De ce mint femeile?

by: numaiprieten
Prietena mea(fosta) ma parasit.....nu conteaza de ce.......
Eu fiind foarte indragostit de ea nu pot trece peste asta..simteam ca este sufletul meu pereche pana la un moment in care ceva parca sa rupt....:( mecanic :((
Daca ar avea curajul sa imi explice ce sa intamplat sau chiar ca are pe altcineva(Ceea ce cred) mi-ar fi mult mai usor sa incerc sa trec peste asta insa ma tem ca sa nu cumva sa simta si ea la fel pt mine......MOR avand inca viata in mine :(
voi chiar nu puteti fi sincere nici macar cu cei 100% sinceri?
sa stiti ca ii faceti un bine baiatului caruia ii spuneti adevarul....nu un rau...:((

inutza

inutza

:)

22 Feb 2006, 21:30

"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi." Helen Keller

numaiprieten

numaiprieten

:) ca sa nu :(

22 Feb 2006, 20:15

mai ce pot spune sunt o persoana care nu are nici o legatura cu rautatea......chiar spuneam ca imi pare cu atat mai rau cu cat stiu ca va fi nefericita cu el(il cunosc mai bine eu decat ea).....iarasi despre revenire si alte situatii de genul asta sigur nu se va intampla.........pt ca ii va fi rusine si desi stie ca poate discuta cu mine orice si oricum, se va feri sa ma intalneasca.

inutza

inutza

22 Feb 2006, 18:09

e clar ca numai tu stii cum stau lucrurile,cum au stat si ce e in sufletul tau...esti ranit si bulversat,suferi si te intrebi de ce...dar eu iti spun sa nu te pripesti sa o judeci desi poate ai toate motivele,poate afost slaba,poate cum se spune "banii iau furat mintile",e ametita e bulversata de tot ce i se intampla...tu o cunosti cel mai bine,nu spun sa o privesti ca pe o victima dar inainte de a o judeca priveste-o cu iubirea pe care i-ai daruit-o pana acum...poate vei trece mai usor peste...poate veti trece impreuna peste...nu se stie,poate intr-o zi va realiza si se va intoarce la tine si poate tu ai sa o vrei inapoi...nu iti spun sa iti faci sperante doar sa iei situatia cu maturitate si nu cu rautate...poate mai exista o mica speranta pt voi si atunci e bine sa nu improscati cu noroi acum oricat de tare te doare sufletul...!si eu mi-am inselat partenerul...asha ca vb din punctul celei care ar trebui judecate....

pisi

pisi

Numaiprieten

22 Feb 2006, 14:15

daca te-a parasit inseamna ca nu-ti merita iubirea ! Simt ca o iubesti f mult , dar incearca s-o uiti ! Nu-ti face tu ganduri pt fericirea ei, doarece nu stiu cate ganduri isi face si ea pt tine !
Daca si mama ei si-a varat coada in relatia voastra , mai bine ca te-a parasit ! Ca zau ca nu poti sa duci o relatie prea departe, cand parintii se baga intre cei doi ! Stiu despre ce vorbesc, si la mine in relatia anterioara au intervenit parintii lui ( mai ales mama ), si n-am rezistat mai mult de doi ani alaturi de el ! Bine , la noi au mai fost si alte motive care au dus la ruptura , n-are rost sa ma repet !
Vei mai suferi dupa ea o perioada, si o sa vezi ca o sa-ti treaca la un moment dat , toti am trecut prin asta ! Imi pare rau sincer ca te simti deprimat, dar n-ai ce face, e normal sa te simti asa , ar fi anormal, daca n-ai mai simti astfel !
Gaseste-ti o preocupare , iesi cu prietenii in oras, ocupa-ti mintea sa nu mai stea numai la ea !:)
Cum am mai spus, ea nu te merita ! Nu mai suferi pt ea ! Mergi mai departe si uit-o ! :)
Iti urez mult noroc ! Ai grija de tine , pa pa !

numaiprieten

numaiprieten

scuze

22 Feb 2006, 12:51

stiu ca nu prea are sens ce scriu...dar am prea multe ganduri si scriu cate un cuvant din fiecare............oricum cei ce au iubit stiu ce simt eu acum

numaiprieten

numaiprieten

tocmai

22 Feb 2006, 12:49

:) bogat la suflet sunt(vb lumea :))) iar material.....nu prea ma intereseaza dar este inevitabil.
Eu sunt o persoana pt care banii conteaza cel mai putin(nici macar nu e un criteriu valid) in orice situatie si tocmai de aceea imi pare asa de rau pentru ea.....stiu ca va regreta ceea ce face.....si mai stiu ca o face impinsa de la spate de mama ei.
imi plac oamenii care vb ca din carti asa ca nu te opri!!!!!
P.s. dintre toate persoanele pe care le cunosc bine doar 1 mi-a reprosat ca nu are incredere in mine :))))) TOCMAI EA care injunghie lumea pe la spate...:P asta este.........daca as putea concentra toata iubirea mea pt ea intr-o eprubeta sigur ar rezulta leacul pt Cancer.....:) din pacate cred ca nu voi mai scrie....decat daca voi putea ajuta pe cineva sau daca sunt deprimat :)))))

numaiprieten

numaiprieten

motive......

22 Feb 2006, 10:03

buna
am aflat(din surse proprii dar sigure) motivul din care sa despartit de mine....Ea.....
Adevaratul motiv este ca in ultimele 2 saptamani cat am mai fost impreuna ea sa "combinat" cu patronul firmei unde lucram, care este strain...muuuulti bani....arata nasol si despre el parea sa aiba o parere foarte proasta pana acum.....asta este viata nu este roz....insa este datoria noastra sa culegem petele de nuante frumos colorate.
Nu regret nici o secunda din momentele petrecute cu ea desi as prefera sa cred ca ceea ce am simtit a fost doar o iluzie sau un vis.
Acum judecand(nu simtind) pot zice asta e ..oricum nu ma merita....insa mi se rupe inima pentru ca stiu sigur ca va suferii mult cu persoana cu care a ales sa paseasca inainte....
Cu speranta ca Doamne Doamne :) imi va arata ce imi este scris....o iert si ii urez numai bine si fericire....sper sa ma insel si sa ii fie bine cu Bosimanul pe care si l-a ales.
Culmea este ca peste 2-3 ani o sa fiu si eu bogat...daca avea rabdare ar fi putut avea si banii si fericirea..........
papapapapa si va multumesc tuturor celor care ati avut rabdare sa cititi mesajele mele.

pisi

pisi

Sunt de acord cu tine,Corinutzo

20 Feb 2006, 23:47

In viata mea n-au existat decat doi barbati, fostul si actualul ! Dupa dezamagirea provocata de fostul (m-a inselat cu cea mai buna prietena si eu i-am prins asupra faptului ),am stat aproape un an singura (normal ca ieseam in oras ,mergeam in cluburi ,dar refuzam cu incapatanarea orice tip care nu corespundea cu ce doream eu) si speram in sinea mea sa-l intalnesc pe EL ! Si l-am intalnit si de atunci suntem impreuna !!! Intre timp s-au facut 6 ani de zile de cand ne iubim ! :))) Parerea mea e ca orice sfarsit e de fapt un nou inceput ! :)))

numaiprieten

numaiprieten

multumiri

20 Feb 2006, 23:10

merci muuuuuuuuuuuuult.
:):(

inutza

inutza

iubirea asta!!!

20 Feb 2006, 23:00

ce dragut sa mai auzi in ziua de azi barbati care vorbesc despre iubire,care cred in iubire...de obicei noi fetele ne mai prostim cu cuvinte de iubire...pt ca ea exista,pt ca noi credem mai mult in ea,pt ca noi ne-o dorim sau recunoastem ca o dorim si ca exista!iubirea exista dar e nevoie sa intalnim persoana potrivita,jumatatea cu care sa o impartasim...nici cand atunci cand credem ca cineva sau ceva ne-a dezamagit...nici chiar atunci ea nu dispare!poate acum te simti ranit,e si normal sa fii dezamagit dar timpul vindeca...cine stie dincolo de toata suferinta asta ce mare implinire te asteapta:)

pisi

pisi

Imi pare rau, n-am retinut nickul tau

20 Feb 2006, 22:39

parca era numai_prieten ! Mai, poti iubi o persoana ,chiar daca o minti ! O minti ca s-o protejezi , ca sa nu-i ranesti sentimentele, sa nu-i strici imaginea de sine etc, in cazul asta (stiu pare exagerat ), minciuna poate fi considerata o dovada de afectiune , de grija pt cel de langa tine !
Acum, sunt minciuni si minciuni,unele mai mici si altele mai mari ! Depinde cu ce te-a mintit si cat de tare te-a afectat asta !
Si eu gandeam inainte ca si tine, ca intr-o relatie trebuie sa fi 100% sincer, pana cand mi-am luat-o ! Si de atunci,umblu cu jumatati de masura atat in relatie, cat si in viata de zi cu zi !

Toti spunem ca avem nevoie de sinceritate, dar daca cineva ne spune verde in fata ce gandeste, ne simtim jigniti !
Nu te mai gandi atat la ce a fost, vei mai avea dezamagiri in dragoste, si e normal sa fie asa, toti trecem prin ele ! Crestem odata cu experientele noastre, sau cel putin, asa ar fi ideal !
Inca ceva: daca vrei sa ma intrebi ceva legat de femei, intreaba-ma, iti jur ca-ti voi raspunde 100% sincer ! :))) Sa nu te jenezi ! :)))

Capul sus, prietene,viata merge inainte ! :))
Te-am pupat, pa pa, si nu mai suferi, iesi din casa si distreaza-te !:)))

numaiprieten

numaiprieten

multumiri

20 Feb 2006, 22:07

merci mult ca ti-ai pierdut din timp cu mine.
merci si pentru sfat.....
credeam ca lumea vrea sinceritate :)
Am sa revin cu picioarele pe pamant si nu o sa mai "pun botu" la astfel de chestii...auzi la mine...iubire....:)
merci...ai fost de mare ajutor

inutza

inutza

la multi ani

20 Feb 2006, 17:56

hmmm...uneori femeilor le place ca barbatii sa nu puna chiar toate sentimentele pe tava,prea multa siguranta pe unele femei(specific,pe unele)le indeparteaza!tu ai dat totul,,,ea mai nimic!lasa-i spatiu sa reflecteze si incearca si tu chiar de iti este greu sa ii arati ca poti si fara ea!te va surprinde reactia ei:)

numaiprieten

numaiprieten

completare...

20 Feb 2006, 15:37

deja suntem despartiti de 3 saptamani(cu 3 zile inainte de ziua mea...marfa cadou)...

numaiprieten

numaiprieten

da.....

20 Feb 2006, 15:35

ce pot spune...relatia a durat o eternitate....pentru mine din secunda in care am realizat ca o iubesc...ea a insemnat totul
relatia a decurs bine as zice eu....cu hopurile normale pe care le are orice relatie...singura problema era ca ea era convinsa ca mama ei nu ar fi lasato sa "fie cu mine" ...si se cam ascundea....bleah :P lasa ca nu mor eu insa stiu ca o iubesc si credeam ca si ea este indragostita tare mult de mine.......probabil am vazut relatia noastra asa cum mi-ar fi placut mie sa fie in loc sa o vad cum era......lasa nu te mai gandi la mine.......eram 100% ca si ea ma iubeste oricum.....cam asa a decurs relatia......eu am aratat si spus ceea ce simt iar ea mi-a spus ca nu poate rosti astfel de cuv. in fata nimanui........i-am spus ca imi este de ajuns sa simt ceea ce simt....nevermind...deja simt ca e tarziu

inutza

inutza

20 Feb 2006, 14:45

ce e in sufletul tau doar tu stii...e greu cand nu stii motivele pers iubite...eu spun sa-i lasi putin spatiu,timp sa-si dea ea seama de ce simte...poate e bulversata!as fi f curioasa sa stiu cat timp ati fost impreuna si cum adecurs relatia voastra!

numaiprieten

numaiprieten

completare.....

20 Feb 2006, 14:09

si am zis ca mi-ar fi mai usor sa incerc sa trec peste asta....SA INCERC :(((((
Exista oare barbatul ideal pt o femeie...pe care insa aceasta sa nu il accepte....?
trist este ca odata cu iubita am pierdut si cel mai bun prieten....pt ca chiar daca a zis..."ramanem prieteni ca inainte".....acum se comporta foarte diferit.....urat chiar cand isi aminteste de noi....parca isi impune sa NU.....
asta este......pana la urma iubirea este prea frumoasa ca sa poata fi traita de un simplu muritor :(

numaiprieten

numaiprieten

da........

20 Feb 2006, 14:02

pai ce sa iti spun eu tie.......
o iubesc(daca ar exista mult sau putin in iubire as zice ca o iubesc mult), realizez faptul ca ma doare daca si-a gasit pe altcineva insa pentru ca o iubesc daca as stii ca a gasit pe altcineva nu as mai insista ca fraierul sa incercam ceea ce poate exista numai in inima mea. Apoi am mai zis sufer cu atat mai mult cu cat am impresia ca inca tine la mine(romantic) dar isi inabuseste sentimentele :(. Ea zice ca inca tine la mine Foarte mult...dar ca prieteni.....insa eu zic ca daca chiar tine asa mult la mine ar trebuii sa ma ia de manita si sa imi explice ce si cum...retezandu-mi astfel orice speranta desarta.
Daca exista iubire.....eu am inteles ce este ...insa ma tem ca iubirea este numai un concept de care m-am agatat toata viata....fara sens.

inutza

inutza

20 Feb 2006, 13:27

nu generaliza,nu toate femeile mint!eu da recunosc am mintit!aveam o relatie de cativa ani,ne iubeam mult dar ceva numai mergea,am luat relatia pe toate partile,am avut f multe discutii cu el dar....!intr-un final i-am spus ca ne despartim fara prea multe motive...a acceptat greu dar a acceptat!intre timp am cunoscut un tip...am iesit de cateva ori cu el...dar!!!m-am impacat si cu prietenul meu!la un moment dat a trebuit sa i-au niste decizii si am decis sa mint!!!l-am indepartat pe noul tip din viata mea nefiind sincera si nu i-am spus ca m-am impacat cu prietenul meu...si bineinteles prietenului meu nu i-am spus de aventura!am ales sa mint si am mintit pt ca am sentimente,pt ca nu am vrut sa ranesc mai mult decat o facusem!voi in general barbatii spune-ti ca preferati sinceritatea dar nu e asha!cine te iubeste si e uman nu te raneste chiar vorbind si de sinceritate!te minti tu singur daca crezi ca spunandu-ti ca are pe cineva vei trece mai usor!!!