DERMATOLOGIE

by: cleopatra
Am mai postat un mesaj dar considr ca este mai bine sa deschid un subiect nou cu aceasta problema.
CINE POATE SA M-A AJUTE IN PRIVINTA ACNEEI?
AM 36 DE ANI SI LA §= A INCEPUT ACEASTA PROBLEMA.
AM FACUT UN TRATAMENT CU ROACUTAN.A FOST OK.DAR DUPA 1/2 AN A APARUT DINOU ACEASTA PROBLEMA,INCA SI MAI AGRAVATA.
CINE POATE SA M-A AJUTE?
SINT MULTUMITOARE PI: ORI CE INFORMATIE PRIMITA.
O ZI BUNA IN CONTINUARE!
Cleopatra

amarenna87

amarenna87

Important!

25 Sep 2008, 00:28

Nu mai asculta de nimeni decat de dermatolog,medicatia pe care tu ai luat-o este ultima faza de tratament.Tu ca sa scapi de acnee cu roacutan trebuie sa iei aceste pastile in functie de numarul de kg pe care le ai,daca nu termini tratamentul iti pot aparea la loc.Substanta de baza a lui roacutane este izotretinoina,derivat de vitamina a,il poti gasi si intr-o forma mai de calitate,se cheama Sotret,DAR DERMATOLOGUL trebuie sa te supravegheze.
Zynerit si diane in cazul asta sunt apa de ploaie.

luli-boy

luli-boy

Acnee

19 Iun 2006, 17:28

Incearca un autovaccin la Cantacuzino. Ai sanse sa scapi de tot, eu am scapat doar partial. Tinctura de propolis poate fi de folos pentru leziuni. Si anticonceptionale, daca nu te deranjeaza efectele secundare. Multa bafta!

ruxxy

ruxxy

sper sa te faci bine..

10 Feb 2006, 19:06

draga mea cleopatra...si eu am avut acnee si inca imi mai apar cateva cosuri razlete doar cand sunt la menstruatie...si eu am incercat numeroase tratamnete printre care si zynerit si nu a dat rezultate eu iti recomand anticonceptionalele''diane 35''sunt f bune pentru asa ceva si chiar recomandate schinerin pentru fata e f bun sau retinol(se mai numeste si retin A)bafta

cleopatra

cleopatra

Dermatologie-Acnee

15 Mar 2005, 11:00

Adinutza,
Multumesc mult pt. raspuns.
O sa incerc si cu acest produs,poate ii pun si eu cumva capac aceste acnee.
O zi buna!

adinutza

adinutza

acneea

03 Mar 2005, 15:11

Eu am 18 ani si de la vreo 14 ani ma lupt cu acneea.Am incercat n tratamente pana am descoperit ceva care chiar a dat rezultat:se numeste Zynerit si e special pt acnee.