De ce ti-e frica?

by: dana84
Ce te sperie si cum incerci sa iti controlezi frica?

Eu am vazut "Pasarile" - un horror al lui Hitchcock - la 4 ani. In mod normal, ar fi trebuit sa dezvolt o frica pentru pasari, dar s-a intamplat sa raman cu teama de intuneric (probabil din cauza salii de cinematograf de care nu putem sa fug).
Incerc sa controlez frica asta, gandind rational ca nu mi se poate intampla nimic. Dar chiar si acum, este foarte greu de stapanit.

ana68

ana68

pai

09 Feb 2007, 15:22

de suferinta de orice natura...

cioco_bocco

cioco_bocco

.........

26 Ian 2007, 09:28

pe langa moarte,,care e un lucru inevitabil,,,mi e frica de singuratate;;;

cioco_bocco

cioco_bocco

.........

26 Ian 2007, 09:28

pe langa moarte,,care e un lucru inevitabil,,,mi e frica de singuratate;;;

cosanzeana25

cosanzeana25

doar un OM

22 Ian 2007, 11:02

In afara celor cateva maruntisuri, sa zicem asa( frica de intuneric, de apa, de insecte, de spatii inchise:)) cred ca cel mai frica mi-e de neputinta mea ca om de a schimba acele lucruri tragice ...mi-e frica sa ma gandesc ca as putea pierde pe cineva drag si eu sa nu pot face nimik...

aly_aly_aly

aly_aly_aly

nu as vrea sa stiu

19 Ian 2007, 21:17

Teama care ma macina mereu este sa nu pierd pe vreo persoana draga..Deja imi imaginez cum e cand nu vor mai fii buncii mei...Si de acum incep sa plang..Mereu incerc sa uit de acest lucru..dar iar si iar si iarimi aduc aminte..Frica ma face sami imaginez cum e moartea..

dana84

dana84

si mie...

18 Ian 2007, 15:38

Mi-e frica de moarte, dar e normal. Cel mai rau e ca nu pot sa fac nimic... decat sa ma abtin sa ma gandesc.

pisi

pisi

Teama cea mai mare

17 Ian 2007, 19:02

Cea mai mare teama a mea este sa nu-mi pierd persoanele dragi.

Cred ca am ramas cu aceasta temere de pe vremea copilariei cand am pierdut pe cineva f apropiat si drag mie,fiind la o varsta la care puteam realiza ca acea pierdere e pt totdeauna.

shinny24

shinny24

worst fear

17 Ian 2007, 13:20

oricat as incerca sa ma stapanesc, cateodata mi se face rau doar gandindu-ma ca intr-o zi o sa mor