Destinatii de vis

by: pisi
Unde v-ar placea sa calatoriti ( sa presupunem ca ati avea bugetul necesar ca sa puteti calatori oriunde) ?

Primul pas il fac chiar eu : mi-ar placea sa ajung in SUA(imi doresc sa vad New York-ul),Emiratele Arabe,mi-ar placea sa vizitez si o tara nordica ( Danemarca,Suedia,Islanda),Bahamas, Hawaii,Mexic,Grecia,Italia si ar mai fi. :))

joannna

joannna

miami..orlando..insulele virgine..

09 Aug 2008, 15:20

am fost in miami , de fapt toata coasta floridei..e minunat, mai ales daca inchiriezi o masina si poti stabili singur itinerariul dorit.
intr-adevar , nu e la indemana oricui...eu nici nu visasem asa ceva, inainte sa il cunosc pe sotul meu. pentru anul viitor planuim 2 saptamani in insulele virgine usa..imaginile arata minunat, iar plajele se numara printre cele mai exotice din lume..asa ca suntem f incantati si mergem cu economia mana in mana:)..pt ca nu pot zice ca e ieftina o astfel de vacanta.dar cel putin sunt nefumatoare:)..daca fac un calcul cat as cheltui daca as fuma toata viata..probabil merit vacanta viitoare.

mi_re_la18

mi_re_la18

?

31 Iul 2006, 00:17

-dar vad ca zilele astea a fost gol pe aici,se pare ca lumea a fost si ea plecata ca si mine..sau n-ati mai avut inspiratie?

lidiac

lidiac

!

28 Iul 2006, 23:15

Somnic usor ! Mai navighez putin pe aici si dupa aceea ma las cuprinsa de bratele lui Mos Ene.

mi_re_la18

mi_re_la18

!

28 Iul 2006, 23:07

-nu mai stau nici eu mult caci maine ma trezesc la 5:30...asa ca..somnic usor;

lidiac

lidiac

:)

28 Iul 2006, 22:39

Si eu care credeam ca am ramas singurica acasa .

mi_re_la18

mi_re_la18

!

28 Iul 2006, 22:32

Eu as vrea sa incep cu Romania si sa vad orase ca Timisoara,Iasi..si sa merg in Maramures mai exact la Sapanta la Cimitirul vesel,sunt foarte multe zone extrem d efrumoase si la noi in tara de care vreau sa ma bucur cat mai curand caci la felul cum decurg lucrurile la noi...imi este frica ca se vor "duce"toate si e pacat..macar sa ma amintiri frumoase.

lidiac

lidiac

Japonia

28 Iul 2006, 22:06

Cum poate fi descrisa in cateva cuvinte ? Este tinutul geishelor si al bonsaiului, ceremoniei ceaiului si a frumoasei arte a aranjamentului floral.

lidiac

lidiac

Ibiza

28 Iul 2006, 21:58

Nu ca as fi fost in Ibiza sau in insulele de vis de care am pomenit mai sus , dar am citit si eu si vreau sa va impartasesc si voua. Poate sunteti mai norocoase si aveti sansa sa ajungeti macar intr-unul din aceste locuri.
Ce puteti vizita in Ibiza ?
Turul insulei, de la Ibiza la Santa Eulalia, de la San Antonio la San Rafael, calatorie de 2 ore cu trenuletul de vacanta, vizitarea celebrelor cluburi si piete de hippy, Punta Arabi si Las Dalias, degustarea mancarurilor traditionale la San Carlos, vizita in sudul insulei la anticul lac de sare Las Salinas , o excursie in jurul misterioasei insule Es Vedra si multe altele.

lidiac

lidiac

Bora Bora

28 Iul 2006, 21:53

Este cunoscuta sub denumirea de "Perla Pacificului".Este cea mai frumoasa si cea mai cunoscuta insula de lux din arhipelagul polinezian.

lidiac

lidiac

insulele seychelle

28 Iul 2006, 21:50

Denumite si "Bijuteriile Oceanului Indian", insulele Seychelles sunt situate imediat sub ecuator, in Oceanul Indian pe o suprafata de
400 000 km patrati.
Seychelles este considerat un veritabil paradis si unul dintre cele mai frumoase arhipelaguri din lume, cu 115 insule.
Palmierii, fructele exotice, apa clara, gradinile tropicale impodobesc aceste insule de o frumusete deosebita.

lidiac

lidiac

Insulele Maldive

28 Iul 2006, 20:31

Insulele Maldive se laudã cu cele mai frumoase peisaje tropicale cu palmieri . Dar si noi avem palmierii lui Mazare .:) Si unde mai pui ca Mamaia este la o aruncatura de bat.

lidiac

lidiac

tot Miami

28 Iul 2006, 20:28

Stiu ca este locul cu densitatea cea mai mare de celebritati pe metru patrat , asa ca numai noi, forumistii , lipsim de acolo .:)

lidiac

lidiac

Miami

28 Iul 2006, 20:25

Cine nu ar vrea sa viziteze Miami !? Este locul perfect pentru amatorii de vacante exorbitante.

betym

betym

Parisul

28 Iul 2006, 18:19

Eu imi doresc sa merg la Paris ,sa fie intr-o zi de revelion si as vrea sa merg la un restaurant,apoi sa petrec toata noaptea afara.Se spune ca strazile Parisului sunt superbe de 31 Dec.

lidiac

lidiac

Monaco

28 Iul 2006, 18:00

Mi-ar placea sa ajung in Monaco, ma gandesc eu in timp ce dau cu aspiratorul.:))

lidiac

lidiac

&

28 Iul 2006, 17:58

Culmea este ca pana acum nu m-am gandit unde mi-ar placea sa calatoresc. Asta pentru ca sunt o mare iubitoare de calatorii si mi-ar placea sa plec oriunde, numai sa ies din orasul meu.

lidiac

lidiac

calatorii

28 Iul 2006, 17:56

Pentru inceput as incepe cu localitati din tara noastra . Nu am ajuns nici macar in Timisoara sau Cluj .:((