ca atunci se schimba placa...le pasa daca prietena lor e virgina pana in momentul in care ei o fac sa nu mai fie...ca apoi se simte mandru..si daca chiar o iubeste ramane cu ea..daca nu...bine ca a fost virgina ca nah`...se simte mai bine :)

katy

katy

uneori da...

08 Feb 2006, 12:03

stii mai sunt unii batuti in cap, care vor k prietena lor sa fie virgina sa fie numai a lor... hhmm, si ei in schimb c ne ofera? adik eu sa poate fi cu oricine, iar apoi tot ei sa aiba pretentia sa fie primii din viata prietenelor lor. Oare noi nu avem dreptul spre mai mult? Oare cand o sa inteleaga unii oameni lucrul acesta? :))

shane_54

shane_54

poate ca da poate ca ...NU!

08 Feb 2006, 11:55

ce la durut pe el...cam mai nimik...poate un pic minciuna!dar faptul ca esti sau nu virgina sa stiti ca nu prea il afecteaza pe barbat in general!

raluk

raluk

....

08 Feb 2006, 11:45

Eu cred ca nu ar avea de ce sa se supere ca ea nu mai este virgina. Cred in schimb ca ar avea de ce sa se supere pentru ca ea l-a mintit. :)) Si probabil ca asta il va rani cu adevarat. Pe de-o alta parte, eu daca as fi baiat m-as bucura pentru ca ea nu mai este virgina. Mai putin stresant pentru mine!!! Nu am dreptate?

angel

angel

hmm...

08 Feb 2006, 10:39

se pare ca ei ii e frica sa stie ca asta e adevarul despre ea si s-a ascuns de el.nu este o tragedie sa nu mai fie virgina pt el dar a gresit. cum ar fi oare daca acel baiat ar aprecia faptul ca ea a spus ca e virgina si o considera pura si neatinsa ? pt ca oarecum intra in capusor unui baiat cand iubita lui spune ca el ar fi primu. daca ea ii spune adevaru acuma , se va racii putin relatia .daca nu i-ar spune se vor spune vb dulci si dragastoase dar nu ar fi destinate ei ci fetei pe care ea o creaza prin aceasta minciuna. decii... adevaru poate sa o ajute:) discutie intre 4 ochi cum se spune..:) ii doresc bafta si sa fie iubyta

hedonista

hedonista

pe de alta parte..

08 Feb 2006, 09:54

eu m as cam supara daca as fi baiat pt ca n a avut incredere in mine de la inceput, in consecinta a inceput relatia cu o minciuna si pt ca, poate el o respecta si si facuse alta parere despre ea, asta denotand falsitate..oricum ea este de vina ca i a spus ca este virgina..si daca ii zicea ca nu e?care era faza?!?!urasc fazele astea cu uite virgina, nu i virgina..

pinky

pinky

sincer

08 Feb 2006, 01:04

nu inteleg de ce lui i-ar pasa ca ea nu mai e virgina... ar trebui sa-i para bine chiar... acum nu inteleg nici de ce ea l-a mintit... eu daca as fi baiat nu m-as supara :)

meonlyme

meonlyme

%

08 Feb 2006, 00:27

Nu chear nu e vb de mine,e vb k o pers e ..cu prietenu ei de cateva luni,iar ea spusese prietenului ei k e virgina,ceea ce nu e adev..ea numai e de cateva luni in urma sa inceapa rel cu baiatul acesta intelegi.. ? Hm..ii complicat,chear nu o inteleg nici yo..de aia am zis sa incerc pe site..ceva pareri chestii nu ?:) povestea mea e alta .. :P (dak esti curioasa.. e umpikutz mai jos de Ciudat ..dar totusi vreau parerea voastra !! ..adik : cum va unfluientziaza "prima iubire" viatza.. ? :) Te tzuc. Ceau

angel

angel

>>>>

08 Feb 2006, 00:15

e vb chiar de alta pers sau e vb de tine:)... explica putin situatia... adica in ce stare e acuma?