Femei prefacute

by: firenze69
Sunt multe femei pe lumea asta care sunt prefacute. Unele iti intra pe sub piele si le consideri prietene, apoi cu cea mai mare usurinta te rod pe la spate. Unde mai este respectul si admiratia? Ati trecut prin asa ceva?

pisi

pisi

Buna,Crina

01 Iun 2007, 11:34

Multumesc pt randurile adresate. :)
Nu-ti face griji,site-ul acesta este unul foarte bun,forumul e de asemeni ok,temele si articolele dezbatute sunt interesante,utilizatorii sunt draguti(cu mici exceptii dupa cum din pacate ai remarcat),aici e liniste si se discuta normal in general,nu e atmosfera aceea apasatoare de pe alte site-uri pentru femei(corectari de greseli gramaticale in masa,jigniri cu tona etc).
M-as bucura mult daca am mai face schimb de idei,aici pe site.
Te astept si cu alte pareri si pe la alte teme.
O zi buna! :)

crina_s

crina_s

Pisi

31 Mai 2007, 18:27

eu cred k prietena ta ar trebui sa`si exprime liber parerea,kiar dak se mai intampla sa mai apara unele probleme,cum a fost cea cu floare_de_cais.eu sunt noua pe acest forum..nu am "vechime"...si ma gandesc k totusi desi am aproape 18 ani...cred k imi pot exprima si eu o parere...si e posibil sa mai si gresesc..insa ma bucur enorm knd gasesc persoane sociabile,deschise cu care pot discuta civilizat,cum esti tu,Pisi!:)

pisi

pisi

Apropos de femei si rautatea lor

31 Mai 2007, 17:27

Am o prietena care isi da licenta in vara asta(e viitor psiholog),tipa citeste tot ce se scrie pe acest forum,dar imi povestea ca ii este pur si simplu teama sa scrie pe forum cand citeste rautatile catorva dintre tipele de pe aici.
Prefera doar sa citeasca si sa nu intre in discutii cu oricine,mai posteaza si ea,dar timid.
Se teme tocmai de gura acelei utilizatoare care ne corecteaza si cea mai mica greseala gramaticala,cea care se crede buricul pamantului.

pisi

pisi

Poveste veche

31 Mai 2007, 17:03

Crina,e poveste veche cu cealalta utilizatoare,conflictul dintre noi doua e mai vechiut.
Am incercat sa trec peste acel conflict si sa incerc sa comunic normal cu ea,dar se pare ca e atat de ranchiunoasa,ca nu poate uita ca n-am fost de acord cu ea la o alta tema acum cateva luni si de atunci ma tot freaca la melodie.
Dar tu ai dreptate,parerea fiecaruia merita respectata,atata timp cat e de bun simt si la obiect. :)
Nici nu contest acest lucru.

crina_s

crina_s

fetelor...nu va mai certati!!

31 Mai 2007, 15:45

eu am inteles un lucru...fiecare are parerea lui..si trebuie respectata...dar pe zi ce trece apar tot mai multe speculatii asupra acestui caz...si tot mai mult se ajunge la concluzia k acel baiat a fost aruncat(din motive necunoscute).eu nu vreau sa ma cert cu nimeni pentru nimic..si nu are rost nici voi sa faceti asta!Pisi kiar dak noi 2 avem o parere despre acest caz..sa incercam sa o respectam si pe cea adversa adik a acestei floare_de_cais!:)

pisi

pisi

Mda

31 Mai 2007, 14:26

Cum te contrazice omul putin,cum sari la beregata lui,dovada si mesajul anterior pe care i l-ai scris Crinei,nu mai amintesc de mesajele pline de injuraturi si rautati la adresa mea si a lui Leo.
De acum incolo esti pusa pe ignore,indiferent de ce vei scrie,nu ma voi mai obosi sa-ti raspund la mesajele-ti idioate,nici macar nu voi mai catadicsi sa ti le citesc.
Te voi trata asa cum meriti,prefacuto!

pisi

pisi

Sila

31 Mai 2007, 14:20

Voi,tu si celelalte doua nesimtite,provocati,m-ati injurat,dar aveati prententia sa nu ripostez?
Serios,e cumva site-ul tau sa ne faci pe toti dupa cum iti vine tie la gura?
Scrii despre iubire,dar in schimb ii duci cu tifla pe toti,spui ca nu te intereseaza frumusetea,ca apoi sa spui ca vrei sa slabesti,spui ca ceilalti au interiorul"paienjenit",dar tu il minti pe cel ce-ti este alaturi etc
Cine mai e hidoasa,ipocrito?

pisi

pisi

Mesajul tau

31 Mai 2007, 14:15

Cea prefacuta tu esti,uiti ca te dai exemplu de om curat sufleteste,uiti ca faci pe femeia fatala si plina de amanti?
Stii ceva,mai scuteste-ma cu idioteniile tale.
Legat de faptul ca as fi fost banata,ai vrea sa vezi mailul cu scuzele de la administrator ele.ro,prin care sunt anuntata ca vi s-au sters mesajele tie si celorlalte doua nesimtite,iar in acelasi mail sunt intrebata daca n-am vreo problema tehnica de nu pot intra pe site?
Vrei sa-l vezi,ca sa vezi cat esti de penibila?

pisi

pisi

...

31 Mai 2007, 14:11

Cea fara o doaga era ea,oricat ai apara-o tu,la 30 de ani se spune ca avem ceva experienta de viata,deci ea n-ar fi trebuit sa se puna la mintea unui pusti indragostit.
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca era casatorita,dar se pare ca nu-i ajungeau dovezile de afectiune si sex de acasa de a trebuit sa si le caute in alta parte,culmea la un pusti de 17 ani!

pisi

pisi

Documenteaza-te

31 Mai 2007, 14:10

Ai vazut pozele cu cei doi pe net de pe site-urile televiziunilor,ziarelor?
Cei doi erau doi amorezi,oricat ai da-o tu la intors,aia doi erau impreuna.
Ea ii scria mesaje de dragoste,parintii lui stiau de legatura dintre ei,ea venea in casa lui Bogdan si ii zicea mamei baiatului "mamica"(potrivit declaratiilor parintilor si ale surorii tipului).

pisi

pisi

Ca sa vezi

31 Mai 2007, 14:02

Si care e menirea unui "dascal",aceia de a-si initia elevii in tainele sexului?
Si cata minte trebuie sa fi avut acea profesoara la cei 30 de ani ai ei incat sa se indragosteasca de un copil de 17 ani?
Doar stia ca pustiul mai fusese indragostit si de o alta profesoara,careia ii scrisese o scrisoare fierbinte.
Scuza-ma,dar tipa visa la cai verzi pe pereti.

pisi

pisi

Fix in cot si nici acolo

31 Mai 2007, 13:56

Ma doare fix in cot si nici acolo de parerile si injuriile tale,ipocrito,la adresa mea si a celorlalti.
Stai linistita te caracterizezi singura prin mesajele idioate si bolnave pe care ni le scrii.
Tu continua,arata-te in toata "maretia" ta.

pisi

pisi

Sfat pt Crina

31 Mai 2007, 11:31

Crina,nu te supara pe cea care isi spune "floare de cais",deoarece este o individa ipocrita si care se crede fara de pata,dar care in schimb nici nu poate fi considerata un om model.
Sfatul meu e s-o ignori,discuta cu oricine altcineva mai putin cu ea.
Sa te fereasca sfantul s-o contrazici ca numaidecat o apuca istericalele si incepe sa te jigneasca.
Pur si simplu,ignor-o,e doar o frustrata ipocrita,e exact ceea ce noi numim o individa prefacuta.

pisi

pisi

Intrebare

31 Mai 2007, 11:24

Cumva acea profesoara si-a sedus propriul elev sau a sedus vreun adolescent?
Dumnezeule,pai asta se numeste pedofilie.
Probabil ca tipa are o anumita varsta si a stiut sa-l ameteasca pe bietul baiat,ala fiind naiv a inghitit imediat probabil galusca turnata de tipa.
Scarba mi-a fost dintotdeauna de cei care profita de naivitatea celor foarte tineri,ca sa obtina favoruri sexuale sau sentimentale de la ei.

crina_s

crina_s

exista o legatura,floare_de_cais

30 Mai 2007, 17:28

pentru k e o prefacuta tipa aia..asta e pararea mea..si despre asta se discuta aici nu?si nu am ceva impotriva profesorilor dar am cv impotriva ei k persoana.si cat despre greseli mi se pare k esti cam dura pt k atunci knd am postat subiectul acesta de discutie am scris repede si mi`au scapat cateva cuvinte...dar asta nu inseamna k nu stiu sa scriusau ce ai vrut sa insinuezi.si bineinteles k parerile asupra acestui caz sunt impartite k in orice caz dar eu am o parere si cred k trebuie respectata.

pisi

pisi

Caz

30 Mai 2007, 16:48

Buna,Crina,despre ce caz e vorba?
N-am mai citit stirile in ultima vreme,asa ca nu stiu despre ce caz e vorba.
Poti detalia,te rog?
Mersi.

crina_s

crina_s

cazul bogdan cazut de la balconu profei sale

29 Mai 2007, 16:13

c parere aveti despre dn profesoara?..eu zic k e o prefacuta si k l`a facut pe baiat sa`si faca sperantze degeaba...si fiind la o varsta dificila baiatul a prins obesie..nuj c sa zic dar o invinovatzesc pe ea..de moartea baiatului..!!:(pacat de el..avea un viitor in fatza dar...

pisi

pisi

Ipocrizie la feminin

24 Mai 2007, 21:07

Mi-a fost dat sa cunosc individe care sustineau despre ele ca nu sunt prefacute,dar comportamentul lor le dadea de gol,ele fiind prefacatoria personificata.
Cand vad atata prefacatorie,nu poate decat sa mi se faca sila.
Stiti cum se spune:lup cu blana de oaie. :)

mata

mata

Ai mare dreptate!

23 Mai 2007, 18:37

Am intalnit multe tipe care par cumva si mai tarziu se dovedesc a fi total altfel. Nu e nimic mai urat si mai josnic de cat sa fi cu 2 fete. Eu cred in a spune lucrurile pe nume chiar dak unele dor sau dak nu le convin celorlalti.Prefer sa fiu eu decat sa par altcineva doar k sa ajung undeva. Nu inteleg car este rostul de a te preface,pn la urma tot o sa se afle adevaraul si nu o sa fi mai mult decat o mare dezamagire. Macar fiind u insati oameni pot decide de la inceput dak vor sa te cunoasca sau nu.

rebella

rebella

Barbatii- cele mai bune prietene

23 Mai 2007, 10:17

Eu am adoptat metoda "cele mai bune prietene sunt barbatii" cu riscul de a fi aratata cu degetul de catre altele. Daca sunt gay si mai bine. Iar "my best friend" este cea care a fost si cea mai buna prietena a mamei mele.
Works for me...

cioco_bocco

cioco_bocco

:d

19 Mai 2007, 13:35

da am avut parte de astfel de prietene ,,una era chiar cea mai buna prietena a mea:Dmi a facut multe insa am reusit sa o rup cu ea,,chir daca m a durut:D enervant este ca nu stiu ce urmarea?

pissy_m

pissy_m

hmmm...nimik nou

10 Mai 2007, 11:12

sincer am trecut d acea perioda....shi acum traim intr o viatza cu lume chiar rea,pot spune....dar c sa i faci e sa t dai cu lumea k altfel t tragi in jos shi nu shi are rostul.c sa i faci asta e viatza:(