epilator vs ceara

by: babytree
pana la urma epilatorul este aproape la fel de bun ca si ceara sau chiar la acelasi nivel? pentru ca vreau sa nu mai merg la saloane si ma ganddeam sa-mi cumpar unul si nu stiu sigur cat de bun este,

carina87

carina87

epilare

29 Mai 2014, 15:42

Epilatul cu ceara e primul si cel mai bun, dupa parerea mea! Si am gasit si ce imi trebuie pe http://cosmicaonline.ro/ si au si preturi bune!

roxanatm

roxanatm

:))

05 Oct 2011, 17:10

Nici una nici alta!!!!
Eu merg la epilare definitiva si sunt f multumita!
Iti recomand.
Daca esti din Timisoara iti recomand Nomasvello Cbc, in zona 700. Este si la Mall doar ca acolo esti tratata superficial, probabil au prea multi clienti sau vor doar sa ia banii....nu mi-a placut acolo, in schimb acelasi produs il gasesti la Cladirile Business Centre din piata 700. Calitatea e f buna! Succes

angelicamard

angelicamard

merci1

22 Iul 2010, 19:55

merci de pont! am intrat pe site, am citit despre kit-uri si mi-am comandat si eu tot de la ei Super Kit-ul de epilare. Sincer mi se pare ca cel putin la acest capitol au cele mai bune preturi. Am primit si un tub de ceara cadou :)
Kit-ul e super, la ora asta e strictul necesar pt orice femeie care nu are timp sa mearga la salon dar vrea o epilare de calitate.

ronna20

ronna20

kit-ul de epilare

25 Iun 2010, 16:58

eu am trecut pe kit-ul profesional pentru epilare. e foarte comod, igienic si eficient. si de ce nu, scutesti f multi bani. l-am comandat de la profesionalcosmetics.ro, am vazut ca l-au facut 105 lei mi se pare un pret mai mult de bun avand in vedere ca iti trimit si aparatul si consumabile ( ceara si benzi) au l-am luat cu 120 si nu regret nici un leu.

verenadoll

verenadoll

ceara bio

30 Mai 2010, 12:53

Buna, eu ma epilez cu ceara de ani de zile, insa in ultima perioada imi ieseau din ce in ce mai multe fire sub piele, chiar daca inainte de epilat imi faceam peeling tot imi ramaneau fire sub piele. Iar o prietena mi-a recomandat o ceara de zahar de la Parissa, este foarte buna si are si efect de scrubbing, nu ataca epiderma.... eu nu m-am mai iritat sau innrosit.

monica_s23

monica_s23

si epilator si ceara

29 Mai 2010, 12:21

Eu le-am folosit pe amandoua, dar sunt doua chestii diferite..Daca stai sa te gandesti efectul este acelasi, deoarece ambele smulg firul de par din radacina, dar in cazul aparatului am observat ca iti cresc mult mai multe fire de par pe sub piele, pe cand la ceara nu, deoarece atunci cand te epilezi cu ceara, pielea este incalzita si firul de par iese mai usor. Eu iti recomand sa iti cumperi acel epilator, dar din cand in cand sa te faci si cu ceara.
Pe de alta parte daca stai sa te gandesti la timp, mult mai repede te faci cu epilatorul decat cu ceara (economisesti timpul incalzirii, intinderii si asa mai departe) si e mult mai comod (nu mai stai sa murdaresti tot ce e in jurul tau cu ceara).

melody87

melody87

...

30 Ian 2010, 17:38

sincer am incercat numai pe picior dar nu se compara cu ceara.Este mult mai bine si pentru piele ca se exfolieaza.Cu epilatorul risti sa creasca fire urate si inestetice sub piele.Mai bine iti iei ceara la borcan si te faci acasa, numai sa fie din aia buna.

tashulina

tashulina

Epilatorul

28 Ian 2010, 11:50

mi se pare cea mai igienica solutie. Este al tau si il folosesti doar tu. Doare mai rau decat cu ceara, este adevarat, insa acum pui in balanta avantajele si dezavantajele.