Cum ati reactiona?

by: pisi
Cum reactionati cand cineva va jigneste?
Ii intoarceti si celalalt obraz,incercati sa ignorati sau ce anume faceti?
Cat de departe ne este permis sa atacam la persoana?
Care este limita pana la care suportati jignirile celuilalt,cand spuneti "stop" si ripostati?

Astept si parerile voastre,eventual cu exemple din viata de zi cu zi sau cea virtuala.
Banuiesc ca aproape fiecare dintre noi a fot candva jignit de altcineva...

pisi

pisi

Multumesc!

02 Aug 2007, 11:25

Aurasi,multumesc pentru randurile tale,mi-au facut bine!
Vroiam sa-ti spun ca poti fi sigura ca intotdeauna voi fi alaturi de tine si te voi sprijini,deoarece am descoperit ca esti un om minunat si puternic in acelasi timp.
Sa fii fericita,iubita,sanatoasa si numai impliniri pe toate planurile iti doresc!
Cu drag si respect,
Viorica

aurasi

aurasi

Pisi, nu are de ce

30 Iul 2007, 15:36

sa-ti para rau,nu esti tu vinovata cu nimic.Am observat ca te"vaneaza"pe tine si automat pe oricine gandesete ca tine,dar atat poate ea, probabil este adepta lui"cine nu e cu mine e impotriva mea"si atunci asta este.Sigur Forum-ul este al tuturor,trebuie sa existe si uscaturi in padure,mai bine le ignoram si fiecare isi scrie parerea fara a mai raspunde la rautati"ei cu arme,noi cu flori". Cand viiii?.... (in tara)din ce localitate esti?daca nu vrei sa raspunzi aici,atunci scrie-mi pe contact lider.Oricum noi te asteptam chiar daca nu ne vom vedea niciodata. Pa si...caldura-n suflet.

pisi

pisi

Of,Aurasi

28 Iul 2007, 08:49

Imi pare rau de tot ceea ce ni se intampla si ma intreb oare cand se va termina?
Am ajuns sa fim jigniti de o persoana care are grave probleme in relatiile cu ceilalti,dar si-n relatia cu sine.,e vorba de floare de cais,desigur. :((
Imi doresc ca acest forum sa redevina acel forum linistit si frumos,pe care il stiam cu totii,sa putem discuta in voie,fara sa fim jigniti sau insultati,sa radem cum radeam inainte,of,of.
Nu pune la suflet,Aurasi,ceea ce scrie aia,este un om de nimic,nu ne sta nici macar la degetul mic noua.
Imi pare rau! :((

aurasi

aurasi

hooooooooo

28 Iul 2007, 00:06

COT, daca tu crezi ca am musca pe caciula sau pe c.... TE IGNOR, DAR POTI RASPUNDE CE DORESTI PT MINE NU MAI EXISTI ESTI UN nimic IMPERTINENT DAR NIMIC.
Tu esti cea care are "rol" de TANGA.

aurasi

aurasi

clarificari

27 Iul 2007, 23:59

Nu vb despre loviturile fizice,ci de loviturile verbale.Sigur cea mai buna solutie este IGNORANTA, asta omoara incet, dar sigur.Iar cel care ignora sigur este MULT MAI DESTEPT,(intelectual,cult,etc alege cuvantul care esti tu capabila sa-l intelegi) decat tine care desi ti se si "deseneaza" tot in mocirla ta te scalzi. Sigur ar avea multe sa-ti spuna, dar constat ca nu esti capabila sa intelegi chiar daca iti vb in limbata, corect din punct de vedere gramatical, ortoepic, ortografic sau respectant punctuatia si ce mai vrei tu.Pe santz(ca tzatzele)poate "discuta" oricine,dar "doamna" nu ai sa fiiiii(sunt prea multi de i??? alege tu cati iti trebuiesc) niciodata.Asa ca cel care te ignora iti este net SUPERIOR..... iar, eu raman in lumea mea.....(cunosti poezia-nu e pe site-uri crestine) Marfa de Galati care dai un leu si iei un brat nu-mi trebuie."Dispar"eu ca sa nu mooooori tu.Desi se spune "nu mai moare lumea asta ca sa scape de mine?!?!?!"Iar eu scriu unde vreau fara sa-ti cer tie permisiunea si daca sunt sau nu platita e treaba mea,daca nu-ti place da ma in judecata,sau si mai simplu(iti repet)aplica la lideri daca te duce capul si sa stii ca ma doare-n....

pisi

pisi

Aceasta este utilizatoarea floare de cais

27 Iul 2007, 14:51

http://www.ele.ro/messages_7717.html

Minunati-va!

.

27 Iul 2007, 12:59

Ce nu fac eu pt sanatatea ta zambilico.Am dat si la medicina ! :)))

zambilo

27 Iul 2007, 12:54

Iti recomand cu caldura : Seroquel(de 3 ori pe zi) si Rivotril.
Iar in caz de forta majora,ia si niste Neurotin.
Doamne iarta..boala grea schizofrenia asta.
Tratamentul asta,te va ajuta in problema cu halucinatiile.
Sa-mi spui cum te simti dupa tratament.Aaa si iti recomand,sa nu iesi din casa pe parcursul tratamentul.E posibil sa vezi toate lucrurile,deformate.Ferice de barbatul tau,ca mai stai si tu pe acasa cu ocazia asta.

cioco_bocco

cioco_bocco

cred ca nu trebuie sa ajungem asa departe

27 Iul 2007, 12:10

se zice ca ignoranta e cea mai buna solutie insa,,,depinde acuma si de fieacre om in parte.daca e mai calm si pune totul la suflet sau daca nu...cred ca exista o limbita bine demarcata ..de a jigni o persoana si nu inteleg de ce multi o depasesc,pentru uni sunt cuvibte simple pentru altii stiti cum e..un cuvant doare mai mult decat o palma,,eu spun stop de la inceput,,ripostez nu mi place sa ma jigneasca cineva...

pisi

pisi

uitati aici un link

26 Iul 2007, 19:14

in care aceasta utilizatoare isi da in petec si din pacate nu este singurul de acest gen,alte mesaje de calibrul acestora precum cel de la aceasta tema i-au fost sterse:

http://www.ele.ro/messages_7288.html

pisi

pisi

si inca ceva

26 Iul 2007, 19:10

suferi de mania persecutiei,de asta te simti atacata de toata lumea,femeie,ai grave probleme psihice.
intelege,nimeni nu are nimic cu tine,TU ai ceva cu toata lumea,intelegi?
Tu esti cea care nu se poate adapta,care nu poate respecta,care nu poate tolera,intr-un cuvant,cea care ar merita sa fie in jungla sau internata intr-un spital pt persoane cu probleme.
imi pare rau s-o spun,dar starea ta psihica este jalnica,daca nu te tratezi de acum,o sa ajungi la 40 de ani sa-ti faci rau tie insati sau celor din jur.
mergi la medic,e tot ceea ce te pot sfatui.

pisi

pisi

femeie,

26 Iul 2007, 19:06

tu chiar nu esti in toate mintile?
nu crezi ca ar fi cazul sa incetezi?
si ce ma ameninti cu senzatiile tale tari,crezi ca mie mi-e frica de tine?de asta,te-am infruntat tot timpul,de asta ti-am tinut piept tot timpul,cand ceilalti nu mai aveau curaj sa te infrunte de gura ta spurcata?
fugi de aici ca ai halucinatii grave,femeie.
Iti mai explic inca odata ca vad ca esti mai grea de cap:
NU SUNT ACEEASI PERSOANA CU ANCA SAU ELLA,AI INTELES???
SUNTEM TREI UTILIZATOARE DISTINCTE,AI PRICEPUT?
Avem atat ip-uri,cat si id-uri diferite,ok?
Ce-ar fi sa spun ca tu ai fi una si aceeasi persoana cu o alta utilizatoare,poate ca esti un barbat sau un mos sau mai stii poate ca ai 5 ani si te joci la calculator,ce zici?
Du-te la medic,deja ai halucinatii.

luchy

luchy

A fi om e lucru mare.a fi domn este o intamplare!!

26 Iul 2007, 14:16

Interesante intrebari,raspunsuri si nuante sunt multe,depinde de individ si de mediul in care a fost crescut,de felel lui de a gandi si reactiona,de caracter,in fine ,de o mie si una de alte criterii.Cert este ca eu sunt un peste vesnic gata sa iert,sa conciliez orice situatie neplacuta,dar am ajuns la concluzia ca a fi bun nu inseamna ca esti prost,inseamna ca altii profita de banatatea ta.Dar Dumnezeu ne-a sadit in suflet dragostea si iubirea de aproapele tau,diavolul a venit si el si a sadit ura si viclenia.A intoarce si celalat obraz nu inseamna sa te lasi batut,inseamna sa demonstrezi celui in cauza ca a gresit,prin atitudineata ta pozitiva,sa-l faci sa-si dea seama de greseala ca alta data sa nu o mai repete si cu alti semeni.Nu ai niciun drept sa jignesti pe altul pt.ca nu este om sa nu greseasca,vezi mai intai barna din ochiul tau si apoi paiul din ochiul c.Daca cel care te jignesti intinde coarda elui pe care il ataci,nu uita niciodata ca a fi domn este o intamplare dar a fi om este lucru mare.Cine iti da tie reptul sa judeci si sa critici pe altul cand sunt sigura ca poti sa-ti critici in primul rand viata ta,sa te judeci pe tine insati si sa fi drept in judecata

aurasi

aurasi

DACA ESTI BUN, ESTI LUAT DREPT PROST

26 Iul 2007, 12:04

SI TOTUSI RAR AM RIPOSTAT,STIIND CA OAMENI SE INTELEG DIN VORBA NU CU BICIUL.DE REGULA INTORC SI CELALALT OBRAZ,DAR SUNT MULTI CARE NU CUNOSC SEMNIFICATIA GESTULUI SI LOVESC IAR.CELOR CARE AU CEVA "STOFA" LE EXPLIC CE AU FACUT,CE AU GRESIT..DACA NU INTELEG DE PRIMA DATA,NU ARE ROST SA REPET,NU VOR INTELEGE NICI A MIA OARA.CU AI MEI,MAI INSIST SPERAND CA VOR INTELEGE,DAR NICI CU EI LA INFINIT.CONSIDER CA ACELE PERSOANE CARE REPETA VORBA/FAPTA, ATAT POT SI ATUNCI "DISPAR" EU DIN PREAJMA LOR,CA...DE UNDE NU ESTE, NICI DUMNEZEU NU CERE.