Cum va influenteaza

by: meonlyme
Intrebarea asta ma macina de mult "Cum va influientiaza "prima iubire" viatza ? " sunt,foarte curioasa..ce inseamna pt uni "prima iubire" ? .. Va mai aminititzi ? Avetzi amintiri placute ? Va amintitzi cu drag despre acest "eveniment" ? Dupa parerea mea,prima iubire niciodata nu se uita..si va ramane stapana pe sufletul omului,cel putin mie asa mi sa intamplat..A fost cea mai frumoasa poveste de dragoste...!! Ast parerile voastre...

deushka

deushka

...

07 Ian 2008, 20:57

Ce pot sa zic....pentru mine prima iubire este...nu a fost....Am varsta de 16 ani...si pana anul trecut nu am iubit pe nimeni.Am avut relatii, dar nimic serios...foarte superficiale.Sincer...il iubesc enorm pe actualul meu prieten, poate si din cauza faptului k este primul asupra caruia am acest sentiment...datorita lui am simtit primul fior adanc in suflet...stau cateodata si ma gandesc k relatia noastra se va termina...k se spune k primul nu e si ultimul...si imi pun problema...oare cum vom fi... Si cred k pe omul asta nu o sa-l uit toata viata...Nu pot sa spun k mi-am facut un etalon....consider k acel "etalon" despre care se vorbeste exista doar atunci cand sentimentele persista... insa il voi privi si imi voi aminti clipele frumoase prin care am trecut.Acum nu vreau sa ma gandesc la astfel de lucruri.Inca avem o relatie...Ideea e ca in inima mea si-a gasit un loc..si nu va iesi prea curand...

meonlyme

meonlyme

Chear asa de...

17 Feb 2006, 12:43

Ne importanta e pt uni prima iubire,de numai scrie nimeni nik ? :( ..
Cam nasol,dak si prima iubire nu a insemnat nik pt uni ..e ffffff nasol de lumea asta..
hihihi

pisi

pisi

Prima iubire

13 Feb 2006, 17:40

Sa o luam cu inceputul : am avut primul iubit la 18 ani, la 20 am facut prima oara in viata mea dragoste cu el ! Eram doar indragostita de el, d-abia la actualul am simtit ce inseamna iubirea ! Deci, actualul e prima mea iubire, si clar, ca-mi va influenta viata orice voi face, suntem totusi de 6 ani impreuna... :)
Nu stiu, daca voi mai putea iubi pe cineva asa cum il iubesc pe el ! :)

doe

doe

MeOnLyMe asta e a...

12 Feb 2006, 14:55

doua oara cand ma pupi.
Ves ca sa-r putea sa cred altceva=))

meonlyme

meonlyme

%

12 Feb 2006, 10:30

mda,doe cu katy,nu asta era subiectul despre care trebuia sa vb la acest articol nu ? :) in fine va scuz,k va cunosc :P :)) (glumeam) v-am pupat.. !!

doe

doe

ma bucur ...

11 Feb 2006, 20:22

mult ca mai exista persoane ca mine.
Daca te-ai referit la adresa mea de emeil,iat-o:
gheorghe_osho@yahoo.com
si mie miar placea sa discutam

katy

katy

:)

11 Feb 2006, 17:19

Vbesti de parca ash fi eu :D... Si la mine roiesc in jur multi care cauta un sfat sau care vor sa si descarce sufletul... E minunat atunci cand vezi p cineva surazind si stii k tu l ai ajutat... ai facut o fapta buna!
Si mie imi plac cartile in care sunt prezentate cazuri ale oamenilor, vieti... citesc biografii... lectii de viata... si acum m am apucat si de citi cartile din colectia Practic, desi multi le evita, sunt d parere ca daca le citesti cu atentie, poate ca nu te ajuta pe deplin, dar totushi te impulsioneaza cu ceva...

Momentan sunt la unul din liceele de prestigiu din iasi, profil mate-info dar n am o treaba, caci nu mi place, eu sunt genul de persoana care sa citeasca, sa i ajute p ceilalti... nu sa se piarda in cifre...

N am renuntat la fac de psiho, ci doar vreau sa fac 2... pt k imi place mult si jurnalismul, sper sa iasa ceva ! Poti sa mi dai un id d mess k sa mai vbim? Msik!

doe

doe

katy...

11 Feb 2006, 11:23

scuze ca te-am confundat.
Ce faci cu psihologia in romania?
Nu-i musai sa faci activitate in tara.
Daca ai bani iti deschizi un cabinet particular.
Lucrezi la centre de copiii,la femei care au fost si inca sunt maltratate de barbati lor sunt multe.
Eu cel putin de ce vreau sa fac facultatea este ca simt ca aceasta meserie ma implineste si sunt sigur ca pt ea sunt facuta.
Foarte multi prieteni de-a mei au probleme cu parinti lor,cu iubitele/ti lor si vin si se descarca la mine,eu ii ajut cintind foarte mult carti de specialitate,cazuri,si uimitor da rezultate.
Cate o data vin doar sa ii ascult fara sa primeasca nici un sfat.
Ma simt foarte bine cand ii vad ca de la mine merg cu zambetul pe buze.
Am si o persoana care a facut Fac de psiho si ea ma ajuta foarte mult in ai ajuta pe cei care vin la mine.
De ce sunt la fac de Teologie sunt catolic?
Eu nu nu fac parte de nici o religie,sunt botezat dar nu mer eu la nici o biserica.
Nu la catolici sunt botezat.
Nu ma mai implineste ce se discuta biserica.
Stiu de fapt ce reprezinta biserica(politica).
Asta nu inseamna ca nu cred in D-zeu.
Eu cred ca daca seti pe placul lui D-zeu atunci El e fericit.
Uitasem sa spun eu nu fac psiho doar pentru a castiga bani din asta,ci ea ma implineste,ma face fericit,ma face sa simt viatas.m.d.p
Tu esti la liceu?
Si de ce ai "renuntat" la psiho?

katy

katy

nu s casatorita mai :D

10 Feb 2006, 21:43

tu ma confunzi cu ana68 :D.... cum sa fiu casatorita cand sunt in floarea varstei si am atatea planuri de viitor pe care nu ma las pana le duc la bun sfarsit! IUbesc mult, dar de la a iubi si pana a ma lega la cap cu cineva... mai este cale lunga d batut... prefer mai intai o realizare cat d cat si apoi mai vedem :D....

si eu ma gandeam sa dau la psiho, p langa jurnalism.... dar c poti face in tara asta cu psihologia?

si cum d esti la fac romano catolica sau tu esti catolic, ai putae sa mi explici mai multe cu fac asta? Msik si take care :) >:D<

doe

doe

...

10 Feb 2006, 18:26

profesor de romana si religie.
Dar dupa ce o termin pe asta ma duc la Cluj pentru fac de psiho.
Poate ma vei intreba,ca nu mi place ce fac acum?
Eu am vrut sa dau la cluj dar sa intamplat ceva si ,cam asta afost.
Tu esti casatorita asai?
Te rog(daca vrei)sami raspunzi la o intrebare.
Cum e sa fi la liceu si sa fi casatorita?

doe

doe

...

10 Feb 2006, 18:25

profesor de romana si religie.
Dar dupa ce o termin pe asta ma duc la Cluj pentru fac de psiho.
Poate ma vei intreba,ca nu mi place ce fac acum?
Eu am vrut sa dau la cluj dar sa intamplat ceva si ,cam asta afost.
Tu esti casatorita asai?
Te rog(daca vrei)sami raspunzi la o intrebare.
Cum e sa fi la liceu si sa fi casatorita?

katy

katy

10 Feb 2006, 15:02

si c meserie poti avae dupa c termini facultatea asta?

doe

doe

la...

10 Feb 2006, 13:02

TeologieCatolicaRomana

katy

katy

09 Feb 2006, 15:11

dar la c facultate esti? ceva legat de religie?

doe

doe

ella* sunt la...

09 Feb 2006, 15:04

facultate,si sunt in sesiune de 3sapatamni mai am inca 3 examene si gata.
Ieri am avut la IstoriaBisericiRomaneUnite,examen.

doe

doe

ella*imi...

08 Feb 2006, 23:21

simti lipsa?
Am invatat pentru un examen ce l-am avut azi.

pinky

pinky

:)))

08 Feb 2006, 13:09

i-am dat dupa ce am intrebat...

katy

katy

08 Feb 2006, 11:57

colegul de clasa e mai mult o obsesie pt tine, si stii asta, te incapatanezi sa l ai, dar tu nu l iubesti. Mai gandeste te k ar trebui sa i acorzi mai multa importanta prietenului tau, observa la el lucrurile minunate care pana akum nu le ai remarcat, el te iubeste si e in stare de multe pt tine... oare merita pt o simpla obsesie sa renunti la cea frumos? La o relatie c totushi se zbate sa razbata? Nu crezi k ar trebui sa mai lasi si tu d la tine?... Take care :*

angel

angel

poate un adio ...:((

08 Feb 2006, 11:19

nu mai am ce sa spun decat ca ai frant o inima cu ce ai spus. poate iti vei da seama cu timpul ca te-ai distrat cu cine nu merita:) sa i o viatza frumoasa si incearca sa nu mai faci ce ai facut acuma.pa R.

meonlyme

meonlyme

angel..usor de zis..

08 Feb 2006, 11:05

da scumpo,am gasit un baiat minunat,si nu numai .. faza naspa e k eu ma prieten de 7 luni si il simpatizez pe un coleg de cls.. ies cu aman2 :D.. ma distrez pot sa zic,uita-te aici .. angel http://www.ele.ro/messages_2786.html probabil.. nu vei mai intelege nik,stiu si eu credeam k ii iubesc pe resp..(prietenu meu actual) da nu e asa,e o simpla aventura..si cu colegu la fel,desi nu las impresia asta de doar o simpla aventura,eu defapt ma distrez,ff bine,cu aman2,dar .. :(.. eu defapt sufar k o nebuna dupa prima iubire,si el e plecat in italia,dureros nu ? pls angel sa nu razi de mine:(( is de nenteles stiu :(.Te pup,sa auzim de bine,ceau

angel

angel

am .. inteles...

08 Feb 2006, 10:28

dar tu ce ai de gand sa faci? sa mai astepti inca 1 luna 2...3....7 ani???? pt ca el a fost primu iubyt al tau??? tu nu ai gasit pe nimeni sa ai acuma langa tine ? ... si eu am avut o prima iubire ...un prim sarut... si multe altele dar nu pot traii doar pt aceea prima iubire:) si din acea prima iubire . fa-ti un iubyt daca nu ai si incearca sa il lasi sa vezi altfel lucrurile..cam atat acuma, astept sa imi dai o replica si mai vb . take care dinutza }{

meonlyme

meonlyme

angel

08 Feb 2006, 00:31

hm...fie,persoane care sa-ti spuna te iubesc,exista..si gasesti oriunde,sincer,da pt mine, k primul nu mai spune nimeni..off..chear nimeni nu ma intelege ? :( stiu e ciudat,desi ..am avut de atunci vre`o 10 rel .. si ii ceva timp cam ..7 ani de la prima iubire..dar cu toate astea..il iubesc inca,e ciudat asa-i ? Trist dar adevarat..:((..

angel

angel

dinutza...

07 Feb 2006, 23:20

din moment ce e vb de prima iubire si se pune asa problema eu cred ca fiecare a trait intens acea relatie:)si nu ai gasit pe nimeni care sa iti spuna , te iubesc , sa te sarute sa te mangaie ?? sa te iubeasca?yo zic ca gasesti sau poate ai pe cineva .. cauta bine .

meonlyme

meonlyme

%

07 Feb 2006, 23:12

Da angel,ai mare mare dreptate..dar.. nah poate tu nu ai trait atat de adans aceasta iubire k sa insemne si pt tine aceiasi lucru k si pt mine..in fine,merci mult pt sfat si urare,succes si tie,te-am pupat :)

angel

angel

tu.. crezi??

07 Feb 2006, 22:48

Crezi ca o persoana se poate oprii la prima dragoste intotdeauna? e gresit sa spunem ca doar prima pers care ne-a spus ca ne iubeste sau care a fost primu prieten va face totul pt tine si sa te iubeasca:). te-ai gandit ca poate pt el nu ai fot tu prima dragoste? poate cum tu il venerezi pe el in sufletu tau asa face si el pt alta persoana. vei cunoaste poate pe altcineva care chiar vrea sa fie totul pt tine iar tu vei trece pe langa , ramanand cu primu sarut prima privire si primul te iubesc dar nu vei mai cunoaste acele lucruri . iti doresc sinceritate in dragoste si nu uita ca poate sa fie cineva mai bun decat prima dragoste. ciao

inofensive_girl

inofensive_girl

07 Feb 2006, 19:30

Prima iubire...eu si acum sunt la prima iubire...adik..nu reusesc s-o uit..sa trec peste ea..sau poate undeva adanc in inima mea nu vreau sa fac asta...Oricum a fost ceva frumos..si cred ca de asta nu pot uita...

doe

doe

Ella* frumoasa...

07 Feb 2006, 17:06

gluma.
Serios,iti sunt dator,cerem si voi face pe dracun patru sa ti-o respect.
Sau poate vrei sa ma intrebi ceva personal.
Nu ma astepatam sa ma descopere cineva.
Sa nu uiti iti raman dator.

doe

doe

dinutza...

07 Feb 2006, 17:03

daca tu crezi ca ai nevoie de preot dute.
Eu cel putin nu cred in ei
Pot sa-mi rezolv singur problemele.
Nustiu cu ce ma-r putea ajuta el

meonlyme

meonlyme

%

07 Feb 2006, 16:41

Avetzi dreptate... :( !! O sa incerc..desi de 2 ani tot asta incerc..sa uit si nu am reusit..dar ma`m gandit si la niste slujbe ..ce zicetzi ar fi ok,sa ma duc la Biserica,si la preot sa imi faca niste slujbe.. pls nu radetzi .. k chear nu e de rasp,e chear aiurea tot ce mi se int.. :(( !! Help me!

pinky

pinky

07 Feb 2006, 13:10

cine e john doe?