doar prieteni

by: just_deea
ne cunoastem de aproximativ 2 ani...si de cel putin un an eu sunt fooarte indragostita de tipul asta...dar el la randul lui e indragostit de o alta fata...mi`a zis ca nu are sanse sa fie cu ea,dar nu crede in ca daca va iesi cu o alta fata va reusi sa o uite.I`am zis ceea ce simt ptr el..am iesit impreuna...ne`am intalnit intr`un club,iar eu m`am lasat condusa de un impuls...si l`am sarutat..mi`a raspuns la sarut...dar nu vre sa fim impreuna...sau cel putin nu acum(asa a zis el)...eu am incercat sa nu ma gandesc la el...dar nu pot...stau uneori de vorba cu el ore in sir p mess...vb la telefon...avem foarte multe lucruri in comun...mi`a zis de multe ori ca are incredere in mine(si mi`a si demonstrat acest lucru)...ce credeti...ar trebui sa ma resemnez si sa accept faptul ca noi nu putem decat prieteni?...trebe sa precizez faptul ca el nu s`a indepartat de mine din momentul in care i`am zis ce simt ptr el...ci dimpotriva...lucrul asta ne`a apropiat...va rog ajutati`ma sa inteleg care sunt sansele ca relatia noastra sa se schimbe(in bine)

just_deea

just_deea

hmmm

10 Aug 2007, 08:34

hmm...la mine situatia e putin diferita de cea a anutzei...eu i`am zis tipului ca il plac,iar la ultima noastra discutie referitoare la,,noi"....el s`a exprimat intr`un mod forate ciudat,si a zis ceva de genul:,,dupa ce vb cu ea(fata la care tine),si clarififc situatia,iti promit ca vei fi prima persoana pe care o voi cauta"...iar prostii draga anuntza...crede`ma ca am facut mai multe ca tine...chiar l`am si sarutat de doua ori...si bine inteles ca el a raspuns...nu l`am cautat cateva zile,m`a cautat el pe mine,sub pretextul,,prietenul meu vrea sa ii trm un msg frumos iubitei sale,ce ii recomanzi sa`i scrie?"..l.is foarte bulversata in legatura cu tipul asta...voi ce credeti...o sa trecem de stdiul,,doar prieteni?''...

pisi

pisi

Fii tu insati

09 Aug 2007, 11:30

Parerea mea,Anutza,ca el te place,poate ca e mai timid si incearca indirect sa-ti spuna ca te place,poate incearca chiar sa-ti provoace mila povestindu-ti cat de mult a suferit de pe urma fostei,crezand ca in felul acesta iti poate cuceri inima.
Incearca sa fi tu insati,zambeste-i,saruta-l pe obraz cand va vedeti,tine-l de brat cand va plimbati impreuna etc,lasa sa se topeasca gheata dintre voi doi.
Sa ne mai spui care mai e situatia dintre voi doi,in orice caz,fii mai putin rece cu el!
Pupici!

anutza21

anutza21

pai....

07 Aug 2007, 12:43

pe mess nu sunt disponibila...nu-l caut niciodata, si acum in vacanta iesim destul de rar ca e mai mult plecat. am uitat sa mentionez ca la prima intalnire mi-a spus ca de un an de zile se chinuie sa faca rostul de id si nu stia cum si i-au mai trebuit inca 2 ore dupa ce a facut rost de id sa ma invite in oras...mi-a povestit de reactiile lui..se framanta. :D...dar totusi am ramas in acelasi punct...si poate pentru ca eu m-am purtat destul de rece de fiecare data...adica nu am lasat deloc sa mi se observe sentimentele si ca as vrea sa-i sar de gat si sa-l sarut ca o nebuna.poate si asta a afectat intr-o oarecare masura evolutia.off...am un blocaj

pisi

pisi

Anutza,

07 Aug 2007, 11:18

ai incercat sa fi mai putin disponibila pt el sa vezi cum reactioneaza?
Adica nu da niciun semn de viata nici pe mess,nici la telefon,nu mai iesiti impreuna in oras etc si vezi cum reactioneaza.
Sau vezi cum se comporta cand esti mai rece cu el.
Daca toate astea il afecteaza,iti simte lipsa,te cauta innebunit,e semn bun.
Poate ca nu-i esti asa indiferenta cum crezi. :)

anutza21

anutza21

buna

07 Aug 2007, 00:04

am si eu o poveste foarte asemantoare. sunt indragostita aproape de un an de un baiat."problema" este ca de ceva vreme sentimentele pentru el au devenit mult mai profunde...mai exact de cand m-a invitat odata in oras. am crezut ca ala era primul pas catre a fi impreuna dar nu a fost asa...adica am ramas doar prieteni. si partea proasta este ca si eu m-am purtat ca o adolescenta indragostita pentru prima data si am facut foarte multe gafe(balbaieli, fastaceli,vorbind mult si fara rost :">). el inca mai sufera dupa fosta lui prietena,o alta piedica :( iar eu astept o minune fara sa fac nimic in privinta asta decat sa accept de fiecare data sa iesim si sa zambesc frumos cand il vad. Cred ca deja are o lista cu toate gafele care le-am facut in prezenta lui(stupid me) si nici macar nu-i pot spune ce simt pentru el doar pentru ca-mi este frica sa nu par nebuna, disperata sau chiar ridicola si nu de alta dar inca nu ma pot muta de pe continent inca. :) tinem legatura la telefon,pe net, la geam(:-"), iesim la plimbare, discutam, rade cand ma vede...dar totusi exista o retinere din ambele parti. chiar nu stiu ce ar trebui sa fac in aceasta privinta..chiar imi doresc sa fiu cu el.

pisi

pisi

Indrazneste!

06 Aug 2007, 12:47

Deea,scrie aici ceea ce ai de povestit,sunt convinsa ca-ti vor fi la fel de utile sfaturile venite din partea mai multor persoane.
Mai stii,poate ca vei gasi fete/femei care au fost in aceeasi situatie ca si tine,si te pot ajuta cu un sfat mult mai la obiect decat ceilalti.
Tu decizi!

just_deea

just_deea

:)

04 Aug 2007, 23:52

zaza...imi poti da id`ul tau de mess...sa iti povestesc mai multe lucruri...si sa imi spui ce parere ai...e forte mult de povestit in legatura cu relatia mea cu acest tip...si chiar as avea nevoie de niste sfaturi...de niste pareri venite din exterior,,,

zaza

zaza

da-i timp

12 Iul 2007, 16:40

Din ceea ce povestesti este clar ca el tine la tine. Poate ii este teama ca relatia voastra ar putea sa nu dureze si atunci s-ar strica si prietenia care va leaga acum. Sau poate acum vrea sa acumuleze mai multe experiente, sa se distreze, si nu este interesat de o relatie stabila. Poate se gandeste ca meriti mai mult si nu vrea sa te raneasca...