COSTINESTIUL.....DISTRACTIE LA MAXIM...

by: pink
este statiunea mea preferata si este superba pentru cupluri si pentru cine vrea distractie...sunt discoteci cu toate genurile de muzik pentru toate gusturile...concerte si tot ce doresti

mi_re_la18

mi_re_la18

!

28 Iul 2006, 22:57

-da,cred ca stiu restautantul acela,vroiam si eu cu prietenii sa papam acolo dar cand am vazut ca se si canta muzica populara si sunt destul de cunoscuti cantaretii ne-am gandit ca nu merita sa dam atatia bani pe ceva care putem manca acasa,mai ales ca nici nu prea aveam chef de muzica..populara:)

nelegance_777

nelegance_777

ha ha

28 Iul 2006, 11:47

"am fost de exemplu la un restaurant cu specific taranesc unde am asteptat comanda pana ne-a trecut foamea, nici mai mult nici mai putin de o ora" si tu ai patit-o? dar ai fost norocoasa... noi am asteptat o data o ora pana sa ni se ia comanda... eram hamesiti, si cred ca daca mai asteptam mai mult de inca o ora, il faceam pe ospatar la rotisor, ca sa dureze mai putin...

pink

pink

.

28 Iul 2006, 08:30

ador aceasta statiune si de abia astept sa ajung si eu anu asta acolo...nu mia am mult...ci doar vreo cateva zile...si de abia astept sa merg in ring la parazitii...pentru k anu asta nu mia canta in tineretului...ci in ring:P...

mi_re_la18

mi_re_la18

!

28 Iul 2006, 01:01

-faptul...ma scuzati pentru greseala..

mi_re_la18

mi_re_la18

!

28 Iul 2006, 01:00

-da,inainte erau mult mai multi tineri ,acum vad foarte multi familisti si ce ma mira este faptu ca vin cu copii mici dupa ei..inteleg ca vor sa-i lase sa se bucure si pe ei de mare..dar cred ca mai mult ii chinuie si se chinuie si pe ei..caci un copilas de doi ani cred ca dori mai mult sa doarma..majoritatea timpului..iar cand ii auzi pe plaja cum plang si mai ales cand ii baga in apa fortat..de doare sufletul..si urechile:)

mi_re_la18

mi_re_la18

!

27 Iul 2006, 16:39

Atmosfera tinereasca,preturile studentesti(daca ai card euro26 ai reduceri in mai multe locuri:cazare,terase etc),muzica din White Horse(rock nou,vechi).Nu ai fost niciodata pana acum?

mi_re_la18

mi_re_la18

merci

27 Iul 2006, 11:50

-am sa incerc,multumesc mult ;

lidiac

lidiac

constanta

27 Iul 2006, 10:53

Suberec bun am mancat in Constanta, in piata Grivitei. Chiar la intrare in piata este o mica patiserie.

mi_re_la18

mi_re_la18

:)

26 Iul 2006, 23:53

-si de unde le cumperi?da-ne si noua "pontul"..hm...mi s-a facut ca foame...tot vorbind de mancare.dar la ora asta..ma abtin..:)

pink

pink

asa e

26 Iul 2006, 20:47

mai am cateva zile si ajuns si eu in costinesti in sfarsit....

mi_re_la18

mi_re_la18

26 Iul 2006, 16:59

-acum..fiecare papa ce-i place,hamsii,mici,mancare traditionala,covrigi etc..
-da ,s-a schimbat muot statiunea si sa speram ca se va mentine frumoasa si curata ca la inceputul acestui sezon;
-valuri atat de mari ca in acest an nu am mai vzut in Costinesti,pana si salvamarii fluierau daca te indepartai..a fost o distractie pe cinste;

nelegance_777

nelegance_777

ok

26 Iul 2006, 11:17

ok, poate o sa incerc vara asta sa ma duc si in Costinesti...

pink

pink

apa....

25 Iul 2006, 14:35

a venit fratele meu la mare....si a zis k e o apa magnifica si nisipul niciu nu se compara...si apa la fel...

nelegance_777

nelegance_777

despre shaworma

25 Iul 2006, 14:24

una dintre mancarurile importate din afara, care totusi e bun cateodata, daca ai noroc sa dai peste un magazin cat de cat curat, si cu pret mai putin piperat... Eu prefer ghiros, dar la noi, nu am prea vazut...
Si am si o mica intrebare... despre locuri de distractie in Costinesti s-a cam vorbit... eu am o intrebare... daca s-au mai modernizat cate ceva chestii pe acolo... Apa cum e????curata/murdara?

lidiac

lidiac

food

24 Iul 2006, 18:20

da, mai exista mititeii si kebabul :)

pink

pink

e buna

24 Iul 2006, 16:10

pentru k e buna tine de foame si o se face repede..si nu mai stiu ar mai fi...

mi_re_la18

mi_re_la18

24 Iul 2006, 01:02

-clatitele cu dulceata sau ciocolata si mai ales SHAORMA..MIAMI:)

lidiac

lidiac

costinesti

23 Iul 2006, 18:24

Chiar aproape de mare era o terasa unde am mancat cea mai buna pizza.Probabil ca mai este si acum .In timpul facultatii , mergeam in fiecare an in Costinesti.Mi se parea a fi locul ideal de petrecut vacantele alaturi de prieteni.

mi_re_la18

mi_re_la18

o vacanta super

22 Iul 2006, 23:13

-atunci distractie placuta si asteptam impresii de vacanta:)

pink

pink

de abia astept

22 Iul 2006, 14:21

mai am un pic si ajung si eu la costinesti anu asta...de abia astept sa vad ce au facut...sunt atat de curioasa...eu oricum ador statiunea asta...vreau la marreeee...

mi_re_la18

mi_re_la18

noul Costinesti

22 Iul 2006, 14:02

DA,schimbarile chiar sunt in bine sa stii,au facut dig,un pod foarte dragut si Obeliscul este si mai frumos,parca a renascut,si era foarte curat cand am fost eu acum 2sapt,sa speram ca se va mentine asa toata vara...si statiunea este mai aerisita,nu mai sunt atat de multe tarabe si acum sunt aranjate astfel incat sa nu te mai simti "sufocat".

lidiac

lidiac

costinesti

21 Iul 2006, 20:11

Nu am mai fost la Costinesti de la terminarea facultatii. Probabil ca au avut loc cateva schimbari ( in bine sper eu). Oricum imi aduc aminte cu drag de aceasta statiune, unde m-am distrat extraordinar.

monik80

monik80

da

21 Iul 2006, 18:25

costinestiul a fost o statiune frumoasa dintotdeauna. Acum dupa ce au refacut-o...este super! Nu se compara cu alta statiune

mi_re_la18

mi_re_la18

exista?

20 Iul 2006, 16:51

Nici n-am auzit de vreo statiune in care sa fie un club unde se asculta jazz...

pink

pink

offf

20 Iul 2006, 15:21

costinestiul este o statiune renuita pentru tineret...si nu prea exista tineri care sa asculte jazz....ei baga ce muzik asculta marea majoritatae a tinerilor...iar jazzul nu este printre preferintele tinerilor de azi...

mi_re_la18

mi_re_la18

Toate genurile

19 Iul 2006, 23:26

Intr-adevar gasesti toate genurile de muzica in Costinesti..de ex daca vrei muzica comerciala mergi in Tineretului(desi ultima data cand am fost,adica pe 8-9iulie era inchis sau in renovare ,nu stiu,ca nu mai era de fapt nimic pe acolo...)mai este Ring si Max cu manele pt iubitori si White Horse(unde prefer sa merg)cu rock.

pink

pink

...

19 Iul 2006, 21:18

cum nu chiar\?...care ar fi genul de muzik care nu se gaseste in costinesti?tinand ccont k este o statiune de tineret?