Croatia

by: mi_re_la18
In august plec intr-o tabara internationala in Croatia(Zadar).Principala si de fapt singura conditie este sa ai cardul euro26(card destinat studentilor). Excursia costa 155 E ,bani care acopera cazarea(la hostel),mancarea(toate mesele)si 2 excursii.
Daca a mai fost cineva astept impresii despre aceasta tara!

danatur

danatur

Croatia

09 Dec 2011, 13:17

Croatia este o tara minunata cu niste peisaje de vis, unde poti petrece si pe litoral si la munte o super vacanta. Localnicii sunt foarte primitori si preturile sunt destul de accesibile.
http://www.cazaretur.ro

mi_re_la18

mi_re_la18

:)

26 Iul 2006, 16:55

-iti multumesc mult si sa sparam ca fiecare dintre noi va gasi timp ,caci dorinta exista,pentru incarcarea bateriilor;

nelegance_777

nelegance_777

ce dragut...

25 Iul 2006, 14:19

draga mirela, pot spune ca esti o draguta. Sper ca si ceilalti de p[e forum sa aprecieze acest lucru. Sunt incantata de alternativele pe care le-ai oferit... Nu numai datorita noilor idei pe care le-ai dat, ci si pentru faptul ca te-ai gandit, si ai dreptate, ca nu toata lumea isi poate permite o vacanta... Ideea e ca, de multe ori, ratiunea, si instinctul de supravietuire, nu ne poate lasa sa nu aruncam prada unor bucurii de moment, desi acestea ar fi binemeritate. Te salut, si sper ca totusi, vei avea parte de o vacanta, sau cel putin de o mini vacanta, pentru ca meriti, si nu numai tu, ci si toate fetele(de ce nu si baietii). Sa fiti fericite(fericiti)

mi_re_la18

mi_re_la18

:)

24 Iul 2006, 01:01

Transformati fiecare weekend intr-o minivacanta. Iesiti cu prietenii sau cu familia din oras. Mergeti la iarba verde. Astfel va puteti simti bine si relaxa fara mare cheltuiala. In plus, in loc sa petreceti o saptamana la mare, dupa care sa va intoarceti indispusi ca iar trebuie sa mergeti la munca, puteti permanentiza sentimentul de relaxare si voie- buna prin “portii” de vacanta administrate la fiecare sfarsit de saptamana.

În fiecare seara faceti o plimbare cu persoana iubita. Invitati-o la o inghetata, ca pe vremea cand erati la primele intalniri. Va veti simti intineriti, iar relatia voastra se va improspata.

Iesiti in natura cat puteti de des. Eliminati stresul acumulat peste zi plimbandu-va desculti prin iarba.

Macar pentru o zi, incercati sa fiti de negasit (de preferat in weekend, cand sunteti liberi). Nu va programati nici o intalnire si inchideti-va telefonul mobil! Aceasta izolare va va ajuta sa va calmati dupa agitatia din timpul zilelor de serviciu.

Jucati-va cu copiii si cu animalele de casa. Jocul relaxeaza, va da o stare de bine si creste tonusul psihic.

Faceti lucrurile altfel decat de obicei: mergeti pe alte strazi decat cele de pe traseul obisnuit. Veti simti o mai mare libertate interioara. Scapati de rutina zilnica, un inamic care omoara spiritul de initiativa si va plafoneaza.

Asigurati-va o portie buna de ras in fiecare zi. Umorul aduce cu sine buna-dispozitie si, implicit, mentine un tonus psihic ridicat.

mi_re_la18

mi_re_la18

!

24 Iul 2006, 01:00

In timp ce unii au plecat deja in vacanta sau se pregatesc sa o faca, altii nici nu viseaza la relaxare vara aceasta. Motivele sunt fie lipsa banilor, fie un serviciu solicitant, care nu le permite sa-si ia concediu. Daca veti sta acasa toata perioada sezonului estival, iar ideea va deprima va dau cateva sugestii despre cum va puteti bucura de vara, chiar daca nu veti avea parte de vacanta:

lidiac

lidiac

23 Iul 2006, 18:19

Toata lumea pleaca in august in concedii sau prin tabere.. Mai ramane cineva sa munceasca ? ... Eu.:((

mi_re_la18

mi_re_la18

merci

22 Iul 2006, 14:03

-iti multumesc pentru informatii insa nu cred ca vm merge si in alte orase,cred ca vom ramane in Zadar...sper sa fie frumos...si sa ma intorc cu amintiri placute-

lidiac

lidiac

croatia

21 Iul 2006, 20:23

Din pacate nu am depasit granitele tarii , asa ca nu pot sa-ti spun mai nimic despre locurile pe care ai sa le vizitezi tu. Insa sper ca ne vei povesti tu la intoacere.