Care ar fi cauza si cum actionezi?

by: manea_florina
Ce faci atunci cand observi ca relatiile tale nu au durat, nu au consistenta? Care ar fi cauza, cum incerci sa remediezi situatia?

eva31

eva31

Ca nu am intalnit persoana potrivita?

13 Apr 2011, 04:22

Stii cum se spune: trebuie sa ``saruti`` multe broaste pana iti gasesti ``printul``. Si sa cunosti multi oameni pana sa il gasesti pe cel care ti se potriveste. Nu as remedia nimic, as astepta pana m-as indragosti de cineva pe care sa il si cunosc. Asa apar surprizele intr-o relatie: pentru ca nu stii cu cine te-ai cuplat si pot sa apara tot felul de probleme pe care sa nu stiti cum sa le rezolvati. Si asta, pentru ca nu va cunoasteti si nu stiti cum sa comunicati cand apar probleme.

vanghelis007

vanghelis007

Am inteles

22 Mai 2008, 10:24

Cum sta treaba cu ruptul.Dar cine matura pe jos?

kama

kama

Cine le-a rupt?

29 Apr 2008, 03:39

Tu? El?

Daca le-ai rupt tu sau ai incetat sa mai faci ceva pentu relatie, inseamna ca mai trebuie sa cauti.

Daca le-a rupt el(ei), ai gresit ceva. Poate doar ai fixat tinta intr-o zona neadecvata. Daca stiu doar sa dau cu piciorul in minge incerc sa imi gasesc parteneri pentru o miutza, nu ii invit la tenis de masa. Dar nici asta nu e lege.

Incearca doar sa nu faci ca musca aia care tot se izbeste de geam desi gaura este la 10 cm.

pisi

pisi

Multumesc, multumesc, multumesc!!!

16 Apr 2008, 13:59

Esti o scumpa, Aurasi, multumesc mult!!!!

Pupici!!!

aurasi

aurasi

La multi ani!

16 Apr 2008, 11:07

tuturor celor ce poarta nume de floare.
La multi ani Pisi si caldura in suflet.

aurasi

aurasi

are dreptate Pisi

16 Apr 2008, 11:05

Fara o pauza intre relatii nu o sa iti dai seama de nimic, daca a fost bine sau gresit ceva la tine, la el sau relatia in sine.
Nu cred ca esti "defecta" uneori credem, ca noi suntem "nebunul" si asta din cauza celor din jur care vor sa ne atraga in randul "celor multi care sunt dincolo de gardul ospiciului".E posibil sa gresesti si tu cu ceva, orice om e supus greselilor. Asa ca stai singura un timp "rumega" tot ce s-a intamplat, gandeste te ce-ti doresti si actioneaza ca atare, sa faci ce doreste sufletul tau, dar mai intai "cereceteaza-ti" sufletul si vezi ce este acolo si ce doreste el,sufletul tau. Nu te lasa luata de val sau de situatiile de criza materiala, sufleteasca,sau orice ce te poate face vunerabila si mai ales nu accepta compromisuri, doar ca sa fii "in randul lumii"

pisi

pisi

in mod sigur

11 Apr 2008, 10:40

problema ar fi la mine, daca as sari dintr-o relatie esuata sau superficiala in alta.

as lua o pauza de relatii si as incerca sa-mi analizez comportamentul si sa vad unde gresesc.

vanghelis007

vanghelis007

Depinde..

26 Mar 2008, 19:44

Depinde de scopul pe care ti l-ai propus cand vorbesti de o relatie lunga de timp.De regula se spune ca boala lunga, este moarte curata. Sigur, o astfel de relatie devine foarte comoda, pe cat de egoista este.Nu e de mirare, ca la un moment dat, unul dintre parteneri dispare, si te trezesti ca s-a maritat sau s-a insurat cu altcineva.Pentru ca o relatie lunga, nu are nici un orizont, nu are o finalitate, nu ofera o siguranta pentru viitor.Ea este acceptata, repet, pentru comoditate, si pentru ca iti ofera posibilitatea sa te desprinzi repede din ea.

leo

leo

deci

16 Mar 2008, 04:23

in primul rand te analizezi pe tine. in al doilea analizezi pe celalalt si te schimbi.

si mie mi se intampla la fel odata. pana am realizat ca eram prea de treaba. dup-aia am modificat ceva si nu am mai avut probleme foarte mari cu fetele. in momentul asta relatia mea are 4 ani si 3 luni.

do_ni

do_ni

cauza...

12 Mar 2008, 11:32

se pare ca esti tu desi se poate spune ca nu ai gasit omul potrivit.In ce priveste cum actionezi, parerea mea este ca trebuie sa ai un material de comparatie, si anume o relatie (sau mai multe) a unor prieteni/cunoscuti in care tu sa vezi cum se comporta cuplul respectiv cand totul e bine, dar totodata si reactia acestora cand apar neintelegeri, si sa vezi care este diferenta intre ei si ceea ce ai facut tu.
Oricum sa nu ai incredere in horoscoape si ghicitori si sa inveti sa faci unele compromisuri. bafta.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.