Atitudinea pozitiva si increderea te pot ajuta in cariera?

by: dianaandreescu
Cat de mult considerati ca va poate ajuta in cariera o atitudine pozitiva?
Probabil v-ati lovit deja de diverse probleme: insatisfactii la locul de munca sau chiar pierderea acestuia, disperarea de cauza generata de faptul ca aplici la diverse posturi si nici macar nu iti este luat in considerare CV-ul,faptul ca participi la interviuri si nu primesti nici un fel de feedback...
Ce faceti in astfel de situatii?

O saptamana excelenta!

Cu prietenie,
Diana

eva31

eva31

Don`t worry, be happy

03 Apr 2011, 01:16

Si daca ai o atitudine negativa, in aceasta situatie, te ajuta mai mult in cariera?

andreeacrisan95

andreeacrisan95

Cum sa-ti faci jobul mai placut

08 Aug 2010, 10:41

Cateva solutii prin care jobul sa fie un loc placut si sa te multumeasca. http://femina.rol.ro/art/27148-71-cum_sa-ti_faci_jobul_mai_placut.htm

sensei_girly

sensei_girly

atitudinea e f importanta

03 Aug 2010, 14:36

eu am trecut prin multe-n viata...
dupa divort, m-am trezit cu un copil de crescut si avand doar studii medii...atunci mi-am dat seama ca e important sa ai o specializare cautata, dar si ca poti invata la orice varsta...asa ca m-am inscris la cursuri eurocor de contabilitate. Era bine ca fiind prin corespondenta puteama sa s lucrez si sa stau cu ala'mic, bine ca-l mai lasam pe la mama, dar stii...e greu si pentru a batrana...
in fine, avand niste cursuri acreditate de conta, mi-am gasit mai rapid de lucru :)
dar, mai ales nu m-am lasat prada disperarii, m-am ambitionat sa trec peste toate greutatile vietii...

autumn

autumn

Nu ai reusi

13 Iul 2010, 10:11

sa faci nimic fara o atitudine pozitiva. De cele mai multe ori te ajuta sa iti mentii un tonus psihic ridicat si sa faci fata cu brio intamplarilor mai putin fericite.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.