Citate reprezentative

by: farizzada
Randuri pe care nu le puteti uita si care va lumineaza calea in viata, din carti pe care le-am citit..

klipto

klipto

Paulo Coelho

30 Sep 2006, 23:09

"Exista doua tipuri de idioti:cei care renunta sa faca ceva doar pentru ca au primit o amenintare si cei care cred ca fac ceva pentru ca ameninta"

klipto

klipto

Citat

30 Sep 2006, 23:06

"Ai suferit uneori destul pentru a avea dreptul sa nu spui niciodata: SUNT PREA FERICIT" Al.Dumas

josephine

josephine

06 Sep 2006, 00:19

imagineaza-ti ca razi din toata fiinta ta si tot razi si nu te poti opri si simti ca te asfixiezi si incepi sa transpiri usor si rasul tau se transforma in isterie si apoi in lacrimi nejustificate si intr-un sfarsit te opresti speriat si imbecil... - cam asa resimt eu aproape toata opera lui cioran

didutz

didutz

"mod chinuitor"

04 Sep 2006, 15:30

Mi s-a parut un mod interesant de a exprima starea ta legata de acel citat ...spune-mi mai mult despre asta ...

farizzada

farizzada

josephine

14 Aug 2006, 22:05

unele ma amuza si pe mine, altele ma contrariaza..insa cei care le-au emis inseamna ca asa simteau ..si daca asa simteau inseamna ca exista un sambure de adevar...

josephine

josephine

"sfartecare" cioran

14 Aug 2006, 21:38

"sanatatea este o stare de nonsimtire, ba chiar de nonrealitate. indata ce incetezi sa suferi, incetezi sa existi."
ma amuza citatul acesta intr-un mod chinuitor.

farizzada

farizzada

"Pendulul lui Foucault", de Umberto Eco

11 Aug 2006, 14:52

"Mereu ne nastem sub un semn gresit, iar ca sa ramanem pe lumea asta in mod demn, inseamna sa ne corectam zi de zi propriul horoscop."

farizzada

farizzada

"Magicianul" , de John Fowles

11 Aug 2006, 14:49

"Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarile."