cum sa ma resemnez?

by: panselutza
iubesc foarte mult un tip, dar el nu stie asta... suntem colegi de facultate, de servici, este intotdeauna alaturi de mine, dar... de cam o luna si mai bine are o prietena... si eu inca nu reusesc sa ma obisnuiesc cu ideea :( stiu ca e usor sa spui:"trebuie sa il uiti!", "sa treci peste!", dar eu inca nu pot asta... am incercat sa pun ochii pe altcineva, dar e inutil, eu tot la el ma gandesc... pt el insa am fost intotdeauna doar amica si confesoarea lui. voi ati trecut prin asa ceva? si daca da, cum ati reusit sa faceti fata?

pisi

pisi

Foarte frumos !

24 Sep 2007, 16:23

Pai mult succes cu noua relatie si sa fie intr-un ceas bun. :)

Sa ne mai tii la curent cu vesti.

Pupici.

panselutza

panselutza

:))

24 Sep 2007, 07:41

ca dovada am inceput sa vorbesc si incoerent: "probabil in mod sigur" :)) scuze

panselutza

panselutza

:D

24 Sep 2007, 07:39

va stresez din nou ;)) stiu ca sunt imposibila, dar trebuie sa va spun ca am reusit sa-l uit pe tip si desi poate ca nu mi-am propus asta, am aplicat ca si cioco_boco metoda "cui pe cui se scoate" :P m-am indragostit de altcineva si sentimentele sunt atat de reciproce, incat m-au coplesit, ma iau pe sus si ma duc intr-o lume nebuna in care suntem doar noi 2, eu si el, personajele principale ale intregii lumi... acum probabil in mod sigur o sa ziceti ca sunt o nebuna, dar poate si asta e adevarat, pt ca nu exista nebunie mai mare decat aceea de a fi indragostit :D

panselutza

panselutza

:)

04 Sep 2007, 18:26

se pare ca unele dintre voi deja v-ati format o parere nu prea buna despre mine... nu sunt nici obsedata si nu am facut niciodata avansuri unui tip care avea deja pe cineva... din punctul asta de vedere sunt foarte corecta... doar ca poate sunt capabila de sentimente prea profunde pe care nu toata lumea le intelege...

rai2007

rai2007

de ce el?

27 Aug 2007, 15:53

un motiv in plus sa renunti ar fi ca este colegul tau de serviciu. daca are deja pe cineva ai fi putin penibila sa i faci avansuri. de obicei relatiile de serviciu se pot finaliza " in cel mai fericit caz" cu o partida de sex dar nimic mai mult
ai grija... iti gasesti sigur pe altcineva daca intr adevar vrei si nu ai dezvoltat o obsesie pt colegul tau
succes

isabela24

isabela24

nu prea inteleg

26 Aug 2007, 02:38

pai el ti-a spus de ce s-a despartit de prietena lui? poate are legatura cu tine... voi sunteti amandoi in bucuresti din cate inteleg, nu? si in vacanta cum a fost? a zis ceva legat de voi doi?

panselutza

panselutza

hello

20 Aug 2007, 21:36

sa va povestesc ce s-a mai intamplat nou: amicul meu s-a despartit intre timp de prietena- din initiativa lui si prima care a aflat am fost eu.. a fost frumos, am iesit impreuna si mi-a povestit tot... asa ca mi-am dat seama ca nu ea era de vina, ci eu... nu voi putea fi niciodata decat amica lui cea mai buna; cam greu acum cu sentimentele mele... uf! dar nu-mi pot permite sa pierd un prieten ca el.. voi ce ziceti?

cioco_bocco

cioco_bocco

o sa treaca timpul le rzeolva pe toate

01 Iul 2007, 19:28

oarecum cand mi a zis exul sa ramanem prieteni desi eu l iubeam,,eu cred pe varianta ca,cui pe cyu se scoate,eu m am aruncat in alata relatie si uite ca mere si l iubesc si..suntem de un an aproape impreuna

pisi

pisi

Panselutza,

21 Iun 2007, 20:16

sfatul meu e sa nu te complaci intr-o relatie,care e foarte posibil sa nu aiba un viitor.
Cred ca ai pretentii mai mari de la viata,decat sa fii vioara a doua si sa accepti vizita lui din cand in cand,atunci cand are chef de sex sau de-o pauza de acasa.
Gandeste-te bine ca barbatii stiu sa faca deosebirea intre o relatie bazata pe dragoste si una bazata pe sex.
Ai grija,ca pe urma sa nu vii din nou si sa ni te plangi ca nu-l poti uita!

panselutza

panselutza

inca un sfat, pls!

21 Iun 2007, 17:36

peste vreo 3 saptamani se organizeaza un team-building la mare cu firma la care lucram eu si tipul de care v-am zis... si nu avem voie sa venim cu partenerii, este numai intre angajati :D ; asa ca, spuneti-mi voi, cum sa fac sa il cuceresc? petru ca asta cred ca este un moment potrivit... in ultima vreme se poarta asa frumos cu mine, ma incurajeaza mereu, e acolo cand am nevoie de ceva... cu toate astea exista o EA! va rog mult, spuneti-mi ce sa fac...

ancutsel

ancutsel

:)

06 Iun 2007, 15:29

prietenul meu cel mai bun mi`a zis intr`o zi ca ma iubeste...ca pt el eu insemn totul...initial ma gandeam la ce va fi daca nu va merge relatia... k sigur 100% nu va mai fi ca la`nceput si n vo instraina p parcurs...insa am riscat...si faptul ca n cunosteam atat de bine ne`a ajutat enorm in cladirea relatiei noastre...si acush avem 1 an de cand suntem impreuna..si pot spune ca el este tot ce mi`am dorit de la viata...barbatul ideal pt mn :) asa ca ia si vb cu el...daca tii in tn..si vei suferi nu vei rezolva nimic...si pun pariu p cate vrei tu ca el nu si`ar dori asta..bafta!

aidaa

aidaa

panselutza

03 Iun 2007, 23:12

cred ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu el,in care sa-i marturisesti ce simti si abia apoi sa iei o decizie.e adevarat ca niciodata nu trebuie sa ne cladim fericirea pe suferinta altora,dar,asa cum ai spus,ei sunt impreuna de cam o luna,si poate ca inca nu se poate vorbi despre sentimente intre ei.