excursii, pelerinaje

by: luciamanta
Buna ziua. Va rog frumos să-mi spuneti, dacă aveti cunostinta de agenţii serioase de turism din Romania care să organizeze excursii de 2 zile în tara. De asemenea, as dori sa aflu numele unor agentii de pelerinaj sau a unor manastiri si/sau biserici care pot efectua pelerinaje in tara. Va multumesc mult si va doresc sanatate, fericire si o viata implinita! Cu drag, Lucia Manta.

ingrid07

ingrid07

agentie pt pelerinaje

06 Mai 2009, 17:01

buna Lucia; am o cunostinta care are o agentie de turism specializata in pelerinaje; e miriamturism.ro.

tashulina

tashulina

Hmm

10 Apr 2009, 08:46

Nu este mereu cea mai buna solutie sa mergi doar in excursii organizate...

Da, nu te doare capul de organizare, cazare, mancare, insa pe de alta parte toate aceste chestii pot deveni deranjante daca nu sunt ceea ce ti-ai dorit.

Am cunoscuti care erau cazati la o pensiune in Austria, platind pret destul de piperat pe camera, iar langa ei, la alta pensiune, pretul era la jumate si conditiile aceleasi, asa ca...mai bine nu.

Eu una prefer sa imi aleg eu locul unde ma voi caza, unde voi merge, ce voi vizita si cand...

semida

semida

excursii organizate-cel mai bine

20 Sep 2008, 11:23

Daca vrei sa pleci intro excursie,in locuri pe care nu le-ai vizitat niciodata,.cel mai bine este sa te duci organizat,prin agentii de turism.
De ce ?-Nimeni nu ar vrea sa isi piarda 2 ore ajungand cu metroul sau autobuzul dintrun loc intraltul,nu?
Plus de asta,nu te mai doare capul de nimic.Ai asigurata cazarea,mancarea,transportul si intrarile la locurile de vizitat.Nu mai pierzi timpul intreband din om in om care este directia spre....Nu stai la rand nicaieri-doar urmezi ghidul.
In caz ca vrei sa mai vezi si altceva,sa mananci ceva special,sa bei ceva cu prietenii seara pe o terasa-cine te opreste?
Recomand cu toata increderea-excursiile organizate si cand spun asta,ma gandesc bineanteles la excursi externe
Succes !

pusicutza07

pusicutza07

sfat

08 Aug 2008, 16:07

agentii de pelerinaj nu sunt, din cate stiu eu. in biserici, vei gasi locuri unde se organizeaza pelerinaje. fiecare parohie in parte organizeaza asa ceva, destul de des si la preturi accesibile.
sfatul meu este, ca mai bine sa mergi singura sau cu cineva la fel ca tine. e mult mai relaxant si cu mult mai mult castig, zic eu. pt ca la fel am calatorit si eu, singura si a fost fooooarte bine. asa am putut cunoaste oameni deosebiti!
Doamne ajuta!