end of story, dar cu mii de intrebari

by: lovey_kay
astazi am gasit un offline in caer imi spunea ca are nevoie sa-i scot ceva la imprimanta.am luat mesajul ca atare, si l-am sunat sa vad daca mai are nevoie sau daca a rezolvat.mi-a spus ca a s-a descurcat, oarecum.mi=a spus pe unde era, ce facea, a facut o gluma, am vb de ce am facut eu,am vb de casa, daca si-a terminat-o..si la sfarsit,mi-a spus" mersi de telefon, si de intentie, pupici"..nu m-am mai simtit niciodata asa prost. el a vrut sa fie politicos, dar tocmai politetea asta ma distanta de el.in aceste 5 luni mi-am dat seama cat de mult l-am iubit..dar fiindca nu eram coapta suficient,m-am comportat prosteste si l-am pierdut.am constientizat toate greselile pe care le-am facut, toate modurile prin care l-am ranit..dar am incredere in Dzeu, stiu ca are un plan pt mine, si ca indiferent de calea pe care voi merge..cu mircea sau fara el, va fi bine.prob e ca uneori intru in panica, si imi vine sa-l sun si sa-l intreb daca mai vrea ceva de la mine, macar sa ma linistesc si sa stiu sigur ca s-a terminat,ar ma gandesc ca Lui Dzeu nu i-ar placea,ca ar prefera sa am rabdare si incredere in El.dar e atat de greu.va multumesc daca ati citit,sunt sigura ca nu v-a fost usor.voi astepta

utsy

utsy

Stiu cum e

22 Ian 2008, 23:14

crede-ma ca trec prin ceva asemanator....am citit totul si parca imi vedeam reletie....de fapt fost....reflectata intr-o oglinda. Ma regasesc in tine si stiu ca ceea ce iti lipseste este curajul. Mai stiu ca esti foarte orgolioasa si ca mandria nu-ti permite sa faci tu acel pas decisiv. Mai stiu si ce simti atunci cand primesti un semn de la el. Cunosc foarte bine senzatia si stiu cum e sa vrei atunci cand el s-a saturat. Se poarta asa pentru ca nu te considera destul de matura pentru a intelege, dar tine sa recunoasca intensitatea cu care te-a iubit candva....incearca sa te faca sa te simti prost pentru ca si tu il faceai sa se simta prost candva, chiar daca nu realizai. Tu il vezi Fat-frumos, pentru ca intotdeauna stii sa apreciezi un lucru abia dupa ce l-ai pierdut. Nu e chiar asa, si daca tine sa-ti aminteasca mereu cate a facut pentru tine....ar fi bine sa deschizi ochii si sa vezi k lumea nu se rezuma la cei 4 pereti ai camerei tale. Repet: sunt o LOVE_KAY varianta mica....una in miniatura;)) Bafta....stiu ca e greu dar vei reusi>:D<

ya_ya

ya_ya

imi place

30 Sep 2007, 01:28

nu credeam sa zic vreodata asta , dar de curiozitate cati ani ai?
pt ca aici ai dat dovada de maturitate , nu f multe persoane reusec sa invete cev adin greseli..felicitari!
cat despre plan..sunt sigura ca exista, tre doar sa ai incredere.;)

maryjelen1986

maryjelen1986

asigurate k u se mai poate

13 Sep 2007, 20:07

Asigurate k nu se mai poate. unii gandesc k e mai bine k s-a terminat frumos si bla bla. Nu! Nu e deajuns si o sa te convingi de asta de fiekre data cnd o sa ai indoiala k poate se mai putea face ceva. nu lasa timpul sa treak. eu intotdeauna m-am intors la pers pe kre am iubito in speranta k de data asta o sa fie mai bine. poate k nu a fost asa dar ma gandesc k as fi trait poate toata viata cu regretul k nu am mai incercat. e cel mai greu sentiment