Femeile=cei mai prosti soferi?

by: raluk
De cand mi-am luat masina nu am auzit din partea scumpilor misogini care ma inconjoara decat remarci de genul: "Aoleu, alta muiere la volan! Sa ne spui knd iesi pe strada ca sa ne ferim" sau "e clar: ink una pe kre o sa o injur in trafic" sau kiar "va creste rata accidentelor in curand cu atatea muieri la volan"

Hmm, cu toate astea, mi-se intampla cand sunt in trafic sa vad mai multi barbati idioti care nu respecta regulile de circulatie si care fac tampenii decat femei. Ah, mi-am adus aminte, toti prietenii mei imi dau replici de genul "Ah, deci si tu mergi banuiesc cu 40 km/h nu?", ceea ce mi-se pare ciudat pt k am observat k exista tot atatea femei vitezomane ca si barbati...

laura222

laura222

Cu parere de rau...

22 Oct 2006, 11:39

nu m-a atras niciodata ideea de a conduce.Pur si simplu nu imi place.Iar cand vezi atata rautate din partea barbatilor ti se face scarba.Adevarul este ca sunt femei care conduc prost dar si barbati catastrofali.Au impresia ca sofatul le este destinat in intregime iar femeile.....la cratita cu ele.Gresit domnilor,incercati sa ne acceptati pt.ca femeile sunt mult mai capabile ca
voi si se descurca cu succes aproape in toate domeniile.A....chiar daca nu imi place voi urma scoala de soferi si imi voi lua permis de conducere.Uite asa !!!!

stefu

stefu

femeia la volan

18 Oct 2006, 18:43

Intotdeauna femeia la volan va fi mai stresata decat barbatul pt k s simte oarecum p teritoriul lui si vrea s impresioneze, sa demonstreze k stie s conduca si de cele mai multe ori din cauza asta clakeaza, s blokeaza in fata unor incercari.Io peste ani si ani cand voi ajunge la volanul unei masini am s incerc s conduc k un barbat, s am sange in coae si s nu blokez.Imi iau o coaja de dacie p kre so forjez bn pana invatz s ma descurc si abea apoi imi iau o masina cu care s intru in trafic.Am vz o gramada d femei kre nu skiteaza deloc frana knd le iese un animal in fata sau cv d genu.Asta nu suport!!

ada

ada

Speed limit

15 Dec 2005, 05:22

Chiar daca nu e cel mai potrivit loc,o sa va spun un banc.Un sofer circula intr-o tara straina si nu cunoaste limba locului.Intalneste un semn pe care scrie SPEED LIMIT 30 KM.Reduce viteza la 30 si intalneste iar un semn pe care scrie SPEED LIMIT 10 KM.Reduce viteza si conuce cu 10km/ora in timp ce toti il claxonau ca incurca traficul.Dupa o vreme vede alt semn pe care scrie SPEED LIMIT 2KM.Se da jos din masina si o impinge cam 2km.Se opreste sa-si traga sufletul si vede un alt semn:WELCOME TO SPEED LIMIT.Cele care spuneti bancul mai departe,spuneti-l ca despre un sofer.Barbatii o sa-l spuna ca despre o soferita,sigur

miha

miha

Nu!

14 Dec 2005, 21:18

Desi aceasta este definitia cel mai des intalnita intre barbati si suntem catalogate ca fiind drept prosti conducatori auto, desi multe situatii au dovedit ca nu; au am de putin timp permis auto am totusi o mare teama, regulile de circulatie sunt des icalcate de barbati, iar daca tu le respecti tot tu esti de vina ca incurci circulatia!

xelarent

xelarent

re

11 Dec 2005, 08:16

Daca femeile conduc cel mai prost, cum se face ca un procent foarte mare din nr de accidente rutiere le revine barbatilor-soferi?
Limbajul vulgar, sa faci trimiterile catre origine, viteza, liniutele...asta te fac un sofer bun?

flower

flower

e, nu fi rea

18 Nov 2005, 14:25

Nu e cazul sa fii rea! Si mai ales nu fi ofticoasa, ei simt asta si de-aia te tachineaza! Incearca sa privesti zambind astfel de reactii si sa intelegi ca tu esti minunata, faci toul perfect, indiferent de ce spun ceilalti!

raluk

raluk

Ah, stai linistita ca asa si fac

18 Nov 2005, 12:39

Ma rog asta mai putin in cazul prietenului meu, care este un scump si care imi zice chiar ca as conduce destul de bine (stiu ca ma minte, dar e dragutz :p ) In rest, de toti fac misto. Dar nu pare sa fie deranjati de faza asta, imi dau aceleasi replici in continuare

flower

flower

Ce "dragut"...

18 Nov 2005, 12:03

Mda...eu am avut o colega de birou care era tare fragila si delicata, o lady...care participa la raliuri pe traseu montan...si le si castiga. Culmea e ca avea ca si adversari barbati. Poti sa le spui asta colegilor tai "draguti" si nu uita, atunci cand esti in dreapta, sa-i amintesti domnului care conduce ca "e catastrofal la volan"...sa vezi ce reactie are...:)