chisturi ovariene

by: adelaiancu
am fost la mai multi doctori sa tratez niste chisturi a caror cauza nu a identificat-o nimeni inca de aceea nu le am tratat inca - imi poate spune cineva va rog daca ele se pot face din cauza unei anexite (deoarece am prieten f activ deci nu am exces de foliculina) sau imi poate recomanda cineva un doctor bun (nu o tirfa care doreste bani, ptr ca majoritatea doctorilor la care am fost au stiut doar sa mi ia banii fara sa faca nimic de aceea nu sint dispusa sa arunc bani multi pina nu vad un rezultat!!!)
multumesc
ps: de citeva luni imi vine ciclu din ce in ce mai putin si la intervale din ce in ce mai apropiate

adel_kinky

adel_kinky

poate te ajuta cu ceva

17 Iul 2007, 13:03

Ginecoloaga mea a descoperit la ecografie ca sunt ceva chisturi acolo.Aveam si eu ca si tine cicluri din ce in ce mai dese si din ce in ce mai urate ba ceva maroniu ba ceva rosu ba plea rosu etc....si mi-a spus in felul urmator: Adela s-ar putea sa fie o dereglare hormonala trebuie sa te gandesti bine teai stresat foarte tare in ultima vreme(ceea ce fusese asa)sau daca viatza ta sexuala este una corecta si normala(nu am inteles la ce se referea se referea la orgasmele in timpul actului pentru ca daca ti se aduna hormonii si nu ai orgasm nu te doare nu simti nik dar are alte efecte asupra femeilor-ei bine si aici avusese dreptate nu avusesem niciodata orgasm cu un barbat) Asa ca sar putea sa fie asta si problema ta.Dansa mi-a recomandat tratamwent cu progesterol(fie crema fie tablete )Eu iti recomand sa mergi la un ginecolog barbat si sa te duci cu rezultatele de pana acum acesta te va trimite exact la acele analize care sunt necesare si nu va trebui sa dai bani aiurea

koala_nervoasa

koala_nervoasa

chisturi ovariene

16 Dec 2006, 15:57

am fost acum cateva zile la un simplu control ginecologic si mi s'a spus ca am "chistuleze" pe ambele ovare.doctorita a zis sa sa intrerup pt o luna anticonceptionalele,sa iau 10 zile duphaston iar apoi sa iau yasmine.pt ce este duphastonul de fapt? chisturile astea,mai scap de ele? daca dispar, mai apar?din cate am inteles nu e o prb grava la mine pt ca am descoprit la timpul potrivit...as dori mai multe informatii daca se poate si stiti voi :)

carmenc

carmenc

chisturi oariene

27 Nov 2006, 17:45

Chisturile ovariene se pot trata si cu Diane 33.

pachita04121952

pachita04121952

chisturi ovariene

15 Sep 2006, 21:57

si eu am avut uter fibromatos si fibron uterin si chist pe ovaru drept.Doctorii mau trimis la cutit fara nici o discutie .dar pt ca exista un dar nu mam putut duce cind am fost programata si pe urma nu mam mai operat .asa ca am facut tot felu de tratamente alternative(hemopatie ,medicina
naturista fitoterapie,tincturi ,comprese )si cu ajutoru lui dumnezeu am scapat .Nu mai am hemoragii ,nu mai am chist uteru este curat si fibronu sa micsorat asa ca dr miau luat banii pt consultatii si ecografii peste ecografii degeaba ok sa auzim de bine

pachita04121952

pachita04121952

chisturi ovariene

15 Sep 2006, 21:57

si eu am avut uter fibromatos si fibron uterin si chist pe ovaru drept.Doctorii mau trimis la cutit fara nici o discutie .dar pt ca exista un dar nu mam putut duce cind am fost programata si pe urma nu mam mai operat .asa ca am facut tot felu de tratamente alternative(hemopatie ,medicina
naturista fitoterapie,tincturi ,comprese )si cu ajutoru lui dumnezeu am scapat .Nu mai am hemoragii ,nu mai am chist uteru este curat si fibronu sa micsorat asa ca dr miau luat banii pt consultatii si ecografii peste ecografii degeaba ok sa auzim de bine