Femeia: cea mai reusita creatia a Divinitatii

by: firenze69
Poate sa faca si rolul barbatului intr-o casa, munceste mai mult decat barbatul, in capul ei se sparg toate desi nu are nici o vina (deci are rabdare), castiga mai multi bani de multe ori, face copii si ii creste (fara ajutorul barbatului) suntem EXTRAORDINARE!!! 5 mai ziua barbatului... bullshit!

deushka

deushka

parerea unei adolescente :)

28 Iun 2008, 19:52

consider ca suntem egali, chiar daca si in ziua de azi se mai fac diferente. Adevarat ca sunt multe femei care si-au crescut copiii singure, dar exista si foarte multi barbati care au facut la fel si s-au descurcat foarte bine si inca mai sunt. Si un barbat stie sa gateasca (nu toti, nu e cazul sa generalizez)... si barbatii aduc bani in casa... Deci.. putem sa facem si noi ca ei.. si ei ca noi. Spre exemplu si noi putem avea permis si putem conduce masini. La un moment dat nu ne putem lipsi de cineva langa noi.. cineva care sa ne asculte si sa ne iubeasca si pe care sa iubim si noi desigur, si aici ma refer atat la femei cat si la barbati. Noi fetele/femeile avem nevoie sa ne simtim in siguranta si cum putem face asta.. in compania altei fete??? V-am pupat

pisi

pisi

La modul serios

11 Mai 2007, 19:05

Serios vorbind, eu totusi prefer un barbat alaturi si-n viata,si-n pat.
Dupa parerea mea,viata fara barbati ar fi una searbada,au si ei farmecul lor si fara ei ne simtim nefericite.
Si nenorocita aia de aventura o ai ca sa te faca un barbat fericita,chiar daca e pt cateva ore.
Prefer totusi barbatii...

pisi

pisi

Bravo,Firenze :D

09 Mai 2007, 16:37

Imi place cand esti atat de inversunata,intr-un sens pozitiv,desigur. :)