Ce sa fac sa nu fiu singur, sunt tanar si doresc o fata credincioasa langa mine

by: alex62
Va astept sugestiile

eva31

eva31

Asteapta.

13 Apr 2011, 03:18

Pai daca si tu esti credincios, ar trebui sa stii ca Dumnezeu are grija de orice om si a creat o jumatate pentru orice om. La fel cum a creat pe Adam si pe Eva, pereche. Asteapta si roaga-te.

lisa1313

lisa1313

credincioasa?

16 Apr 2009, 02:35

cainii sunt cele mai credincioase animale,mai bine cauta o fata care sa creada in tine,dar pt asta trebuie sa crezi in tine si cand o vei intalni,sa crezi si tu in ea.

egodog

egodog

o fata credincioasa cunosc si eu, chiar doua

13 Mar 2009, 15:34

dar sunt ele potrivite oare pentru tine? si fa-ma sa inteleg - credincioasa lui d-zeu sau credincioasa tie?

softroots

softroots

de la ego-ul meu

17 Feb 2009, 14:51

aaa... am scris 'poti tu intalni in schimb' si trebuia 'poti tu oferi in schimb'. asta ca sa nu crezi ca te-am tratat cu indiferenta

softroots

softroots

dezvolta cv-ul

17 Feb 2009, 14:49

chiar asa ? orice fata, numai sa fie credincioasa ? hmm. ca sa nu fi singur iesi printre oameni si interactioneaza cu ei. gandeste-te ce ti-ar place tie sa faci printre oameni si exprima-te. fiecare om are cu siguranta mai multe de spus. urmeaza-ti ratiunea si deosebeste ce iti este propriu si ce nu, sau urmeaza-ti inima. vezi ca in minte e o chestie care se cheama ego si care are tendinta sa preia controlul asupra deciziilor tale. cred ca voi doi trebuie sa aveti o discutie serioasa. nici o bataie n-ar strica, sa simta cine e seful ! asa, acum serios, exprima-te cu sinceritate si incearca sa iti largesti posibilitatile de expresie si sa fi din ce in ce mai in acord cu tine insuti. dupa o vreme incearca sa fi mai deschis catre comunicare si mai fara pretentii. nu vrei sa sti cum e sa intalnesti o fata care iti ofera mai mult decat poti tu intalni in schimb. asta da lovitura sub centura ego-ului !

geaninab

geaninab

Alex

04 Ian 2009, 03:47

In orice caz, nu le gasesti pe internet. Eventual pe la biblioteca.

Si apropo, puteai sa dai mai multe amanunte (varsta ta, mai multe calitati pe care ar trebui sa le aiba fata, daca ai cautat si pe unde, ce probleme ai intampinat etc).

equaliz3r

equaliz3r

hmm

27 Dec 2008, 22:33

ca sa nu ramai singur, primul lucru care ar trebui sa-l iei in considerare ar fi sa nu-ti bati joc de persoana iubita, si sa nu te crezi mai presus de ea !!! si fa in asa fel incat sa nu-i dai posibilitatea ''alesei'' sa te cunoasca rapid, asa se ajunge la obisnuinta, injuraturi, divortz, etc ! asta nu daca esti o fire creativa ... ce pot sa zic, multa bafta si mult noroc in dragoste ! si nu uita ca atunci cand te insori iti spune preotul ''la bine si la rau'' :))

leo

leo

onutza_27

05 Sep 2008, 12:17

asa speram si eu frumos o data, ca e Cineva in lumea asta care imi pune de-o parte ce va fi al meu. adevarul este ca am descoperit ca exista acest Cineva, problema este ca insa am eu obligatia sa gasesc ce e al meu, nu imi va aduce nimeni persoana respectiva. asa ca inca o data sunt singur.
daca nu faci tu totul cu mainile tale nu obtii multe.
ai dreptate, nu sunt multi oameni care vor ceva serios. acum depinde si de tine unde ii cauti si care iti sunt pretentiile in raport cu ce ai de oferit. si spune ca, oferta isi creaza propria cerere.

onutza_27

onutza_27

Buna!

04 Sep 2008, 23:18

te inteleg f bine...si eu sunt in cautari.Cand ii plac cuiva...ori nu e serios, ori vrea doar o aventura, ori..nu imi place mie...iar cand imi place mie de cineva, nu-i place lui de mn. Asa ca raman tot singura..:) E foarte greu sa gasesti persoana care sa se potriveasca cat de cat cu dorintele tale. Dar nu-ti face griji....ce-i al tau e pus de-o parte;)

ladybug

ladybug

nu sta degeaba

03 Sep 2008, 13:17

o fata credincioasa adica religioasa? sau o fata care sa-ti fie fidela? partea a doua e mai usor de obtinut. in primul rand trebuie sa iesi, si sa-ti faci curaj sa abordezi o fata care iti face placere. presupun ca esti timid, dar trebuie. da ok, o sa te faci de ras de cateva ori dar cu timpul o sa-ti fie din ce in ce mai usor.
daca situatiile din viata reala totusi te sperie poti incerca si internetu. sunt putine, dar exista cazuri in care s-au intalnit pe internet si s-au indragostit. dezamagiri vor fi multe ca e normal. dar nu sta degeaba asteptand sa te gaseasca ea pe tine

pisi

pisi

se spune

22 Aug 2008, 11:02

ca numai cine vrea, e singur! oricine poate avea partener de cuplu, daca renunta la pretentiile f mari de la cei de langa noi sau daca devin realisti in ceea ce priveste propria lor persoana si realizeaza ca nu-s buricul pamantului!

mi-au facut f mult opiniile exprimate de leo si jewelled!

leo

leo

lolita

27 Iul 2008, 11:44

alex este exact unde eram si eu odata. noroc ca eu aveam si multe prietene bune care s-au ocupat la momentul ala de educarea mea.
este la nivelul in care face nimic si spera ca o sa il geseasca o fata cuminte si ok. nu trebuie sa ii spun ca fetele respective nu abordeaza baieti si stau cam tot timpul in casa.
poate la 90 de ani, daca nu iese sa cunoasca lumea, i se va impiedica vecina de alaturi, pe care o cunostea din copilarie, de pragul usii lui si isi va da seama ca a gasit marea fericire. sau poate nu...

jewelled

jewelled

Ce inseamna in acceptiunea ta, CREDINCIOASA ?

25 Iul 2008, 15:06

ALEX62,
Presupun ca notiunea de "credincioasa" nu are o conotatie biblica!
Cineva iti raspundea cum ca femeile sunt complicate ! Nu sunt complicate, au ceva mai multe sentimente, pot fi ranite usor, au nevoie de comunicare si incredere in partenerul sau ! Poti oferi ceva din ceea ce am enumerat mai sus?
Nu cere ceva ce tu nu poti oferi!

lolitalove

lolitalove

vezi leo

24 Iul 2008, 18:01

ALEX62 traieste tragica situatie de a nu-si gasi perechea , ptr ca femeile sunt prea complicate , nici macar o fata credincioasa nu isi gaseste si ele au fite.

leo

leo

....

18 Iul 2008, 17:54

dupa, iti spun si rezolvarile si nu sugestiile

leo

leo

da,da....

18 Iul 2008, 17:53

roaga-te mai ales la dumnezeu ca el e mare si iti da ce vrei...atunci cand nu o sa mai ai nevoie. poate pana la 80 de ani iti da.

alex, ca intre barbati, sincer: cate femei ai cunoscut in ultima saptamana (ma refer la cate femei au iesit cu tine undeva)?

tinaa

tinaa

Spera, lupta!

12 Iul 2008, 20:40

Cauta, spera, nu abandona. Roaga-te lui Dumnezeu si El in nemarginita Lui bunatate, te va ajuta.