ex-ul nu te mai saluta!!!

by: scorpiana_007
a fost ceva...a fost o relatie frumoasa iar acum trece pe langa mine si nu mai saluta...e adevarat k eu am vrut sa ne despartim dar i-am vb frumos.dupa o saptamana a inceput o relatie cu cea mai buna prietena a mea.ok.am trecut peste asta, dar chiar sa trec pe langa el ca si o straina?cand eram impreuna i-am zis ca nu imi place k nu le saluta pe fostele...si uite unde am ajuns...nu-mi place situatia, nu k as sta eu in salutul lui dar nu suntem chiar doi straini.nu vi se intampla?

ali_na

ali_na

aiurea..

20 Aug 2006, 11:16

E o prostie faptul k nu te saluta,da dovada de lasitate.. si k inca e ranit si na trecut peste desp voastra.
Nu te stresa mai,e un lucru f des intamplat..
Te pup ceao

dan

dan

Saracii barbati

18 Oct 2005, 14:01

Eu deja m-am regasit in trei dintre descrierile de la articolul respectiv. Aparent este vorba despre ipostaze diferite ale aceleiasi persoane. oh God ce prost m-a facut articolul asta sa ma simt

raluk

raluk

Apropo de exi

17 Oct 2005, 13:54

http://www.ele.ro/articol_3312.html

scorpiana_007

scorpiana_007

nu ma uitat...

07 Oct 2005, 18:26

vai!c se intampla cu mine?ma simt''fericita''...nu pot sa-mi explic dar azi a venit la mine...si mai bine zis m-a strigat*(nu a uitat cum ma cheama!)si a sunat asa frumos numele meu pe buzele lui...Doamne!sper sa nu ma tina, sa nu ma bucure prea mult gestul lui.E adevarat ca a intrebat de prietena noastra comuna...dar totusi m-a intrebat pe mine si mi-a pronuntat numele...Crde ca mi-e frica...dak se renasc aceleasi sentimente ca si acum un an?Si dak as simti ceva pt el ce rost ar avea?Oricum nu ar fi ca si odata...acum nu ar mai avea incredere in mine, nu ar tine la mine..si ar fi rost de prea multe pareri in tot liceul.A...dupa cateva luni dupa ce ne-am despartit am facut o gluma...si in timpul orei(plictisita)am inceput sa scriu un biletel, si i-am scris prietenei noastre comune ca parca imi place iar, ca imi este dor de ce a fost odata.Ea i-a zis de gluma mea(care pana la urma chiar a fost o gluma)iar el s-a aratat oarecum dezamagit si i-a jurat ca el nu m-a luat niciodata in gluma si ca nu ar face asa ceva(chiar dak nu mai vrea relatii serioase, ci doar distractii).Ei poate a zis doar asa..dar nu vreau sa il mai plac...sper sa pot fugi!

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

PROASTA CRESTERE

07 Oct 2005, 13:47

nu e nimic normal, e o mega nesimtire....

dan

dan

Sincer...

07 Oct 2005, 11:54

Da, trebuia sa il pretuiesti mai mult, s-a simtit ranit, a simtit ca pur si simplu nu l=ai iubit, s-a simtit tradat. In primul rand cred ca s-a simtit ranit in orgoliu. Era deci normal sa nu te mai salute. Eu iti sugerez o discutie din inima cu el. Pe bune...
Daca nu, accepta situatia si treci mai departe. Viata continua...

scorpiana_007

scorpiana_007

asa a fost sa fie...

03 Oct 2005, 20:43

Cred ca e cea mai grea intrebare...poate asa a fost sa fie,poate trebuia sa traiesc asa...poate trebuia sa vad ca doar atunci cand pierzi ceva sti sa pretuiesti ce ai avut.Pai lui i-am spus ca simt ca ceva nu merge bine,k incep sa ma plictisesc...dar acum mai realizez ca era si stresul de vina, stiam ca ai mei nu o sa accepte relatia(sunt prea mica...),erau profesorii, erau toti din jur si era nesiguranta in ceea ce simteam.Eram obisnuita cu un alt program,nu imi placea sa ma ascund dar trebuia sa o fac,era prea mult cu mine, nu mai vb cu nimeni numai cu el iar asta ma facut sa ma simt sufocata.iar ceea ce era mai rau era ca era destul de ''vanat'' si era extrem de gelos si posesiv(dar nu dur si nici violent).Eu ma gandesc uneori ca asa a fost sa fie...ca acum sa trecem unul pe langa celalalt k doi straini...oare trebuia sa-l pretuiesc mai mult?

raluk

raluk

Nu am inteles..

02 Oct 2005, 10:15

exact de ce v-ati despartit?

scorpiana_007

scorpiana_007

hm...

30 Sep 2005, 18:24

dragi mei...poavestea ar fi cam lunga daca as spune cu amanunte...
El=cel mai cautat baiat din liceu, fara fitze...(in timp ce eram eu cu el).Simt ca ceva nu merge-ii spun k nu se mai poate, k eu ma indepartez de el iar el se apropie de mine.(avem o prietena comuna).Dupa o saptamana imi dau seama ca se schimba, nu ma mai saluta ca inainte,nu ma priveste la fel,nu mai imi acorda aceeasi atentie.Aud ca are in gand o relatie cu prietena mea,colega mea de banca.Incerc sa-l uit dar tin si mai mult la el...Trec luni de zile iar acum trece ca un strain pe langa mine.Ne-am inteles f bine, vb orice dar asa a fost sa fie.Ii intreaba pe cei care sunt langa mine dak au ceva planuri...Oricum de cand ne-am despartit a avut 3 relatii.Nu ca as fi eu f interesata de el, dar recunosc ca ma deranjeaza,nu imi este strain si oricum ii datorez multe clipe fercite chiar dak sunt mai putine in comparatie cu acele clipe groaznice in care ii vedeam pe cei doi(prietena mea si iubirea mea).Stiu ca sunt o proasta, imi pasa chiar dak nu ar trebui dar...poate o sa ma obisnuiesc...nu stiu cum...

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

si pe tine ce te f*** grija?

28 Sep 2005, 16:09

Fata mamii, nu te supara ca te intreb, dar pana la urma ce iti mai pasa tie de el? E un capitol incheiat. Si tie prieteni din astia iti trebuie ?

dan

dan

El o sa spuna eventual ca nu o vazuse...

28 Sep 2005, 15:23

...sau cam asa ceva

pami_bebe_girl

pami_bebe_girl

mai tine la tine

27 Sep 2005, 16:21

asta e parerea mea...probabil el inca mai tine la tine si probabil ca pastreaza cate un loc in inima lui pentru toate cele cu are a fost...poate vrea sa te uite ami repede...sau poate vrea sa vada reactia ta...e cam ciudat! macar un "Buna!" si tot ar fi ceva...de ce nu incerci sa il intrebi pe el de ce face asa ceva?

raluk

raluk

O face intentionat.

27 Sep 2005, 00:48

Stie ca o sa te ataci si din cauza asta o saluta pe colega ta pe care inainte nu o saluta si pe tine nu. Se razbuna pe tine, din ce ai spus tu nu imi este clar pentru ce.

scorpiana_007

scorpiana_007

ei,da ce are?

26 Sep 2005, 20:19

atunci ce sa cred?trece pe langa mine, o saluta pe o colega care e cu mine(pe care nu o saluta cand eram cu el)si se pare ca pe mine nu...
si atunci de ce imi transmite salutari prin alti?chiar nu inteleg.Eu nu m-am certat cu el, pur si simplu i-am zis ca nu se mai poate...iar cand am vb ultima data(oficial)i-am zis ca mai poate fi ceva dar a ales el(pe alta)si mi-a raspuns ca asa e cel mai bine.SI totusi ma intreaba din cand in cand dak sunt suparata pe el...nu-l inteleg...si de ce nu-mi vb?l-am muscat eu?(:p)nu stiam ca mananc oamenii...are ceva in cap?sau ce se intampla?ar trebui sa vb eu ceva cu el?sau..nu...poate ar fi mai bine ca acel''adio''sa ramana adio...?!?

youqhy

youqhy

:))

26 Sep 2005, 18:54

Apai mie mi se pare foarte cunoscuta situatia asta. Cand m-am despartit de ultima prietena am incercat sa ma impac cu ea sau macar amici sa ramanem, mi-a spus foarte urat ca sa o las in pace, de atunci trec pe langa ea si nu o salut, doar pe cei care sunt cu ea. Intr-o zi am salutat-o pe retea, a avut o reactie ceva de genu ca de ce am salutat-o. Acum iar n-o mai salut si se cam oftica, nu-i bine nici cum. Dar sincer sa iti spun, nu prea mai imi vine nici sa ma uit la ea la cat de mult m-a ranit, poate cu timpul o sa fie mai bine.

rodicutza_sadica

rodicutza_sadica

E normal...

26 Sep 2005, 10:25

Mai ales daca tu i-ai dat papucii, la ce te asteptai? Unii tipi sunt mai incuiati si incapabili sa pastreze o relatie de prietenie cu o fosta, asa cum ar fi normal.