cumtrebuie sa procedeze baietii timizi pentru a avea o iubita

by: alex62
Doresc sugestii pentru a avea o prietena, cum sa gasesc , unde.....................

eva31

eva31

Sa nu mai fie timizi....??

13 Apr 2011, 03:53

Ar fi o idee, ce spui? Si o gasesti unde vrei tu, doar sa nu te ambalezi prea tare cand o cauti, altfel ai putea gasi o ``prietena`` cu care sa stai doar cateva zile sau saptamani si sa descoperi ca nu ai nimic in comun cu ea.

softroots

softroots

sa se hotarasca

17 Feb 2009, 11:42

baietii timizi si nu numai ei trebuie sa se hotarasca daca iubirea e ceea ce le trebuie si sa se transforme pentru a o obtine. s-ar putea sa descopere pe parcurs ca sa aiba "o iubita" nu e suficient pentru ei (nu ma refer la numar) pentru a-si exprima bucuria de viata. le doresc tuturor, timizi sau nu, sa gaseasca partenera de viata alaturi de care sa descopere lucruri noi si frumoase despre lumea in care traiesc, in fiecare zi, alaturi de care sa se exprime liber si tot ce fac impreuna sa fie minunat. si daca situatia nu evolueaza in favoarea lor, sa nu uite ca iubirea e un joc pentru doi (cuvantul joc nu e potrivit pentru iubire dar e scris ca sa-i ajute pe timizi sa priveasca situatia mai optimist) si ca trebuie sa munceasca atunci cand celalalt e slab, dar nu trebuie sa faca singuri toata munca daca nu sunt siguri ca partenera nu ii iubeste in aceeasi masura. mai pe scurt, baietii timizi trebuie sa isi dezvolte respectul de sine

leo

leo

egodog

25 Nov 2008, 09:21

pai in primul rand nu poate, pentru ca timiditatea, chiar daca renunti logic la ea, ramane componenta din subconstient care inhiba orice dialog mai normal. in plus femeile simt timiditatea si fug imediat. am trecut prin lucrurile astea si stiu ce inseamna. cam 6 luni mi-a luat mie sa ascund timiditatea si sa o reduc mult, nu sa o termin definitiv.

leo

leo

pisi

25 Nov 2008, 09:07

barbatii vor sex de cand lumea. daca totusi femeia respectiva ii frapeaza si prin altceva o considera deosebita si, ca atare, decid ca e timpul de mai mult.

egodog

egodog

paii in primul rand, sa renunti la timiditate

23 Nov 2008, 23:50

stii, daca te minti suficient de bine si de des, ajungi sa crezi si tu... deci, de ce nu-ti spui ca nu esti un baiat timid, ca arati bine, esti atragator si toate femeile te vor? ;) s-ar putea sa mearga pana la urma

pisi

pisi

dragul meu leo,

14 Oct 2008, 02:34

nu vorbi si-n numele meu cand faci o astfel de afirmatie, cum a fost cea adresata mie!!!!

intotdeauna mi-am dorit relatii si nu aventuri, am avut DOAR relatii si nu aventuri, iar cu unul dintre tipi sunt impreuna de aproape 9 ani si nu ne-am inselat NICIODATA. unde mai pui ca suntem si casatoriti.

si sunt convinsa ca nu sunt singura care gandeste si se comporta asa.

mai degraba barbatii mi se pare ca nu stiu ce vor: ba vor o aventura de la o femeie, ca apoi sa se razgandeasca si sa-si doreasca o relatie de la acea femeie, ba isi inseala sotia cu prima ocazie, ba se casatoreste cu o tipa, ca peste cateva luni sa regrete casatoria si sa ceara divortul si tot asa...

degeaba le iei tu apararea barbatilor, caci te inseli amarnic in aprecieri.

ps: iar cei care stau cu fundul in doua luntre si nu se pot hotari intre doua femei, sunt tot barbatii, desigur!!!

leo

leo

ce recomand eu este:

04 Sep 2008, 15:45

el acum are un aliat important: insuccesul. asa ca trebuie sa il exploateze. in fiecari zi sa abordeze cate o fata macar pe strada, la scoala, la biblioteca, disco etc. el trebuie sa se obisnuiasca sa fie respins, sa vada ca asta este un lucru natural. atunci o sa dispara timiditatea. si oricum mai stii poate isi si face prietena: eu cred ca din 100 de femeie abordate cu cea mai slaba tehnica a ta poti sa castigi macar 4.

leo

leo

ladybug

04 Sep 2008, 15:41

lasa omul, nu-l ucide. nu trebuie niciodata atat cat e timid sa se duca la masa la o fata care e cu prietenele. il vor scoate ele din joc. trebuie sa fie complet sigur pe el si sa stie ce sa faca in momentul cand vrea sa scoata o femeie dintre prietene. si nu stiu ce spui tu, dar eu pana acum nu am gasit femeia care sa iti dea numarul de telefon la cerere, fara sa vorbeasca cu tine nimic inainte.

leo

leo

pisi

04 Sep 2008, 15:37

iti spun eu ce e cu femeile: toate vor o relatie si sfarsesc intr-o aventura. ti se pare ca stiu ce vor? nu cred, stiu ce cred ca vor.

ladybug

ladybug

curaj

03 Sep 2008, 13:36

e destul de simplu... iesi cu prietenii si socializeaza. daca vezi o fata draguta, cu prietenele ei la o masa fa-ti curaj, du-te la ea, spune-i doua cuvinte si intreab-o daca ar vrea sa iesiti in oras intr-o zi. cere-i un nr de tel. sigur ca nu toate ti-l vor da dar o vei gasi si pe aceea. in plus, eviti de a te face de ras incercand s-o abordezi, spunandu-i cate-n luna si-n stele pentru a-i starni interesul. cati n-au facut greseala sa vina sa se aseze la masa mea cand eu eram prinsa in discutii cu prietena mea si nu aveam chef de intrusi. multi erau chiar draguti si daca n-ar fi fost atat de insistenti incercand sa faca o conversatie ci mi-ar fi cerut un nr de tel, le-as fi dat. intalnirea trebuie sa fie intre voi 2, singurei. nu intre tine si prietenele ei, si cateva beri la bord.

pisi

pisi

lolita,

22 Aug 2008, 11:07

nici barbatii nu stiu ce vor, de aceea se si incurca in relatii cu "N" femei sau se casatoresc si nu stiu de ce au facut-o, isi fac o amanta, o amagesc si pe aceea etc.

mie mai degraba mi se pare ca barbatii mai degraba nu stiu ce vor decat femeile! inca n-am intalnit o femeie care sa nu stie daca vrea o aventura sau o relatie, nu, femeile stiu f bine ce vor, TOATE vrem o relatie si luptam pt relatie si iubit, nu conteaza ca acel cineva e casatorit sau nu!

leo

leo

ah, nu...

29 Iul 2008, 16:00

nu trebuie sa arati un interes sexual pentru ca o sperii. trebuie doar sa arati unul romantic. cu o femeie trebuie sa fii un pic feminin in sensul ca trebuie sa joci binisor teatru si sa fii diferit fata de ultimii 10 tipi care au abordat-o.
din cate am observat eu in timpul "field work"-ului sexul este ceva indepartat. deja, daca nu faci prostii critice, poti aduce o femeie in pat la ceva timp dupa primul sarut. pana acolo tine protectia feminina.
desigur lolitalove, femeile nu sunt interesate de barbati timizi si gentlemani. sunt interesate de barbati pe care nu ii pot avea usor.
undeva in mentalitatea feminina este inscrisa o regula: daca fata de ea esti cu garda jos atunci te vor lovi si alte probleme mult mai importante, deci nu mai esti un protector bun.

lolitalove

lolitalove

exact leo

24 Iul 2008, 18:16

eu sunt femeie si sunt complet de acord cu tine , 90% din femei nu stiu ce vor, si nu este adevarat ca le plac baietii timiz, buni, linistiti sau care le respecta.
si stiti ce am mai descoperit ca daca vrei sa ai o relatie serioasa cu o femeie trebuie sa ii dai de inteles ca o vrei doar ptr sex ,(sa incerci doar sa te culci cu ea) sunt uimita sa vad, cate femei trag de barbati dupa ce s-au culcat cu ei , ca vor o relatie serioasa cu respectivul, dar inaite de sex ii tineau numai in fite.
asa ca cheia sucesului cu majoritatea femeilor e ca atunci cand iti place o femeie sa te gandesti doar sa faci sex cu ea si sa faci tot posibilul sa-l obti,dupa sex gata e la picioarele tale (regula asta functioneaza 100% c romancele).

leo

leo

alex

18 Iul 2008, 20:01

baietii timizi trebuie sa dispara. timiditatea spune unei femei doua lucruri:
1) esti prost (in mod normal nu exista oameni prosti dar fiecare ii cream ca sa demonstram ca suntem pe un piedestal pe care noi il numim scara a valorilor)
2) ascuzi ceva -- nu e genul tau sunt sigur dar asta e mesajul

deci...renunta la timiditate ca si eu am avut probleme cu ea. si nu crede femeile cand spun ca le plac barbatii un pic timizi. de multe ori se contrazic in afirmatii de tot genul pentru ca in general nu stiu ce vor de la barbati. tu esti cel care trebuie sa le faca sa descopere ce vor.

hedonista

hedonista

in primul rand...

14 Iul 2008, 12:25

baietii timizi ar trebui sa nu mai fie atat de timizi:) daca nu scoti nici un cuvant nu te astepta sa vina, ca in filme, o fata super dragutza sa te abordeze...in al doilea rand baietii astia ar mai trebui sa socializeze pt ca n o sa se trezeasca nimeni intr o zi ca bate la usa "fata visurilor lui"..si nici nu este vreo adresa unde se gasesc fetele astea.in general daca iesi cu prietenii, in club, in oras, in excursii se va gasi o fata disponibila...succes!