Distantza..

by: meonlyme
Credetzi k poate rezista o relatie..la distantza? astept mesajele voastre. va`m pupat

ralucap88

ralucap88

Cand iubirea este mare rezista!!

14 Oct 2007, 13:58

Dragele mele si eu traiesc o iubire la distanta...eu sunt in romania..si prietenul meu in strainatate!!Dar pentru noi asta nu este o problema foarte mare si nu ne-am gandit nci o clipa ca relatia nu va rezista pentru ca ne iubim foarte mult si chiar avem planuri impreuna de viitor dar mai avem de asteptat sa imi termin facultatea!!Ne este greu pentru ca este dorul foarte mare dar iubitul meu cand a plecat mi-a spus ceva care imi da forta de a merge mai departe si am sa va zic si eu voua ca sa fiti mai optimiste!!Nu uitati ca Ulise s-a intors la sotia lui dupa ani intregi si in ciuda distantei cand a ajuns la ea se iubeau la fel de mult!!

ralucap88

ralucap88

Cand iubirea este mare rezista!!

14 Oct 2007, 13:57

Dragele mele si eu traiesc o iubire la distanta...eu sunt in romania..si prietenul meu in corsica!!Dar pentru noi asta nu este o problema foarte mare si nu ne-am gandit nci o clipa ca relatia nu va rezista pentru ca ne iubim foarte mult si chiar avem planuri impreuna de viitor dar mai avem de asteptat sa imi termin facultatea!!Ne este greu pentru ca este dorul foarte mare dar iubitul meu cand a plecat mi-a spus ceva care imi da forta de a merge mai departe si am sa va zic si eu voua ca sa fiti mai optimiste!!Nu uitati ca Ulise s-a intors la sotia lui dupa ani intregi si in ciuda distantei cand a ajuns la ea se iubeau la fel de mult!!

ella_elijah

ella_elijah

ASCULTA BINE!!!

09 Mar 2006, 17:44

Dragostea se masoara si in km!!Normal k se poate!!Iubiti-va!!!

katy

katy

;;) normal k se poate !!

27 Dec 2005, 16:38

normal k se poate :D :).... poti sa imi scrii p katy_catherine@yahoo.com sau daca ai mess imi dai add si vbim :D... c ya! :*

meonlyme

meonlyme

..

27 Dec 2005, 12:32

katy as vrea sa vb cu tine dak se poate,te pup ceau

nu are rost...

02 Sep 2005, 21:26

Nu are nici un rost sa fii cu cineva care nu iti poate fii alaturi...iti spun asta din proprie experienta...
Si eu am fost cateva luni cu un baiat...el era din Italia,iar eu din Romania.
Dar nu a tinut...
Asa ca...mai bine lasa-l,dacat sa suferi dupa'aia...iar atunci s-ar putea sa fie prea tarziu...
Sper sa iei in considerare parerea meu...
Bye bye

felinessa

felinessa

~

19 Aug 2005, 22:56

Eu nu cred ca vrea cineva sa te descurajeze si evident ca trebuie sa faci ce e bine pentru tine. Sunt de acord ca multi si-au gasit pe net. Problema e ca de obicei treci prin multe intalniri pana iti gasesti jumatatea pe net, ceea ce e okay cand esti in acelasi oras. Cand esti la distanta, investitia e mult mai mare si rezultatul poate fi acelasi: ce suna bine pe net si la telefon pur si simplu nu atrage in real life. Nu e vorba de minciuni; oamenii trebuie sa se cunoasca in persoana pentru a fi atrasi cu adevarat. Iar asta o spun pentru ca m-am intalnit cu vreo 50-60 de oameni pana am cunoscut pe cineva cu care am inceput o relatie stabila.

mgeorgiana85

mgeorgiana85

buna

19 Aug 2005, 17:33

scz-ma k spun asta dar dak u ai suferit din cauza asta,nu inseamna k nu va merge la nimeni,asta e chestie de doi.Knd ti-a spus el k numai are rost pt k nu a vr sa mai fie cu tine,odata ce tu renuntai la tot pt el,dak te iubea putea sa accepte sau sa vina el la tine dar nu a vr.Libertatea ishi spune cuvantul.Nu trebuie sa pui la suflet mesajele shi telefoanele kre ti le da.Dak suferi,suferi pt k vr tu.Pt mine este o experienta shi nu voi renunta.Stim foarte bine k omul din gresheli invata.Eu sper shi cred k imi va merge bine.Mai gandeste-te k asta nu a fost iubire,a fost ceva copilaresc sa spun cred eu.Dar eu stiu deja ce vr de la viata shi el la fel,am vb cu ÷arintii lui ei cu ai mei sunt mai multe in joc,nu e numai o relatie pe net,fara sa stim nik unul de altul.Alta chestie...cunosc persoane care s-au cunoscut pe net shi sunt impreuna,au intemeiat o familie.Trebuie sa fii pozitiv.Nu e nik rau in avea o relatie la distantza.V-am pupat....

meonlyme

meonlyme

!!!!!

19 Aug 2005, 16:06

Va multumesc din suflet pt parerile vastre..cine a zis k nu are sanse are dreptate si eu mi-am dat seama de lucru asta... de curand.Am avut un prieten care el din alt orash ..in fine.Am fost impreuna 11 luni ...el mi-a facut mult rau eu ma-m indepartat de el dar el a ramas in sufletul meu acum in vacante ma-m dus la sat la bunici mei si la-m revazut..desi am prieten ...ma-m impacat cu el pt k el era mereu viu in sufletul meu si de aceea la-m acceptat din nou ..am acceptat din nou suferintza in sufletul meu.Dar credeti-ma chear si acum desi is despartita ... din motive prostesti . zic k nu mi-am pierdut timpul ..ma bucur k la-m intalnit ..cu ajutorul lui am aflat cei iubirea adevarata..va da-ti seama ne intalneam de 2 -3 ori PE AN ...Dar iubirea noastra a fost atat de mare in cat a rezistat mult..dar dupa ce am venit din nou acasa...ma sunat si mi-a zis k nu mai poate continuua..are nevovie de cineva care sa-i fie alaturi de el mereu .. dar eram in stare de orice pt el ..eram in stare sa ma mut la bunici mei si ia-m marturisit lucru asta ..dar a continuat cu "Nu are rost.." ..am pus capat..dar nu mai scap de el..sufar dupa el ..dar el ma chinuie ..ma suna mereu ..sms o groaza..melodi puse la telefon etc..ma-m saturat chear ma-m saturat...il iubesc dar numai rezist atata chin...deci am ajuns la concluzia k NU ARE ROST O RELATIE LA DISTANTZA...SI CEI CARE AU ..SE VOR SFARSI INTR-UN FINAL.vA-M PUPAT SI VA MULTUMESC DIN SUFLET PT MESAJE

katy

katy

...

18 Aug 2005, 11:19

Inainte credeam ca o relatie la distanta poate rezista oricarei presiuni si distanta era un mic obstacol care practic nu conta, pentru ca sentimentele aveau sa fie mai puternice! Sa zicem k pentru o perioda chiar crezi si esti ferm convinsa k va reusi, DAR nu e asa si vorbesc din experienta. Timp d un 1 si 6 luni am avut un prieten in New York... ne intelegeam perfect, in fiecare sapt vbeam d 3 ori la telefon cate o ora, apoi urmau mail-urile si ceea ce vbeam pe mess. Si chiar aveam planuri serioase pentru viitor, aveam o groaza d vise impreuna dar toate s-au ruinat si nu iti poti imagina cata suferinta a urmat dupa! Din pacate el nu a putut sa vina intr-un an acasa, iar anul viitor trebuia sa ma duc eu la el, dar din pacate am avut probleme cu apenticita, spital, operatie si nu am mai ajuns... Iar dupa 1 am si 6 luni si-a luat inima in dinti si mi-a spus ca nu are rost sa continuam asa... distanta e prea mare, tentatiile de altfel k nu merita sa faca compromisuri la mii de km distanta! :( Shi relatia noastra -a dus pe apa sambetei... Macar bine k am ramas prieteni, mai comunicam din cand in cand, dar acum m-am lecuit si crede-ma k o relatie cu o persoana care o vezi zi de zi e mult mai solida si are sanse d reusita si sigur si tu vei fi mai fericita! Nu te ei mai gandi oare ce face acum? Nu ma inseala? Oare se gandeste la mine? D c nu ma suna? Mii d intrebari si indoiele(poate)... sau gandeste-te la momentul cand vetzi avea miki dispute si el nu iti va mai da niki un semn...Niki nu pot sa iti descriu sentimentul asa... stai cu inima la gura si astepti :(... Decat sa te incumeti in asa ceva... Oricum, daca merita si esti sigura ca va veti vedea macar in vacante poate, poate iese ceva ! Succes !

katy

katy

...

18 Aug 2005, 11:06

Inainte credeam ca o relatie la distanta poate rezista oricarei presiuni si distanta era un mic obstacol care practic nu conta, pentru ca sentimentele aveau sa fie mai puternice! Sa zicem k pentru o perioda chiar crezi si esti ferm convinsa k va reusi, DAR nu e asa si vorbesc din experienta. Timp d un 1 si 6 luni am avut un prieten in New York... ne intelegeam perfect, in fiecare sapt vbeam d 3 ori la telefon cate o ora, apoi urmau mail-urile si ceea ce vbeam pe mess. Si chiar aveam planuri serioase pentru viitor, aveam o groaza d vise impreuna dar toate s-au ruinat si nu iti poti imagina cata suferinta a urmat dupa! Din pacate el nu a putut sa vina intr-un an acasa, iar anul viitor trebuia sa ma duc eu la el, dar din pacate am avut probleme cu apenticita, spital, operatie si nu am mai ajuns... Iar dupa 1 am si 6 luni si-a luat inima in dinti si mi-a spus ca nu are rost sa continuam asa... distanta e prea mare, tentatiile de altfel k nu merita sa faca compromisuri la mii de km distanta! :( Shi relatia noastra -a dus pe apa sambetei... Macar bine k am ramas prieteni, mai comunicam din cand in cand, dar acum m-am lecuit si crede-ma k o relatie cu o persoana care o vezi zi de zi e mult mai solida si are sanse d reusita si sigur si tu vei fi mai fericita! Nu te ei mai gandi oare ce face acum? Nu ma inseala? Oare se gandeste la mine? D c nu ma suna? Mii d intrebari si indoiele(poate)... sau gandeste-te la momentul cand vetzi avea miki dispute si el nu iti va mai da niki un semn...Niki nu pot sa iti descriu sentimentul asa... stai cu inima la gura si astepti :(... Decat sa te incumeti in asa ceva... Oricum, daca merita si esti sigura ca va veti vedea macar in vacante poate, poate iese ceva ! Succes !

mgeorgiana85

mgeorgiana85

incercarea moarte n-are

18 Aug 2005, 01:45

sincer eu cred intr-o relatzie la distantza pt k deja am.Da,intr-adevar este foarte greu dar odata ce exista incredere merita sa incerci.Am cunoscut o persoana pe internet acum 4 luni shi totul merge fenomenal.El este in Romania shi eu sunt in Spania,saptamana viitoare va veni aici shi nu oricine face asta.Am incredere in el,el are in mine ceea ce este cel mai important shi sunt sigura k va merge.Ciau ciau,v-am pupat....

felinessa

felinessa

poate

13 Aug 2005, 04:28

Dar merita?

Eu sincer nu prea vad rostul unei relatii la distanta. O relatie normala consta exact din contact, din experiente comune, din trairea prezentului, si nu doar din sperante sau planuri pentru viitor. Problema e, cand nu poti avea experiente si amintiri comune, ca fiecare creste in ritmul si mediul lui, si la sfarsit nu aveti mare lucru de impartit. Poate sunt cinica, dar nu m-a atras niciodata ideea de "defered happiness." De ce sa treci prin asta cand se gasesc atatia oameni in jur cu care poti avea o relatie normala?

Asta, evident, nu se aplica cand distanta nu e foarte mare si, de exemplu, va puteti vedea in weekend. Ma refer mai mult la relatiile separate de distante mari, cand nu te poti vedea mai mult de o data la cateva luni (practic, in Romania asta nu ar trebui sa fie asa o problema, pentru ca distantele sunt atat de mici - eu fac de acasa pana la scoala cu autobuzul cat mi-ar lua de la Galati la Braila cu masina, de exemplu, iar calatoria respectiva cu autobuzul o fac de doua ori pe zi, plus cat ma mai misc prin oras).

Eu cunosc pe cineva care a avut o relatie de la distanta in ultimii cativa ani - fiecare invata in alta tara, se vedeau doar in vacante, dar relatia a rezistat. Asta pentru ca amandoi au vrut, dar eu stiu ca nu as fi rezistat. Poate altii gandesc diferit?