Ce universitate din Constanta mi-ati recomanda?

by: loving2008
La Andrei Saguna sunt taxele mici si mi se pare mai accesibil....ce parere aveti?
Despre Ovidius am auzit ca e mai buna decat Andrei Saguna.
Despre Dimitrie Cantemir si Spiru Haret nu stiu prea multe.
Universitatea pe care o aleg vreau sa fie mai practica.....adica nu sa invat sute de pagini si practica deloc,si sa am timp si de un job.
Imi poate recomanda cineva o universitate accesibila in CT?

m_231

m_231

buna!

23 Iul 2012, 13:56

stiu cum este sa faci o facultate si in acelasi timp sa si lucrezi ca sa poti sa termini facultatea. te-ai gandit vreodata la optiunea de a face o facultate in afara?
acum se ofera burse de studii, chiar daca media de la bac nu este foarte mare. si asta ar insemna sa te axezi pe invatat, nu pe job si pe cum sa iti platesti taxele.plus ca in afara sunt alte standarde... cei de la study Abroad Advising Center te pot consilia astefl incat sa faci alegerea potrivita. daca vrei poti sa le dai un mail contact@education-abroad.ro multa bafta in continuare!

m_231

m_231

buna!

23 Iul 2012, 13:56

stiu cum este sa faci o facultate si in acelasi timp sa si lucrezi ca sa poti sa termini facultatea. te-ai gandit vreodata la optiunea de a face o facultate in afara?
acum se ofera burse de studii, chiar daca media de la bac nu este foarte mare. si asta ar insemna sa te axezi pe invatat, nu pe job si pe cum sa iti platesti taxele.plus ca in afara sunt alte standarde... cei de la study Abroad Advising Center te pot consilia astefl incat sa faci alegerea potrivita. daca vrei poti sa le dai un mail contact@education-abroad.ro multa bafta in continuare!

loving2008

loving2008

..........

07 Mar 2011, 20:04

Si aici nu e vorba de profil ci de universitate.Cu siguranta nu e la fel la toate si vreau ceva cat de cat accesibil.

loving2008

loving2008

.....

07 Mar 2011, 20:03

Ba da dar tinand cont ca nu o fac pe banii parintilor e normal sa ma gandesc si la bani.

cold_as_ice

cold_as_ice

dar

21 Ian 2011, 12:23

nu ar fi mult mai normal sa te gandesti ce iti doresti tu sa faci decat sa alegi o facultate cu raxe mici si accesibila?