Femeia moderna nu are nevoie de barbati?

by: raluk
In seara asta am iesit cu o prietena. Eu sunt intr-o relatie de 6 ani de zile, iar ea de cand o stiu nu a avut prea multe relatii, majoritatea de o noapte. Sa nu credeti ca este urata, etc.. Pur si simplu nu a gasit pe cineva, nu ca nu a avut oferte.

A venit in seara asta sa imi spuna ca ii pare rau pentru mine deoarece eu sunt dependenta ca toate femeile de un barbat. Ea este independenta, nu este facuta pentru o relatie si nu are nevoie de barbati, doar de sex. Si pentru sex are un tip cu care se culca in weekend si nimic mai mult.

Credeti ca exista persoane care sa "nu fie facute pentru o relatie"?

pisi

pisi

Raluca,prietena ta abera desigur

06 Iul 2006, 10:07

sau era la cura de desexualizare(abstinenta de sex sau n-o mai vazuse de mult la fata lol ), cand ti-a spus chestia aia ca esti dependenta de un barbat, ca toate femeile !
Nu vad nimic rau in a fi cu cineva pe care il iubesti,te iubeste, va respectati reciproc, va simtiti bine impreuna ,in pat sau in societate, puteti comunica si discuta teme din cele mai diverse ! :))
Da-mi voie sa cred ca independenta cu care se lauda prietena ta, e doar de fatada, de fapt, cred ca se teme sa se angajeze intr-o legatura sentimentala,e o mica mare egoista(deoarece nu vrea sa se implice sentimental intr-o relatie,relatie mai inseamna si compromisuri,certuri, dar si bucurii etc,si de aceste lucruri probabil ca ea fuge:fuga de responsabilitati si a tine cont si de cel de langa tine), parerea mea e ca e o invidioasa, egosita si nesigura pe ea !
Cel mai usor lucru pe care poti sa-l faci e sa sari din pat in pat, cel mai greu lucru sa-ti asumi responsabilitatea unei relatii cu tot cu restrictii, compromisuri etc !

Prietena ta o sa mai creasca si va remarca ca si-a risipit o parte din viata si energie total aiurea !
Nu dau frumusetea unei relatii pe orgasmul unuia de 5 secunde, cunoscut intr-un bar !

P.S. Oricum cand barbatii cunosc pt prima oara o femeie si ajung cu ea in pat, indiferent ca e vorba de o aventura sau relatie, isi dau drumul rapid, deci banuiesc ca amica e in permanenta neorgasmata, ca sa spun asa ! :D

dedee

dedee

o cale gresita

19 Feb 2006, 16:11

vad ca o luati pe o cale f "arat"
sexul e tot ce conteaza?
dar dragoste face?
cred ca a pasit cu stangul si nu mai stie cum sa/si revina
nu stie ce cauta
D/zeu a facut femeia si barbatul
si cand va dori sa fie mama ce va face?
va fi o mama singura?
pacat.....
"femeia moderna" ce intelegi prin asta?

katy

katy

:)

08 Feb 2006, 10:52

intru totul de acord cu andra ... doar ca eu cred ca persoanele necasatorite s-au lungit prea mult cu viata libertina si timpul a trecut p langa ei atat de rapid ca niki n au remarcat, si astfel s au trezit "batrani" si lipsiti de motivatie pentru a-si cauta p cineva care sa le fie alaturi :)). Nu stiu daca e asa, dar asta crede imaginatia mea :) :D

pinky

pinky

ba da

07 Feb 2006, 13:13

omul are nevoie de iubire... asta zic si eu... dar exista persoane care vor sa-i iubeasca toata lumea, si la propriu, si la figurat hahaha nu, acum serios vorbind, toti avem nevoie de cineva si de iubire :) e adevarat, stiu si eu cazuri de necasatoriti... dar asta nu inseamna ca nu sunt cu nimeni... ziceam de casatorie asa, ca ultima si cea mai lunga relatie a unui om :) acum, ca e cu acte sau fara, tot aia e... adica pana la urma tot langa un singur om ajungi sa-ti traiesti mare parte din viata. dar pana acolo, ai timp sa incerci tot ce vrei :)

doe

doe

andra e bine ca te distrezi

07 Feb 2006, 12:44

exista femei si barbati(eu cunosc)care raman necasatoriti.
Ei,ce zici atunci?
Tu nu crezi ca omul se simte singur si ca are nevoie de iubire?
Sau am inteles gresit?

pinky

pinky

eu

07 Feb 2006, 11:24

nu as trece niciodata de partea cealalta :)) nu cred k vreo femeie ar putea sa-mi ofere macar 1% din ce poate sa ofere 1 barbat :) si nici nu prea inteleg toata faza asta cu femei cu femei, barbati cu barbati...oricum, ideea e ca eu tot cred ca sunt unele persoane care nu sunt facute pt relatii, care chiar nu se simt singure in tot vartejul asta de relatii pasagere, scurte si de sex, dar pana la urma si aceste persoane o sa simta nevoia de o relatie stabila si cu ceva mai mult decat sex... pana la urma cred ca toti ajungem sa ne casatorim... deci... dar nu sunt de acord ca femeia moderna nu mai are nevoie de barbati, orice femeie are nevoie de un barbat si invers, orice barbat are nevoie de o femeie :) si mai nou, o femeie are nevoie de o femeie hahahaha zau ca e ciudata faza asta...

doe

doe

eu nu cred ca suntem facuti pt....

07 Feb 2006, 08:56

o relatie.
Orice om are nevoie de iubire,si atunci si-o procura din alte parti sau din antuarajul sau.
Singuratatea duce si ea credinta ca nu suntem iubiti.
Shane_54,femeile care cauta numai femei,ele ori nu au fost satisfacute la pat,ori nu au primit afectiune,anturajul in care au crescut,poate a cazut victima unei fete mai mari de cat ea si a ajuns sa-i placa aceasta dilema e cam vasta,nu crezi.
O femeie stie mai bine unde sa o atinga,ce ii lipseste,nu crezi,ca doara sunt femei,nu-i asa?
Acum poate imi vei spune"hai sa fim seriosi si barbatul stie ce sa ii ofera,stie unde sa o penetreze,numai sa fie comunicare"
Sunt deacord cu tine,dar trebuie sa le intelegem si lor problema.

shane_54

shane_54

uneori tind sa cred...

06 Feb 2006, 09:07

ca nu exista persoane care sa sa nu fie facute pt o relatie..!
revenind la subiect...nu crezi ca singuratatea asta ii face mai mult rau decat bine...sunt persoane care se inchid in ele dupa o perioada!sunt persoane care se obisnuiesc doar cu acest ritm de viata si incep sa il iubeasca!nu ma mir sa vad pe diferite siteuri femei care efectiv nu mai cauta barbat ci...femei!de ce?ca sunt la fel,ca cunosc mai mult problemele si inteleg mai bine problemele unei femei..???
in fine...e posibil sa fie si persoane care nu sunt facute pt o relatie!(acelea care stiu ce vor, vor fi prinse mereu intr-o relatie sau chiar mai multe)

katy

katy

:)

05 Feb 2006, 15:56

POate ca ideea conform careia femeia moderna nu are nevoie d barbati ia amploare mare in ultimul timp. Fiecare dinre noi suntem ocupate cu ascensiunea noastra p plan profesional, dar totushi niki una dintre noi nu este fericita complet sau implinita din taote punctele de vedere daca nu avem pe cineva alaturi noua care sa ne iubeasca si cu care sa impartasim zi de zi si binele si raul.

Nu cred ca nu exista persoane care sa nu fie facute pentru o relatie, in schimb cred ca exista persoane care nu stiu ceea ce vor cu exactitate de la viata si din cauza asta se intampla sa ramana singure!

doe

doe

raluk ...

04 Feb 2006, 09:08

iata parerea mea.Eu cred ca e mai bine sa experimenteze sexul pana se va satura de el si va spune Stop.Atunci probabil va fi pregatita pentru o relatie stabila.Trebuie sa guste din plin sex-ul si apoi va trece mai departe.E ca si un copil la care ii trebuie numai bomboane,parca nu se mai satura de ele,dar vine un timp cand renunta la ele dar bineninteles nu de tot,dar nu va manca asa cat a mancat cand era "obsedat".Asa se intampla si cu ea,pana nu se satura nu va renunta.Eu o felicit ca face asa ceva,de ce,ea vasti ce sa faca dupa aceea cand isi va alege ursitul.Dar atentie poate sa ramana blocata in actul sexual si atunci e grav sa creada ca numai sexul conteaza.Asta va depinde de ea cat de inteligenta este.

pinky

pinky

hihi

04 Feb 2006, 00:30

eu cateodata am impresia k nu sunt facuta pt 1 relatie si stabila... pt mai multe si mai scurte da... dar pana la urma e vorba si aici tot de psihic... pe mine ma sperie "comittment-ul", de teama plictiselii... dar s-ar putea sa existe persoane care nu sunt facute pt relatii... eu inca mai caut adevarul :)