Cum ne machiem pe canicula?

by: monica_s23
Pentru ca tot a venit vara si o sa fim invadati de canicula si calduri insuportabile, ma gandeam sa discutam cum ne machiem in aceasta perioada? Ce produse folosim? Mici trucuri pentru a trece frumoase si fara machiaj intins prin caldurile toride ale acestui anotimp.

carina87

carina87

canila asta

29 Mai 2014, 15:21

E bine de folosit un primer,pt fata si ochi, dupa care un fond de ten cu aspect matifiant si o pudra compacta mata aplicata cu pensula, dupa care udam putin fardul de ochi inainte de aplicare pt o mai lunga mentinere. Cosmetice bune gesesti si pe http://cosmicaonline.ro/ eu una sunt foarte multumita!

iliescuamalia

iliescuamalia

re

17 Feb 2011, 08:13

buna. sunt consultant de frumusete si reprezint 2 companii de produse cosmetice, care se distribuie prin una singura. adresa mea de mail: iliecuamalia@yahoo.com ; pt. oricine este interesata

ca sa completez, reprezint compania AMWAY, sunt consultant de frumusete pt. brand-ul ARTISTRY (care se distribuie prin AMWAY), iar preturile sunt mult mai accesibile decat cele de la Lancome. de asemenea, sunt consultant de frumusete pe brand-ul BEAUTY CYCLE, un brand nou lansat in portofoliul companiei AMWAY, foarte accesibile ca pret (comparate la pret si calitate cu L'Oreal sau Olay). va stau la dispozitie pt. mai multe detalii.

monica_s23

monica_s23

0.0

08 Iun 2010, 19:02

Acum depinde ce textura are. Eu am avut unul sidefat vara trecuta si eram ca un globulet toata, pentru ca mi se intindea in zona ochilor. Acum as vrea sa imi cumpar altceva, dar deocamdata nu prea stiu ce.

ynna000

ynna000

...

08 Iun 2010, 17:15

am avut vara trecuta dar nu mai stiu sigur sa-ti spun marca, ori maybelline ori seventeen. Oricum nu se strangea

monica_s23

monica_s23

@Ynna si Alexandras

08 Iun 2010, 17:12

Din cate stiu exista sigur fond de ten cu protectie SPF. Am citit pe un site sau forum (nu mai stiu exact) ca si cele organice contin factor de protectie. Asadar produsele exista, dar pe care ar fi mai bine sa le folosim?

@Ynna: ce farduri folosesti? Nu se intind sau nu se strang?

alexandras

alexandras

..

08 Iun 2010, 16:41

eu sunt convinsa ca exista si fond de ten pentru asemenea vreme:D si daca nu exista ar trebui inventat rapid ca mai racoare de atat nu mai pupam noi vara

ynna000

ynna000

greseala

08 Iun 2010, 12:37

nu stiu cat de bine m-am exprimat... am vrut sa spun ca atata timp cat esti machiata trebuie sa protejezi ochii

ynna000

ynna000

din cate stiu eu

08 Iun 2010, 12:36

nu e recomandat sa te machiezi pe caldurile astea si mai ales daca esti machiata sa nu protejezi ochii cu ochelari de soare...eu personal evit sa ma machiez in timpul zilei,folosesc doar farduri crema cel mult, ceva mai inofensiv pentru ochii.