Cum va intelegetzi..

by: meonlyme
cu fratzi/surorile mai mari ? Avetzi uneori momente care suntetzi invidiosi chear pe propiul frate/sora ?
Cu cine tzine mama mai mult,cu fata sau baiatu ? :)) hihihi

pisi

pisi

Re_Bella,

15 Iun 2007, 10:52

pentru cei care isi iubesc si apreciaza familia am un enorm respect.
Pentru oamenii uniti si care se iubesc,nu am decat un imens respect.
Si pentru mine,familia este importanta,la fel cum de importanta imi este si relatia de cuplu.
Celalalte chestii vin dupa relatie si familie.

rebella

rebella

Big Sister

15 Iun 2007, 10:34

Da, l-am invidiat de fiecare data cand venea dupa ajutorul meu, cu sufletul in palma, ranit, lefter, abandonat de toti cei care ii credea prieteni. Am ramas orfani de f. tineri, el avea 18 ani, eu un pik mai mare. I-am fost si mama, tata si sora. L-am invidiat pt. asta. Eu simteam ca nu am pe nimeni. Cand am divortat, mi-a sarit in ajutor si am fost recompensata pt. tot ce am facut in toti acesti ani. Il iubesc f. mult,este al 3-lea copil al meu.

pisi

pisi

Ii ador!!!!

29 Mai 2007, 10:42

Nu mi-as putea inchipui viata fara fratele si sora mea!
Ne iubim,suntem uniti,ne sprijinim la bine si la rau,ne confesam unul altuia,ne bucuram de fericirea celuilalt,suntem marcati cand vreunuia dintre noi ii merge rau,fiecare iubeste si apreciaza familia intemeiata de celalalt,intre noi este o legatura f puternica.
De aceea va sfatuiesc,nu aduceti doar un copil pe lume,ci doi,trei copii,deoarece sprijinul real si neconditionat vine intotdeauna din partea familiei.

panselutza

panselutza

:)

27 Apr 2007, 08:10

Eu am o sora mai mare... Pot sa spun foarte sincer ca despre invidie nu a fost niciodata vorba intre noi, in nici un caz; atunci cand ne mai certam, o facem din nimicuri cotidiene, nu pt ceva important; ea este si cea mai buna prietena a mea, cea care de fiecare data cand am avut probleme mi-a deschis usa fara sa sovaie si care este mereu alaturi sufleteste de mine... Deci, ce sa va mai zic, din punctul asta de vedere sunt chiar o norocoasa! :D

lenynia

lenynia

BUNA

03 Feb 2007, 20:33

chiar asa..hihihi!!

manina

manina

parerea mea

05 Aug 2006, 13:14

eu am un frate mai mik cu 1,2 ani
ne intelegem bine daca ne vedem rar
suntem firi total opuse
dar pe el il iubesc cel mai mult
cred ca relatia dintre frati este mai puternika decat orice
cred ca invidia apare intre frati inevitabil
important este ca cel mai destept sa cedeze
deobicei mama e cu baiatu si tata e cu fata :)

meonlyme

meonlyme

in cazul meu

17 Feb 2006, 13:04

cu baiatu,fratelo meu a fost mereu preferatul familiei,si eu mereu .. :D diavolitza,fata cea neinsemnata,dar dak sti cum sa te faci insemnat in fam e bine:P
:)
Eu ma inteleg ffff bine cu fratziorul meu ..chear f bine,desi am momente cand dau dovada de egoism.. pt k el e mai iubit k mine,dar asta e,dak asa a vrut D-ezeu,accept nu ?:)