cearcane....help!!!

by: luciabluesky
Desi dorm destul si am folosit diferite creme, remedii naturiste nu au avut nici un efect pt ca nu am scapat de nesuferitele cearcane.
Am auzit ca ar putea fi si ereditare...
Voi ce credeti? ce mai pot sa fac, care ar putea fi cauza?

lilly_buterfly

lilly_buterfly

da

17 Mai 2012, 16:03

cam greu se scapa de cearcame....nu stiu ce sa-ti recomand din pacate

barbara2308

barbara2308

Radiofrecventa tripolara

15 Mai 2009, 14:04

Pentru cearcane da rezultat si radiofrecventa tripolara, eu fac tratamentul pentru celulita si sunt multumita.Este folosita atat pentru celulita,vergeturi cat si pentru cearcane,intinderea pielii, riduri

alice2009

alice2009

buna

21 Ian 2009, 20:25

Iti recomand sa incerci produsele de pe www.bioproducts.ro. E vb de niste produse impregnate cu oxid de cupru. Eu am incercat si "am scapat" de cateva riduri plus ca mi-a ameliorat starea cearcanelor si a pungilor de sub ochi. Plus ca produsele creaza un mediu antimicrobian, antibacterian. Tenul meu a aratat mult mai bine dupa! Si am scapat de foloit contur de ochi si crema seara. Tb doar sa dormi cu ele si nu-si pierd proprietatile indiferent de cate ori le folosesti sau le speli.

evyme

evyme

re

06 Ian 2009, 15:19

Si eu am folosit acest baton si am observat o ameliorare a cearcanelor; de cand ma stiu le-am avut, si cand nu ma odihnesc destul se accentueaza (tinand cont de faptul ca organismul meu are nevoie de cel putin 9 ore de somn pentru a se reincarca pot spune ca am cearcane in permanenta). Am incercat acest baton si rezultatele au inceput sa apara cam dupa o saptamana de tratament. P.S. mai au si alte produse eficiente (din ce am incercat eu): tratamentul pentru gene, mastile de unica folosinta, rimelul, unguentul pentru maini. Iti recomand cu caldura produsele de pe site-ul www.medintex.bizoo.ro

alinuta4sev

alinuta4sev

buna

17 Dec 2008, 16:10

am avut si eu aceeasi problema cu cearcanele si acum le tin in frau cu un baton pe baza de acid hialuronic si la mine a avut efect.
este un tratament aplici de doua ori pe zi dimineata si seara.
daca te ajuta pot sa-l comanzi de pe medintex.bizoo.ro.
sper sa te ajute cum m-a ajutat si pe mine

buburuzik

buburuzik

s-ar putea..

13 Dec 2008, 20:31

Din cate stiu eu, uneori cearcanele apar din cauza existentei unor probleme renale. Poate ar trebui sa faci un control amanuntit in acest sens. Bafta!