femeia moderna

by: bairiki

puciu

puciu

RE: femeia moderna

07 Nov 2004, 19:20

My opinion cu exemplu langa mine:
50 de ani, silueta faina, croiala sic la garderoba, tunsoare si culoare moderna, propria afacere, doi copii (monitorizati inca de ea), un sot caruia ii acorda credit si libertate, viata mondena (intalniri cu ,,fetele (de 50 de ani), macar o data pe luna.
Munceste 12-14 ore pe zi - nu se plange, gateste divin (seara, tarziu), stie sa configureze un computer, are timp pentru prietena depresiva, face cate o petrecere surpriza pentru un suflet amarat, citeste presa, stie sa foloseasca ultimul tip de celuar, conduce masina. Este in tema cu ultimele aparitii editoriale, il iubeste pe P. Cohelo, ingrijeste o sera de flori si o gradina de 800 m, la munte. Stie sa puna muraturi, sa faca niste torturi minunate si o placinta cu branza nemaipomenita. Stie sa croseteze si sa impleteasca (acum nu mai are timp, dar invata pe oricine vrea sa invete), recomanda carti, stie sa coasa goblen, face dulceata de trandafiri. A facut si dulapuri in casa, cand nu avea bani sa cumpere, a vopsit covorul in culori vii (si pisicul, care statea sub el), a pus tapet pe pereti.
Nu spune niciodata ,,sunt obosita", ci doar ,, ma intind la un ,,Discovery" = se uita la TV.
I-a murit cainele preferat si a spus: in sufletul meu are un loc aparte, dar nu trebuie sa incetez sa iubesc: si-a luat doi caini si spune ca daca iubesti, inevitabil ajungi sa si suferi. ,,Daca nu iubesti, mori!"
Mie imi spune ca: ,,nu te iubesti, daca nu traiesti demn, in armonie cu natura si oamenii, in consens cu timpul tau, cu gandul ca intr-o zi ve-i fi nevoita sa raportezi copiilor tai aceste experiente!"
Sunt partinitoare cand va spun ca aceasta este o femeie moderna?
Este mama mea.

lavinutza

lavinutza

eu!

10 Oct 2004, 00:16

Mai nou, cica am intrat in randul femeilor!Am 18 ani!!! :) Mersi,nu era nevoie...Mi-ar placea sa ma consider o femeie moderna...deocamdata lucrez la asta!Oricum, in comparatie cu babele si cu bebelusii, sunt o adevarata femeie!Moderna?Pai sunt in pas cu moda, stiu tot ce misca la televizor, pe net, la radio, la scoala, ma adaptez usor, fac fata situatilor noi, nu mai sunt supusa discriminarilor sexuale cum erau altele cu secole in urma...Nu mai am mult!Cand zic femeie moderna ma gandesc la o mama, la o femeie matura,care a reusit sa imbine munca de la birou cu munca de acasa,o femeie ambitioasa si calculata, o adevarata eroina!E idolul meu,mai ales in ziua de azi e nevoie de femei ca ea.Sotul ei nu trebuie sa fie mai prejos...

angelynna_for_you

angelynna_for_you

07 Sep 2004, 18:46

yep. pt mine cariera e aia care se obtine mai greu, pt care muncesti de-ti sar capacele ( nu zic ca vandutul cartofilor nu necesita munca,dar e alta treaba).nu stiu, nu asociez imagina unei cariere cu o vanzatoare din piata...my opinion

dulceatza

dulceatza

:D ptr tine nu

angelynna_for_you

angelynna_for_you

nu cred ca aia cu cartofii in piatza e tocmai o cariera. totusi...

dulceatza

dulceatza

adica daca vinzi cartofi in piata( e si asta cariera) nu te cauta nimeni de celulita :D

dulceatza

dulceatza

:D depinde cu ce te ocupi

flower

flower

femeia moderna

...si ajuta foarte mult in cariera...:rolleyes:

geo

geo

O femeie care stie sa faca sex bine, intr-adevar, nu are nevoie de o mie de incercari sau parteneri...
Important este rezultatul... munca depusa pentru el variaza de la persoana la persoana :D

angelynna_for_you

angelynna_for_you

eu cred ca curva in pat nu e aia care e la a mia oara,ci aia care stie sa-si satisfaca barbatul klumea. nu credeti?

geo

geo

Ce era asa greu de inteles :) ?
Cineva cu multa experienta, si dispusa sa incerce orice.

geo

geo

Pe o scara de la 1 la 10 :
1 incepatoare in pat, prima oara;
10 curva in pat, la a mia oara.

bairiki

bairiki

dak imi explici ce intelegi u prin "curva in pat"

geo

geo

Pai stii cum se zice... ideal ar fi sa fie curva in pat, gospodina in bucatarie si doamna in societate...
Reusiti sa bifati toate cele 3 categorii :) ?

bairiki

bairiki

femeia moderna

o femeie moderna trebuie sa fie de nota 10 in:
-> cariera
-> familie
-> relatia cu celelalte persoane
-> aspect exterior
->"pat" :D

voi ce parere aveti?

dulceatza