Dereglari menstruale

by: bia92
Sunt putin nelamurita.Pana acum mi-a venit ciclul regulat cu durererile specifice cu flux abundent in primele zile si mai usor pe sfarsit, nu ma tinea mai mult de 5-7 zile, insa luna aceasta nu am avut deloc dureri mi-a venit cilcul normal dar dureaza aproape de 2 saptamani cu un flux destul de scazut...o zi nu mi-a venit deloc apoi iar a inceput..nu stiu ce se intampla. Daca cineva a trecut prin asa ceva sau stie despre ce ar putea fi vorba, please let me know :) ah si nu iau nici un fel de medicamente...anticonceptionale sau antibiotice si nu mi-am inceput viata sexuala.

bia92

bia92

...

19 Sep 2008, 15:10

am uitat sa spun ca exact in luna aceea in care am avut ciclul mai aiurea mi-am facut un test de biorezonanta care acopera tot corpul...iti descopera daca este ceva inneregula(la un nene i-a descoperit ca are ceva in sange si ca ar putea sa aiba tumoare, sau la mama i-a descoperit osteoporoza si e adevarat ea chiar are probleme cu oasele si un picor e fracturat si se umfla rau cand e obosita de cativa ani)insa mie mi-au iesit cele mai bune analize dintre toti membrii familiei(de sange, oxigenare, hidratare, negative pt boli, virusi paraziti)...este adevarat ca la aparatul genital mi-a spus ca am deminoree...(nu sunt sigura daca asta e termenul :P) da a zis ca nu e ceva de ce sa-mi fac griji pt ca asa se numesc durerile din timpul ciclului(care la mine sunt destul de mari, i-am spui si doctoritei lucrul asta)si nu demult imi facusem iar analizele de sange si mi-au iesit bine...tind sa cred ca a fost doar o raceala...in aceasi luna si la versisoara mea i-a venit de 2 ori in aceasi luna...amndoua am stat mult la soare...mamele noastre au dedus ca asta ar fi cauza...desi eu nu ma prea iau dupa asta :)

bia92

bia92

...

19 Sep 2008, 14:50

nu stiu...aia a fost prima data cand s-a intamplat si luna aceasta deja mi-a venit iar normal...nu cred ca e asa de grav (chisturi si anemie) pt ca ma simt foarte bine...o sa vb si cu mama despre vizita la doctor...chiar..te pune sa te dezbraci din prima?:|

ruxxy

ruxxy

bia...

28 Aug 2008, 12:53

....si mie mi sa intamplat o data ceva de genul asta (mai demult ce e drept)intr-o singura luma am avut menstruatie de 2 ori fara durerile pe care in mod normal le aveam dar apoi totul a revenit la normal doar ca mi sa decalat data la care aveam ciclu prima zi si de 3 ani imi vine regulat (nici eu nu iau anticonceptionale sau antibiotice).oricum pentru siguranta ta fa totusi un control la un medic de specialitate.mult succes! :)

andreea_mandra

andreea_mandra

ar putea fi mai multe motive...

28 Aug 2008, 11:07

poate fi vorba de o raceala netratata,sau de un mic chist ovarian...am o prietena care are o problema asemanatoare.trebuie sa consulti un ginecolog,chiar dak nu ti-ai inceput viata sexuala.iti va da medicamente care sa-ti regleze menstruatia.consulta cu incredere un doctor...nu-ti fie teama,stiu k nu este placut,dar nu ai ce face.este cel mai bine pt sanatatea ta.succes

pisi

pisi

bia,

27 Aug 2008, 11:56

nu vreau sa te panichezi, dar nu prea e normal ceea ce ti se intampla. poate fi vorba de dereglari hormonale sau de alte chestii, doar niste analize amanuntite ale sangelui(inclusiv glicemia, anemia, tiroida etc) ar ajuta f mult.

fa-ti programare la medic cat mai repede!

mult succes!