De unde cumparam carti?

by: loredana985
salut. am vazut acest forum despre carti. personal sunt o nostalgica care iubesc cartile pe care le citeam in trecut. si de aceea apelez mereu la carti de anticariat, fie ca e vb de literatura, carti de moda sau alte genuri, in special de la acest anticariat http://www.alegecartea.net/ . voi de unde va procurati cartile ?

parvanmmihai

parvanmmihai

Eu cumpar de pe http://www.printrecarti.ro/

21 Nov 2016, 11:04

Suntem un anticariat online cu peste 10.000 de titluri in stoc, si volumul de carte este in continua crestere. Ne ocupam cu comercializarea cartilor la mana a 2-a. Asta inseamna ca la noi gasiti carti noi, dar si carti vechi. Un anticariat online, spre deosebire de un anticariat fizic, vinde carti in toata tara, iar noi trimitem colete prin curier sau posta oriunde pe teritoriul Romaniei. Clientii din Bucuresti au si optiunea de a ridica produsele de la sediul anticariat online.
Au trecut mai multi ani de cand am deschis acest anticariat online si avem experienta in cumpararea si vanzarea de carti, si incercam sa oferim clientilor nostri cele mai bune preturi posibile.

cosmina1978

cosmina1978

---

08 Ian 2009, 14:08

Cartile noi le cumpar de pe www.librariatuturor.ro. Au in permanenta reduceri de pret, iar de Craciun am facut o comanda si am primit si un voucher de 50 lei.
Cartile mai vechi le cumpar de pe www.anticariat.net.

ioanapopescu088

ioanapopescu088

Anticariat

29 Iul 2008, 22:22

Recent am cumparat o carte dintr_un anticariat online,¨ o noapte pe muntele FUJI¨;foarte profunda si relaxanta, o recomand cu caldura. Cei de la www.alegecartea.net, m_au servit impecabil si au avut pe stoc ce vroiam eu.

anusca1978

anusca1978

carti de specialitate vechi

29 Mai 2008, 11:27

heeeelp
caut o carte mai veche , de specialitate, din care sa invat pt examen, n-am gasit-o la nici o editura, nici la anticariat. nu prea am timp sa umblu ca am bebe mic acasa, dar as vrea sa o obtin prin posta de la cineva care nu mai are nevoie de ea. sincer, nu stiu cat de actuala mai e, dar ni se cere la ex de specialitate. e vorba de Tratat de Oftalmologie de M. Olteanu, Ed. Medicala 1989. Daca poate cineva sa ma ajute, i-as fi recunoscatoare. Eu locuiesc in Cluj Napoca.

to_ele

to_ele

carti mai vechi

20 Mai 2008, 09:11

Am vazut ca-ti plac cartile vechi.Si eu le recitesc pe unele cu placere si le caut pe cele care mi-au placut in trecut.Incearca si la persoane mai in varsta care ,din lipsa de bani,vor sa le vanda.Din cauza ca am vazut ca esti iubitoare de literatura mai veche,indraznesc sa vin si eu cu o rugaminte:Am gasit prin casa o carte rupta,fara titlu,fara autor,ma intriga,va rog sa ma ajutati sa aflu titlu si autorul cartii,nu e joc.Rasfoind-o am gasit personajele:Ana Scutaru,Marie Jeanne Zatreanu,Nini Negrea,Dinca Scutaru,Alexandru Voinea.Actiuneae petrece in Bucuresti,dar,cred Ana Scutaru este din Rimnic,tatal ei Dinca Scutaru,arhivar din aceasta localitate incearca sa se sinucida si ramane orb.Mai e si un sciitor ,in carte,Alexandru Voinea,caruia ii apare romanul"Mantuirea"si...cam asta ar fi . Daca stii ceva,comunicanu mai dorm nici noaptea-mi,curiozitatea nu -mi da pace, multumesc.

chantal

chantal

14 Mai 2008, 04:24

Am o librarie langa jobul meu, si de acolo cumpar de obicei.

pisi

pisi

...

11 Apr 2008, 11:29

librarie sau amazon.com sau amazon.de

dude

dude

nope

04 Mar 2008, 16:21

Din pasaj de la Universitate. Acum pana nu se inchid anticariatele :)
E mult mai distractiv sa strabati cartile inainte de a le cumpara.
Cumparaturile online sunt ok, dar cam distrug distractia shopping-ului.

Cu drag,

http://www.oduda.blogspot.com