dureri in timpul actului sexual

by: mary23
cu primul meu prieten nu mi se intampla,dar acum (al doilea)e chiar o problema...cand mi-e lumea mai draga apar aceste dureri,uneori foarte puternice(daca mai si racesc e ffff grav);atunci cand sunt f excitata se intampla mai rar sa ma doara;am discutat asta cu un ginecolog si mi-a dat atunci(fiind si foarte racita)polidin,ovule si spalaturi vaginale cu tantum rosa,mi-a mai spus ca am si o rana pe colul uterin,am urmat tratamentul,dar nu am mai fost din nou la medic;as vrea sa stiu daca ati avut aceeasi problema si cum ati rezolvat-o...mc

ionny

ionny

raspuns

25 Apr 2007, 21:32

durerile din timpul actului sexual pot aparea si din cauza unei BTS sau a unei infectii urinare...asa k.. ar trebui sa repeti controlul ginecologik... sa fii atenta la simptome... si sati faci niste analize...;)

narcotica

narcotica

si eu am dureri...

08 Dec 2006, 14:00

ai dreptate ciporto,tine si d baiat...spre ex pr meu o face cu toata dargostea...si lucru asta diminueaza...dar revenind la prob in sine durerea in timpul acutului sexual...de multe ori ne este teama sa sp partenerului...pt.ca de cele mai multe ori..asta afecteaza rel de cuplu...fara sa vrem d cele mai multe ori...

ciporto

ciporto

dureri....hmmm

24 Sep 2006, 00:46

dureri pot sa apara si dupa modul in care partenerul trateaza acutl sexual...adica daca o face din dragoste pt. tine sau daca o face pt. ca simte nevoia de sex sau pt. ca pur si simplu nul intereseaza si da ca animalul. normal cand esti excitata rau sa nu mai simti pt ca dehhh...se apropie momentul placerii maxime

anda

anda

Iti recomand

12 Iul 2006, 09:58

Sa intrebi un psiholog. S-ar putea sa ai probleme legate de asumarea feminitatii... Nu e cazul sa discutam aici asta, dar iti pot da cateva exemple: poate ai avut o mama dominatoare care a incercat sa te determine sa te comporti ca un baiat si nu ca o fata, poate ti s-au servit pe tava si ti s-au imprimat in minte precepte de genul: toti barbatii sunt niste ticalosi si ce fac ei e rau si tot ce vor e doar sex... Poate ti s-au interzis in copilarie diverse actiuni avand o legatura subconstienta in sexualitate...
Nu strica sa incerci, la psiholog nu se duc "oamenii nebuni" si nici nu poti trai toata viata cu spalaturi...

andreea110

andreea110

Durerea in timpul actului sexual

12 Iul 2006, 09:26

Aceeasi problema am avut-o si eu, ea nu dispare doar se amelioreaza, nu trebuiesc intrerupte spalaturile vaginal (decat in cazuri extreme, exemplu concedii) pe o perioada mai lunga pt ca reapare durerea