femeia... independenta sau dependenta?

by: pinky
voi cum sunteti? eu spre exemplu sunt genul care sa se implice moderat... nici prea mult, dar nici sa fie mereu supusa... eu caut sa fug de stres cat mai mult si de aceea nu pot sa ma declar super independenta... dar pe viitor ma vad relativ dependenta de sotul meu... adica el cu banii mai multi, eu cu munca de placere, cu salonul de fumusete, cu piscina si toate astea... el cu munca si banii... sa aduc si eu bani in casa, dar nu chiar asa multi... e bine asa oare?voi ce parere aveti?

pinky

pinky

:)

11 Feb 2006, 15:58

mi-am facut si pe alte site-uri si mi-a iesit ca job-ul potrivit pt mine este de superstar hahahaha... le dau dreptate hihi... si in general chestii legate de arta sau de social side... deci cam tot ce stiam si eu :)))

katy

katy

pt andra :)

10 Feb 2006, 21:55

sorry am uitat d link uri :D... http://www.go.ise.ro/portal/homepage.htm uite aiki gasesti mai multe detalii in cazul in care nu te a ajutat deja shane ! mult noroc si sa mi spui si mie c tz a iesit akolo :D. Take care !

katy

katy

=))

07 Feb 2006, 12:26

omg :d sunt tanara sunt in floarea varstei :)).... vreau sa traiesc nu sa devin "sclava" :))... peste ani si ani :D... voi fi si eu :D

pinky

pinky

haha

07 Feb 2006, 11:31

nu era ea, ea zicea k are un iubit cu care se iubeste tare... nu-i asa?

doe

doe

katy ma insel sau tu spuneai...

07 Feb 2006, 10:55

ca esti casatorita.
Cum e sa fi la liceu si sa fi casatorita?

pinky

pinky

tare

06 Feb 2006, 15:51

jurnalism... dupa parerea mea ca sa te duci acolo trebuie sa fii foarte hotarat sa calci pe cadavre.. . pt cine are inclinatii spre partea asta, super tare :) multa bafta si felicitari pt alegere... eu sunt la electronica, aici mi-am dorit sa fiu... ma gandeam sa aleg specializarea electronica medicala, ca pare interesant... poti sa-mi dai link-urile, tre' sa fie interesant...

katy

katy

05 Feb 2006, 17:02

Dar tu la ce facultate esti? Fatzi un test de aptitudini. Daca te intereseaza am sa tzi dau un link pt a tzi face :D... si poti face de asemeni unul de interese :D...
Eu sunt ink la liceu... cls a 12 a :D... dar siu exact ceea c vreau :D... jurnalism. Desi e greu :D sper sa ma descurc!

pinky

pinky

hihi

05 Feb 2006, 14:28

nu de program era vorba neaparat... ma refer si la meserie in sine... nu stiu ce sa aleg... mai am ceva timp, ca sunt abia anu' 2, dar totusi timpul zboara repede... si nu vreau sa termin fac si sa fiu tot un parazit rasfatat care traieste pe "spinarea" parintilor... voi ce slujbe aveti? e cineva din domeniul "electronica" pe aici? ma refer la facultate :)

katy

katy

05 Feb 2006, 13:39

pai cauta si tu o meserie care sa nu iti ocupe tot timpul :). De fapt eu cred k de tine depinde cum iti imparti timpul intre o meserie si viata ta... k daca tu nu vrei sa te implici indeajuns de mult, atunci nu vei lucra niki suplimentar... doar ce tzi se va da. Un program 9-16 cred ca e destul d acceptabil + week-end-urile libere :D, nu crezi?

pinky

pinky

tocmai

05 Feb 2006, 00:00

asta e chestia... ca imi dau seama ca m-as plictisi sa stau degeaba toata ziua... vreau sa muncesc ceva, dar nu ceva din care sa-mi iasa o "cariera", adica sa nu mai am timp pt nimic... ceva la mijloc... nu stiu nici eu ce vreau :)

katy

katy

03 Feb 2006, 19:11

Eu prefer rolul de femeie independenta sau ma rog de o independenta aparenta macar. E mult mai bine sa stii k muncesti pt banii tai, ai o satisfactie :). Dar sunt cazuri si cazuri, sunt unii barbati care isi tzin sotiile in puf, ele nefiind nevoite sa munceasca nikiodata, dar sunt si altii carora nu le place ideea sa munceasca numai ei si sa cheltuie... La un moment dat ai sa ajungi sa iti doresti sa ai si tu o slujba caci te vei plictisi tot stand acasa, la coafor si piscina, toata ziua cu copiii, chiar daca pare de necrezut asa va fi... Vei dori sa faci ceva cu viata ta, din urma careia sa culegi roade bogate.

pinky

pinky

01 Feb 2006, 10:48

eu asa visatoare cum sunt, imi imaginez ca daca o sa fie totul asa, probabil sotul meu ma va iubi si repecta suficient de mult cat sa nu conteze cine aduce banii... si oricum cred ca va fi mandria lui sa se stie cap de familie... fara sa fiu eu in coasta lui si sa castig mai mult ca el... si cred ca m-ar intelege... nu stiu, acum ramane de vazut... de ce nu as vrea sa fiu si eu super independenta? pt k mi se pare ca toata chestia asta cu fuga dupa bani raceste orice relatie, pt k nu mai ai timp decat de bani si fiecare fuge dupa banii lui, plus ca eu daca as fi baiat m-as simti prost sa stiu ca nevasta-mea are mai multi bani decat mine, si... nu stiu... asa daca eu am mai mult timp liber pot sa fiu mai tot timpul langa el... am ceva exemple pe langa mine din ambele cazuri... si pot sa spun ca tipa care a ales varianta mea e super fericita si sotul ei o iubeste fff mult si ar face orice pt ea... si putin ii pasa ca el aduce m multi bani... iar femeia independenta e chiar verisoara mea, doar ca in goana asta dupa bani e f stresata, f obosita si nici relatia ei cu iubitul nu e extraordinara, pt k fiecare e dupa bani si abia daca fac vreun concediu impreuna pot sa fie si ei linistiti si fericiti impreuna... nu stiu, acum depinde de caz si de norocul fiecaruia... :) dar imi place sa citesc pareri, ca uneori ma gandesc daca judecata mea e cea mai buna... si daca am si parerile altora pot sa pun totul in balanta si sa vad ce e bine si ce nu :)

annie

annie

Sort of...

31 Ian 2006, 14:10

Desi nu pot spune ca mi se potriveste solutia andrei chiar deloc, eu cred totusi ca asta nu inseamna ca nu va putea influenta viata de cuplu.

Ba chiar dimpotriva, daca el ii respecta punctul de vedere si parerile, nu vad de ce ar fi relevant cine aduce mai multi bani sau sa se puna problema de dependenta.

raluk

raluk

Ce tare

31 Ian 2006, 13:43

Nu stiu daca e bine sau nu, dar eu stiu ca nu as putea fi asa. Nu prea suport sa fiu dominata. IN plus, imi doresc foarte mult sa am o cariera si multi bani si intentionez sa castig cel putin egal daca nu mai mult decat sotul meu. Vreau intr-adevar sa fie o munca pe care sa o fac din placere, dar sa am si bani. Ma rog, probabil ca va fi destul de greu. Piscina si salonul totusi nu pot lipsi.

Mie nu mi se pare bine ce spui tu, pentru ca asa esti dependenta de el si nu iti prea poti permite sa ai un pucnt prea mare de vedere in viata voastra.Nu stiu, asa cred eu...