dc baietii sunt asa .....??

by: moonlight_girl_mysterious
Buna!Am si yo niste nelamuriri. Nu k as avea ceva impotriva baietiilor,dar odata cu trecea timpului si intalnirea atator baieti mi-am dat seama k MAJORIATEA is la fel: ipocriti , mincinosi si toti vor sa isi bata joc de fete , sa le faca sa sufere sau...nu stiu sa se poarte cu o fata.Ce vor de fapt baietii??? cum imi dau seama k un baiat e serios...si cum imi dau seama k un baiat vrea cu adevarat o relatie klumea, stie sa se poarte cu o fata...si e sincer?
sau ink nu s-a inventat asa ceva???:)) ziceti-mi si mie, plz!

shane_54

shane_54

Sal!uite ca ma bag si eu ca musca in zar...:))

27 Iun 2006, 13:33

Dragele mele cu ce sa incep...pai in primul rand cand zici barbat(baiat) zici porc din diferite puncte de vedere...o data si o data tot te va lasa in mijlocul targului...pentru ca asa suntem noi, daca imi permiteti termenul "programati"!o vorba din batrani spunea ca menirea barbatului e sa incerce...daca femeia se lasa...!cred ca ati inteles unde vreau sa ajung!
de ce ne comportam asa?pai depinde de varsta...un baiat e matur in adevaratul sens pe la 45-50 de ani!pana atunci ii place sa faca lucruri cu care sa se dea mare...gen..."uite carnetelul meu cu cuceriri" si asa mai departe!
"ce isi doresc barbatii?" cam acelasi lucru ce isi doreste si o femeie!sa fie intelesi(lucru aproape imposibil!), sa fie "tinuti in palme" adik sa li se permita cam tot ce vreau ei dar ei sa nu permita viceversa, sa aibe pe cineva de incredere langa ei, pe cineva pe care sa le poata oferi cam majoritatea din criteriile femeii perfecte care sa conturat in mintea lor pe la 10-12 ani!Uite pana la 18 ani sincer nu prea poti sa o numesti iubire...atractie fizica...DA...dorinta...DA...pasiune...DA, dar dragoste,iubire...NU!de ce? gandestete...azi esti cu mine...te atrag atat de tare de nu mai poti rezista...apar in fata ta drept cel mai cool baiat,cel mai trendy...etc...stai cu mine 2 zile si incepi sa ma cunosti...dar nu iti place ce vezi..vezi si partea intunecata..apoi apare un alt baiat si iei povestea de la capat...iar ti se pare ca te indragostesti...ciudat dar mie nu imi mai simnti lipsa...ca si cum nici nu mai cunoscut!atunci...a fost dragoste?...ce ramane in urma mea?...ce ramane in mintea ta?...iti spun eu ...amintirile!de ce un baiat care artata bine si face totul ca la carte(adik se comporta exemplar dupa codul bunelor maniere) nu prea are trecere la fete?iar unul care e normal dar face mereu glume bune sau rele...care din cand in cand apare in fata si iti ia apararea sau inversul...te face sa il urasti pentru fazele care le face trezeste sentimente in voi?in fete?
sa iti spun eu de ce?in urma lui raman amintiri...nu conteaza frumoase sau nu...dar raman...vrei bune maniere ca la carte?du-te la restaurant..dar acolo nu primesti portie de spontaneitate,de amuzament, de necunoscut...
nu prea ai cum sa iti dai seama ca e serios...doar o...simnti!
cam atat v-am pupat!take care!
see U soon!
by3

moonlight_girl_mysterious

asa-i :D:D

31 Mai 2006, 15:32

salut!
skumpika...ai dreptate in toate :-) nu am nimic de comentat , ai foarte mare dreptate :D poop :*:*
osho...si tu ai dreptate ,dar nu in mare parte. de exemplu cunosc multe fete care nu prefera baietii de-a 11 sau de-a 12-a(de ex). dc? pt k ei , (desi sunt maturi) le pacalesc si isi bat joc de ele. noi(yo si pretenele mele de ex) preferam baieti...ori mai mici cu un an , ori cam de varsta noastra.
acum...totul depinde si de cat de tare cunosti persoana respectiva! poti sa ai iubit un prieten de la liceu (clasa a 11-a..sa zicem...) si sa il cunosti f bine, sa stii k nu te-ar putea dezamagi , si ai putea fi linistita cu el
dar,.,..dak un baiat e mai ...afemeiat (desi nu e corect,nu la varsta asta...:)) )atunci poti sa-l uiti!! nu te pune cu astfel de baieti :)
bye-bye :*

osho

osho

roxi...

27 Mai 2006, 21:08

Baietii din ziua de azi (cei care nu sunt maturi)vor distractie.
Iar atunci cand devin maturi vor o familie,plus distractia.
Te-ai intrebat de ce fetele vor baieti mai mari de cat ele?
De ce oare?
Pt ca ele stiu ca ei nu sunt maturi.
Au muscat-o de multe ori casa mai cada in capcana lor.
In schimb fetele vor afectiune,un brat puternic,ect.

intrebarea ce-a mai importanta....

26 Mai 2006, 15:14

salut! am citit mesajele voastre si va multzumesc. la tot mi-ati raspuns numai la intrebarea kre ma intereseaza cel mai mult...si daca stiti sa rog sa-mi ziceti si mie...sau daca nu stiti atunci sa incercam sa aflam impreuna :)
intrebarea imp e : "ce vor de fapt baietii???
fotbal???...sport???...iubire? :)):))...
cred k depinde si de varsta..dar prefer sa vorbim de baietii de varsta 13-18ani :)
astept raspunsuri...:) poop 2 all :*:*

osho

osho

roxz...

25 Mai 2006, 17:35

Baieti si fetele sunt vicleni,e gresit sa spui ac numai ei sunt ipocriti,iti spun ceva care teva ajuta mult de acum incolo.
De fiecare data cand tise intampla ceva gresit,spune ca a afost vina ta.
Si atunci vie afla unde ai gresit si tu si el.
Eu nu cred ca el e numai ipocrit,oare de ce a ajuns el ipocrit,te-ai intrebat?
Poate din cauza ta sau din cauza altelor sau a altilor.
Inceraca sa vezi unde ai gresit.
Nu zic ca el nu a gresit,si el a gresit.
Dar tre sa vezi de ce e el ipocrit.
Nu vei ajunge niciodata sa cunosti cine e sincer asa cum nici un baiat nu va ajunge sa cunoasca o fata cand e sincera.
Tre sa experimentezi casa dai de acel baiat.
Eu insa va zic voua:Gasitiva IUBIREA din interiorul vostru si atunci vei gasi persoana potrivita casa spun asa

lokita

lokita

pt skumpika

12 Mai 2006, 18:52

am citit mes tau si ma bucur pt tine dar da-mi voi sa te contrazic si nu fac asta din rautate,sa stii ca nu toti baietii care se uita fix in ochii tai spun adevarul eu am picat in plasa unuia care se uita in ochii mei si ma mintea asa de frumos iar cand se uita dupa "muste" imi spunea adevarul asa ca ai grija,aveti grija ca nu toti spun adevarul cand se uita in ochii vostri unuii au invatat sa minta asa frumos cand se uita in ochii vostri ... va pupik si take care

erika

erika

eh...

12 Mai 2006, 02:02

sa nu generalizam. Depinde ce varsta au baietii pe care ii cunoasteti voi. Daca or avea saracii 16-17 ani, normal ca incearca si colo si colo si dincolo... doar n-or cauta sa se insoare.

meonlyme

meonlyme

%

11 Mai 2006, 21:05

Mda Roxy itzi dau dreptate..toti is la fel,si nu stiu dak mai exista baietzi seriosi in ziua de astazi,deaorece majoritatea is prefacutzi si ...cum ai mai spus tu mai sus.. :D
te-am pupat.ai grija de tine pa

andrush

andrush

poy...

08 Mai 2006, 21:10

sincer si yo am aceeasi parere despre baietzi.nush nici yo cum arata baiatul care vrea o relatzie serioasa dar...stiu cum arata baiatul cu sentimente serioase cred...dar numai cred ok?de fatza cu tine(cand te place)e timid si nu vorbeste despre faza aceea k ii place de tine.nush mie asa mi s-a intamplat si sincer si acuma cred k ii mai place de mine si nu mi-o spune.;))