Dupa un an..pauza!

by: geaninab
Vai..nici nu stiu de unde sa incep.. Eu am 18 ani..el 19..eu la liceu..el..a plecat anu asta in alt oras la facultate..eu,urmeaza sa ajung si eu pe acolo..peste vreo cateva luni.. Ne-am iubit din prima clipa si nu ne mai statea nimic in cale..el,initial,vroia sa mearga in alt oras la facultate (in mare parte fiind influentat de prieteni si colegi deoarece cam majoritatea mergeau acolo la facultate) si imi spunea (la inceput) ca nu va renunta pentru nimeni sa mearga in acel oras la facultate alaturi de prieteni si colegi..ei bine..cam nehotarat baiatul pentru ca l-am facut sa se razgandeasca..acum e student la cluj..nu la timisoara unde a vrut sa mearga initial..sta la bunicii mei..totul perfect..eu in culmea fericirii..cand am vazut ca a venit si la facultate unde vroiam eu..ce mai..eram toata mandra Desi am avut nenumarate discutii pe tema problemelor ce aveau sa apara pe parcursul acestor luni in care aveam sa stam despartiti (pana sa plece el in octombrie la facultate am stat cam aproape in fiecare zi impreuna..dormea si la mine..si eu la el..deci..a fost..o rupere cam brusca) si ne-am promis unul altuia ca vom depasi tot..ei bine..au inceput sa apara surprizele. cred ca nici nu iti dai seama cand apar schimbarile intr-o relatie.. initial,am fost o persoana super de treaba,vesela,chiar eram sufletul gastii,cam pe toti baietii ii puneam in bot dupa mine,niciodata nu am fost pusa in situatia de a fi lasata de un baiat,eu i-am lasat..dar,frumos si elegant..in sensul ca si in zi de azi tinem legatura..sfaturi..discutii,etc ei bine..dupa ce a plecat el in octombrie..am inceput eu..ma gandeam..oare ce face..oare ce colege are (stiind ca unele studente sunt cam..nesimtitoare asa)..oare ma va astepta pana merg si eu acolo la facultate.. nu mai stiu exact care a inceput..am inceput sa ne interzicem sa mergem fiecare pe nu stiu unde..incat..acum..recent..eu n-am avut voie sa merg intr-o excursie cu colegii mei (cu care petrec ultimele luni de liceu).. el are o obsesie pentru cluburi..e disperat..s-ar muta acolo daca ar putea..eu nu prea sunt de acord sa mearga in club mai ales fara mine..umbla pe acolo o groaza de fete.. sincer..nu imi vine sa cred in ce situatie am ajuns..eu nu eram asa inainte..chiar nu aveam nici o treaba..sunt sigura ca el mi-a dezvoltat acest sentiment ce gelozie..daca imi zice de una de la televizor ca e draguta..pai iau foc imediat..daca se uita la una pe strada..imi vine sa mor..orice chestie imi zice..despic firul in 14.. nu zic..nici el nu e usa de biserica..nu ma lasa sa ies cu colegii mei..nu ii considera potriviti..desi..tot el imi zice ..ca odata cand nu mi-au convenit colegii lui cu care iesisem mi-a aruncat una de genul "tie nimic si nimeni nu iti place".. cu timpul..toate problemele s-au agravat.. intre noi a intervenit o stare de monotonie..mie parca mi-e si groaza sa ies pe frigul asta din casa..el ar iesi tot timpul..il vad ca isi doreste..eu nu am chef.. pentru ca mai nou..are un stil de a spune unele chestii care ma deranjeaza (de exemplu,obsesia lui pentru masina..de a-i pune si coarne..sa-i puna nu stiu ce boxe..sa-i mai cumpere nu stiu ce) si ma enerveaza si dupa care sa imi zica ca doar le-a spus ca oricum nu face..am ajuns sa dau in el..:) nu ma credeti vreo nebuna,isterica..de fapt,sunt..aia am ajuns..deci,am ajuns sa-i mai trag cate 2-3 palme..el nu a dat niciodata in mine.. Cum spuneam..ma deranjeaza unele chestii..de exemplu,obsesia lui pentru masina..mie mi-ar fi placut cum sa ne planuim sa ne facem in casa peste cateva luni cand o sa merg si eu acolo..sa adunam bani..el cam toti..ii da pe masina.. De curand..am reusit sa-i mai domolesc obsesia..il mai apuca din cand in cand cate o "criza"..insa..i-am starnit o alta..obsesia pentru haine scumpe M-am si gandit ca..de fapt,sunt banii lui..si fiecare ii cheltuieste cum crede..dar,cum am spus si mai devreme..ma asteptam sa ne facem prin casa..sa contribuim amandoi..deoarece amandoi vom sta acolo,nu? Am inceput sa dau in el (de cateva saptamani) ..ma ruga plangand sa termin..ca nu mai suporta sa ma comport ca si cu un caine cu el..eu nu aveam treaba De valentine`s day..am crezut ca o sa avem o seara speciala..inainte cu o zi imi promisese ca de valentine`s day vom iesi si la pizza (nu prea am fost incantata de idee deoarece la pizza ieseam si cand nu era valentine`s day..si i-am spus-o si lui ..de fapt,ma gandeam ca vom petrece clipe frumoase acasa)..asa ca..atunci cand a auzit ca probabil nu vom iesi la pizza..el din "probabil" cred ca a inteles "sigur" si a mers si a cheltuit toti banii pe haine scumpe..iar in seara de valentine`s day..cand intr-un sfarsit i-am amintit de pizza..deoarece el nu mai dadea semne sa-si aminteasca de invitatie..mi-a zis ca..nu mai are bani!!puteam sa completez eu restul de bani ca sa putem iesi..insa..atat de tare m-a enervat situatia in sine (faptul ca nu si-a lasat o rezerva de bani in cazul in care poate m-as fi razgandit..cred ca abia a asteptat sa auda ca nu vreau sa merg la pizza incat a dat fuga la magazinul cu haine) incat..nici nu am mai vrut sa iesim mai spre seara in oras..am stat ca doi botosi in casa si el imi zicea ca nu mai rezista..ca il tratez ca pe ultimul om..ca daca continuam asa o sa se termina (ma enerveaza la maxin genul asta de "amenintari"..de fapt,nu ma enerveaza..ma distrug!)..eu plangeam de numa acum 2 saptamani am avut eu vacanta..saptamana in care trebuia sa merg eu cu colegii in excursie..dar neavand voie..am mers sa am grija de el la facultate..am stat cu el acolo toata saptamana..l-am sustinut deoarece avea examene..dupa care..saptamana urmatoare (adica saptamana asta)..am venit amandoi acasa el promitand ca daca va veni aici va invata pentru examenul care il avea de sustinut sambata (maine)..ce sa zic..de luni..a inceput sa frece menta prin magazinele de haine..deci..luni a scapat de invatat..ba era prea obosit..ba nu stiu cum..si am apucat sa ne vedem doar o ora toata ziua..marti a fost de valentine`s day si v-am povestit cum a fost..miercuri ramasese sa ne intalnim pe la 16 (inainte nu prea amana)..dupa care..totul s-a amanat ca trebuia sa o ajute pe mama lui la lucru..cand..pe la 17 il sun..si..surpriza! ..nu era la lucru mama lui..cica erau la un supermarket sa isi cumpere el haine..atat de tare m-a enervat situatia in sine..faptul ca imi spusese ca merge sa o ajute..anulase intalnirea noastra..puteam sa merg si eu cu el in supermarket..nu stiu..m-a intors pe dos toata faza..m-a sunat mai incolo sa ne mai intalnim dar nu am mai vrut eu a doua zi (joi,ieri)..m-a sunat sa ne vedem..a venit la mine..eu eram foarte rece..m-a intrebat ce-i cu atitudinea mea..cred ca il va face sa sufere?desi se vedea pe el ca il afecta..am iesit la un suc..am ras,glumit..dar doar ca niste prieteni & un tip de la o alta masa se tot uita la mine & bineinteles ca mi s-a facut observatie de catre prietenul meu ca si cum tot eu as fi de vina..dupa care..l-am rugat sa ma duca pana acasa sa imi iau niste bani pentru ca sa mergem la pizza (nu mai vroiam sa patesc aceeasi chestie ca de valentine`s day,nu mai aveam nevoie de banii lui)..in drum spre casa,aflu ca se decisese impreuna cu niste colegi sa plece vineri la faculta..nu era o surpriza asta..stiam de cateva zile asta (trebuia sa plece pt examenul de sambata)..dar..surpriza!..desi eu ma asteptam sa plece mai dupa-masa ca sa scap si eu de la scoala si sa apucam sa ne luam la revedere..el a stabilit cu aia sa plece dimineata la 11.. m-a enervat atat de mult ceea ce mi-a zis incat imi venea sa sparg 1000 de farfurii..ma asteptam intai sa se decida cu mine,nu cu colegii lui..sa tina cont si ca nu o sa ne mai vedem prea des de acum inainte deoarece eu trebuie sa ma pun serios pe invatat pentru bac..si na..ma asteptam sa ne luam la revedere frumos..mai ales ca cine stie cand o sa mai avem timp sa ne vedem..si el imi zice ca pleaca la 11 dimineata?urma sa doarma la mine joi noaptea..sa ma duca vineri dimineata la 8 la scoala si apoi..el sa plece acasa si abia pe la 11 sa plece spre cluj..ma tot gandeam..daca chiar ma iubea..putea sa plece si la 14..ce conta atat de mult sa plece la 11?mi-a bagat motiv ca trebuia sa ajunga mai repede sa mai invete..pai da,toata saptamana a frecat menta si acum in ultima zi ingrasam porcul..nu imi venea sa cred..inainte tot timpul lasa dupa mine..acum?ce s-a intamplat??..am ajuns la bloc..i-am zis ca nu mai vreau nici o pizza..raman acasa..si el sa plece la el acasa..nu mai avea ce dormi la mine..am coborat..ma asteptam sa vina dupa mine..nu a venit,a plecat..am intrat pana in scara..dupa care m-am intors inapoi..cum sa ma vada ai mei plangand?am plecat pe strazi si m-am plimbat,plangand ..m-a sunat sa vada ce fac..i-am zis ca ma plimb aiurea pe strazi..disperat a inceput sa ma intrebe unde sunt..i-am spus si a venit dupa mine..dupa care..am inceput sa vorbim in masina..mi-a spus ca el nu mai poate..nu mai rezista..ca sufera super mult..ca si maica-sa i-a facut o observatie de genul "eu tot timpul cand te sun imi zici ca esti acasa..tu nu iesi niciodata din casa?" adica..ca eu..zgripturoaica nu ii dau voie..dar ce,eu am voie sa ies?i-am zis de multe ori ca poate am gresit ca am ajuns in situatia asta si sa incepem sa ne lasam mai multa libertate..dar am avut cu cine?imi spunea "aa..ce libertate vrei?vrei sa mergi sa te distrezi fara mine?"..ca nu mai suntem fericiti..ca tot timpul ne certam..ca orice ma deranjeaza..nimic nu ma mai multumeste..tot imi zicea..eu tot plangeam..i-am zis "bun..atunci ne despartim.." ..el "da..cred ca asa ar fi mai bine..sa luam o pauza.." si na..nu a mai dormit la mine..azi dimineatza pe la 10:30 i-am trimis un mesaj cu drum bun..mi-a trimis inapoi ca plecase de mult..pe la 14 i-am trimis mesaj sa imi zica cum a ajuns..vroiam sa stiu daca a ajuns cu bine..dar,nici un semnal..am mai asteptat vreo ora dupa care..speriata i-am dat un apel sa vad daca are telefonul deschis..il avea..mi-am inchis repede telefonul (stiam ca daca vede apel..ma va suna)..dupa vreo 5 min nu am mai rezistat si mi-am deschis telefonul si l-am sunat sa il intreb cum a ajuns..mi-a zis ca nu avusese timp sa imi trimita mesaj ca a vrut intai sa isi despacheteze bagajul..deci..nu a avut timp 1 min sa imi scrie un mesaj..si m-am enervat si i-am inchis si mi-am inchis si telefonul acum seara..i-a sunat buna-mea pe ai mei..ciudat..ca ea nu stie sa sune de pe mobilul ei..deci clar i-a aratat el..bine..a si recunoscut ca i-a aratat el..dar ca el e in camera ca are ceva treaba si ea e in bucatarie..oricum..sunt sigura ca el era langa ea..in fine..nu stiu care e faza..dar nu imi vine sa cred ca totul se duce de rapa asa..dupa un an..dupa toate clipele frumoase petrecute impreuna mama mi-a zis ca nu imi da dreptate la faza cu plecatul..ca ce era daca dormea la mine..la 8 dimineata ma lasa la scoala si ne luam la revedere atunci..dar eu nu pot sa inteleg de ce nu a putut lasa de la 11..sa plece la 14..daca pleca imediat la 8..nu aveam treaba..dar daca era sa plece la 11..de ce nu la 14?nu stiu..sper sa ma intelegeti..si sper la niste sfaturi..ce am de facut & pareri & stuff ..v-am pupat si multumesc pt intelegere

geaninab

geaninab

:))

20 Feb 2006, 13:31

buna fetelor..
acum am ajuns si eu de pe la scoala..
astazi mi-am deschis telefonul dar,pauza!..inca nu a sunat:) probabil s-a obisnuit sa il am inchis si nu se mai oboseste sa sune..

am stat de vb si cu profa mea de religie (e o tipa super,are vreo 40 ani,trecuta prin viata si..ma inteleg super cu ea)..mi-a zis ca ea crede ca ar trebui sa mai dam o sansa relatiei noastre dar..sa pun anumite conditii..cum ar fi sa ne lasam mai multa libertate etc..& daca intr-adevar tine la mine,le va respecta..

faza e ca..nu stiu,recunosc ca sunt posesiva..dar el m-a facut asa..chiar ma gandeam si aseara..ca in relatiile anterioare..daca prietenul imi zicea ca merge in club..nu aveam nici o treaba..ba chiar am avut un prieten care mergea cu baietii in discoteca pana dimineata..nu aveam nici o treaba..faza e ca..nu stiu cum o sa ma mai dezobisnuiesc acum..sa pot sa suport sa il las sa mearga prin club..mai ales ca..am auzit chiar de la el niste povestioare..ca pe fosta lui prietena a inselat-o cu o tipa cand a mers in club..mi-a si aratat-o pe aia..e zombi rau..chiar nu stiu cum a putut fie asa nesimtit..si pe mine anul trecut m-a lasat pt o tipa (bine,ca acolo am recunoscut si eu ca am fost vinovata ca..ne-am intalnit o data..cica am inceput sa fim impreuna si eu dupa aceea nu m-am mai intalnit cu el..tot plecam la cluj in cluburi..si el normal ca s-a dus la alta..de fapt,nush` daca e normal..dar dup-aia..cand mi-a venit mintea la cap si am auzit ca si el are prietena..am inceput sa ies cu un coleg siiiii..de acolo vine treaba cu interzisu sa merg in excursie cu colegii..ca vine si ala..ala inca se mai da la mine..de fapt,majoritatea baietilor din clasa ma intreaba "mai ai prieten?" ..unul chiar sta si cu mine in banca si nu ma lasa o ora in pace..ba chiar a aflat cu ce profesor iau meditatii la matematica si vine si el deodata cu mine..am incercat sa scap de el..i-am zis si la prof sa ne puna in alte zile..dar nu reusesc nici cum..de cateva ori cand ma certam cu prietenul meu la telefon si colegii erau in spate dupa ce terminam de vorbit imi ziceau sa il las dracu in pace ca merit ceva mai bun

culmea..cand era el la facultate la cluj.nu primeam nici un apel,nici un mesaj de la nimeni..cum venea in week`end acasa..incepeau apelurile..telefoanele..odata..mi-a dat un coleg apel la 3 noaptea..ce sa mai doarma el dupa ce a vazut (dormim impreuna).. siiiii..nu a tacut pana nu l-am sunat pe ala sa-l intreb ce vroia..baiatu mi-a zis ca se plictisea..na..ce sa-i fac??..dup-aia..a inceput el sa primeasca apeluri de la o tipa care o stiam si eu si am decis de comun acord sa ne schimbam numerele de telefon..

naiba stie..chiar nu stiu ce sa fac..ma gandesc la faza cu a doua sansa..daca nu mai e la fel..dup-aia poate chiar stricam tot de nici macar nu o sa ne mai salutam..brrrr..

raluk

raluk

Normal

20 Feb 2006, 10:08

Este si destul de logic ca l-ai facut gelos si ca el a vrut sa afle ce ai facut cu adevarat. Cat despre partea cu interdictiile, poate ca ar fi intr-adevar mai bine sa incetati cu ele. Este o relatia in care posesivitatea isi va spune la un moment dat cuvantul. Eu sunt intr-o relatie de 6 ani si jumatate si iti pot spune ca acum vreo 3 ani am avut cam aceleasi probleme. Ne certam din orice, ne puneam unul altuia o mie de interdictii cum ar fi "Nu ai voie sa iesi cu prietenii tai" sau "Nu ai voie sa iesi in cluburi cu prietenele tale" sau "Nu ai voie sa fumezi", ma rog si multe altele. Dupa o mie de certuri si minciuni din partea amandurora, am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa incetam cu interdictiile respective.

Faptul ca pareti total diferiti tu si el nu este chiar asa o problema cum spune Pisi. Cu timpul, aceste diferente gen "lui ii place sa iasa" sau "tie iti place sa stai acasa" sincer vor disparea peste cativa ani.

geaninab

geaninab

:))

19 Feb 2006, 21:27

mersi mult pt sfaturi..chiar am sa ascult de ele..daca folosesti cumva yahoo messenger..as vrea tare mult sa imi dai id-ul tau.

in legatura cu telefonul..am sa il deschid..promit..dar maine..un nou inceput de saptamana..o noua viata..o noua atitudine..numai ca..sper sa ma mai sune:))

in seara asta a sunat buna-mea..la mama
prima data a dat-o cu povestile generale..asa..vreun minut..dupa care..a intrebat "ce face gianina?" ..mama "bine" ..buna-mea "a iesit in oras pana la urma?" ..mama nu stia de faza cu minciunica (cine se gandea ca o sa sune buna-mea sa intrebe..n-a mai facut pana acum asa niciodata) ..si mama i-a zis ca nu..

sunt sigura ca el era langa buna-mea si a pus-o sa sune..altfel nu imi explic nici cum a stiut sa sune singura de pe mobilul ei..ca nu stia..pana acum tot el i-a aratat..sunt sotto sotto..ce ziceti?:P

inutza

inutza

:)

19 Feb 2006, 19:07

esti bulversata...se simte printre cuvintele tale...o sa se termine cu bine cand veti fi deschisi unul cu celalalt...cand veti vorbi despre ce va doare...ce asteptati unul de la celalalt...ce oferiti in relatie!nu tie teama ca tinand telefonul inchis,fugind de realitate in momentul cand il vei deschide automat vei da nastere la niste discutii aprinse, laexplicatii,la certuri!eu iti sugerez sa fii deschisa si sa comunici cu el...fa tu primul pas pt o discutie amiabila pt ca tu esti cea care acum sufera!il va durea copilaria ta,cu el nu vorbesti dar i-ai spus bunicii tale ca iesi in oras ca sa afle el...crezi ca el nu isi va da seama ca la faza asta ai fost rautacioasa!si cum adica nu aveai voie sa iesi in oras...oameni dragi sunteti un cuplu...un cuplu se bazeaza pe incredere,pe respect...pe iubire!nu va raniti...poate mai tarziu nu veti mai putea vindeca ranile si veti suferi mai mult!multe cupluri la inceput sunt atrase de ideea asta de control,de asti mereu ce face cel drag,de ai restrange campul de activitate astfel incat totul sa se invarta in jurul celui drag dar asta distruge in timp o relatie,o sufoca...si dintr-o frumoasa poveste de iubire care ar trebui sa se transforme intr-o uniune pe viata...totul se naruie!il iubesti...se vede in randurile tale,nu vei mai rezista mult de dor si atunci va veti vorbi dar veti izbucni pt ca zilele astea nu faceti altceva decat sa va ametiti singuri...comunicati...sincer iti spun,desi tu stii ce e mai bine pt tine...comunicati!

geaninab

geaninab

of..

19 Feb 2006, 15:45

dar cine mai intelege??de fapt..habar n-am

oricum..reluatul activitatilor dinaintea relatiei nu ar implica si o relatie/avetura cu un alt tip ..e prea devreme..nici nu vreau sa ma gandesc la asta..activitatile ar fi: sport,shopping,prieteni (amici si numai amici!!) etc.

astazi..am sunat-o pe buna-mea (el sta la ea)..si am vb cu ea foarte vesela..i-am spus ca urmeaza sa fac o baie si apoi sa incep sa ma pregatesc pentru a iesi in oras (ceea ce inainte nu aveam voie) ..am facut-o..sigur am facut-o pt faptul ca stiam ca ea ii va spune lui ca a vb cu mine la telefon..ca urma sa ies in oras..etc..
telefonul meu este in continuare inchis..inca nu am curajul sa vorbesc cu el..nu sunt atat de sigura inca ca as putea rezista la telefon fara sa ma faca sa plang si sa cedez si sa fie primele 2 zile bine si apoi sa revenim la vechile obiceiuri,certurile..cand voi fi putin mai puternica..il deschid..

acum 2 min au aflat si parintii mei ca suntem despartiti..au inceput sa ma intrebe despre examenul lui de ieri..si eu?ce sa fac?sa mint? ..le-am zis ca nu am mai vb cu el..la care ai mei: "iar sunteti certati?" ba ca nu..:) normal,noi tot timpul suntem certati..nu a existat zi din 2006 in care sa nu ne certam..anul trecut am avut perioade fericite (primele luni de relatie) cu exceptia ultimelor luni din 2005 si primelor din 2006,care au fost groaznice..offff..sa se termine odata..ori cu rau..ori cu bine..numai sa se termine..dar mai bine cu bine!!..Doamne ajuta!;)

inutza

inutza

hmmm

19 Feb 2006, 15:04

off...incep sa nu mai inteleg...il iubesti sau nu...va iubiti sau nu?!zodiile draga mea nu prea stiu eu cat cantaresc intr-o relatie...eu sunt capricorn prietenul meu gemeni si am supravietuit 6 ani intr-o relatie!sa te intreb ceva...dupa perioada asta a ta in care vrei sa te simti bine singura fara el,in care ai reluat vechile tale activitati care lui nui fac placere,dupa toate astea daca vei realiza ca ti-e dor,ca nu poti fara el,ca il iubesti si ca il vrei inapoi dar va fi prea tarziu pt ca tu ti-ai trait putin viata singura ?!inainte de a lua niste decizii cantareste bine relatia voastra si fao impreuna cu el!mi-am luat si eu o pauza din asta in relatia cu prietenul meu,aveam nevoie de spatiu(nu ca el nu mi-ar fi dat)si in pauza asta l-am inselat si nu prea ma mandresc cu asta pt ca acum impacata cu prietenul meu am constiinta incarcata!

geaninab

geaninab

19 Feb 2006, 11:34

multumesc mult pt sfaturi corinuta..
sincer..de vineri mi-am si inchis telefonul..sa nu mai stiu nimic..
ma simt atat de bine asa..am si fost la o tura de shopping..imi propun sa imi reintroduc in viata activitatile dinaintea relatiei noastre (care pe parcursul relatiei mi-au fost interzise sau le-am renuntat eu la ele fiind poate prea indragostita)..am reluat prietenia cu cel mai bun prieten a meu (mi-a fost interzis sa mai tin legatura cu el)..si am inceput cat de cat sa depasesc situatia..adica..nu ma crede vreo disperata de aia..chiar nu am mai plans..sunt vesela,rad..probabil si din cauza faptului ca mi-am inchis telefonul,ca nu mai stiu nimic de el..

sincer,stiu ca nu pot tine telefonul ala inchis o viata..dar mi-e o groaza sa-l deschid..stiu ca ma va suna..ca-mi va pune 10000 de intrebari..o sa inceapa sa planga..o sa-mi mai ceara o sansa (inainte asa facea,acum poate i-o fi venit mintea la cap si nici nu o sa ma mai caute)..eu o sa cedez si tot asa..

probabil ti se va parea o prostie..dar Pisi mi-a cam deschis ochii cu o faza..inainte,sincer,nu credeam in faza cu compatibilitatile zodiilor si de aceea nici nu m-a interesat..dar,Pisi mi-a aratat..fecioara (eu) si gemenii (el) nu au absolut nici o compatibilitate..si aseara m-am uitat pe toate site-urile cu compatibilitati cu zodii si..nu ne potrivim..el e cheltuitor ..eu mai cu economiile..el e energic..ar face tot timpul ceva..eu mai comoda..sincer,scrie acolo in zodii ca si cum cineva ar fi stat tot anul asta cu noi in casa si acum scrie despre fiecare..il regasesc pe fiecare in cuvintele alea..m-a apucat si disperarea aseara pentru ca,la un moment dat,mi-era o ciuda ca nu m-am gandit la asta pana acum..ma si gandeam daca am cautat mult ca sa dau peste un om cu care sa am o relatie..si fir-ar sa fie..nici macar nu e cel potrivit..

inutza

inutza

18 Feb 2006, 22:07

draga geanina...off...imi si imaginez cum te simti...nebunie,gelozie,frica,etc!poate eu nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi dar am o relatie de 6 ani cu un tip si am trecut si noi prin faze asemanatoare(bine nu atat de exagerate )!cred ca la voi vine totul de la schimbarea de mediu,de la distanta...iar tu pt ca asha devin uneori femeile ai devenit obsedata dar si obsedanta...lasa-l sa respire,respirati impreuna dar si comunicati...iesi draga mea din casa cu el in oras...distrati-va,nu lasa monotonia sa intervina...vei regreta amarnic mai tarziu daca acum vei incerca sa imiti casatoria(statul in casa,pus bani deoparte pt casa etc)aveti incredere unul in celalalt,nu exista ca al sa nu se duca in club iar tu in excursie...veti ajunge sa o faceti in secret si asta va distruge tot!tine cont putin si de varsta,ti-ai dori sa te distrezi,sa te plimbi,sa te bucuri,sa va cunoasteti,etc. cu el acum si sa traiti fericiti intemeindu-va o familie mai tarziu...sau ti-ai dori sa te plafonezi acum si tu si relatia si mai tarziu sa va vedeti fiecare de drum?...gandeste-te bine geanina,reflecteaza,comunica cu el dar intr-un mod frumos...poate nu am fost prea explicita in ceea ce am dorit sa iti transmit dar sper sa fi inteles mesajul!va tin pumnii si sper sa va rezolvati conflictele...astept vesti..

pisi

pisi

Tu ai postat

18 Feb 2006, 01:25

acelasi mesaj la 2 topicuri diferite ?????
De ce , vroiai sa fii sigura ca-ti raspunde cineva ?:))

pisi

pisi

Pe bune, Geanina

17 Feb 2006, 23:14

ai scris atat de mult si cu atatea detalii, ca deja ma doare capul !
Revenind la problema voastra, parerea mea este ca sunteti total diferiti:lui ii place sa iasa in oras cu prietenii, sa se duca prin cluburi, tie nu! El e cheltuitor, da bani pe haine scumpe, baga bani grei in masina, tu esti strangatoare ! Asta numai relatie nu se numeste, unul trage hais, si celalalt cea ! Nu stiu cat o sa mai tina relatia voastra ! Si crizele voastre de gelozie, faptul ca dai in el ( ceea ce mie nu mi se pare normal intr-o relatie normala, el sau ea sa dea in partener ), ca aveti interese diferite , toate acestea imi ridica mari semne de intrebare in ceea ce priveste viitorul relatiei voastre !
Sfatul meu pt voi este sa aveti o discutie lamuritoare, si daca ajungeti la concluzia ca nu mai simtiti acelasi lucru unul pt celalalt, luati o pauza ! Sau despartitiva temporar,asta e acelasi lucru cu ce am zis mai devreme !
Sa auzim numai de bine, pa pa ! :))