de ce femeilor nu le plac barbatii buni ?

by: lolitalove
anul acesta am ajuns la o concluzie , noi femeile , majoritatea suntem PREA COMPLICATE , chear nu ne gandim prin ce trebuie sa treaca un barbat pentru a obtine o intalnire cu noi (vorbesc in general)
majoritatea femeilor nu apreciaza barbatii buni , din n motive , ca e timid, ca o apreciaza prea mult, prea atent, prea disponibil.
la tuate aceste actiuni femeia il considera pamapalau, prost sau disperat, si nu vad ca se intereseaza de ele un barbat deosebit , si cu intentii bune.
eu sunt femeie si declar aceste lucruri ,pe care am ocazia sa le observ intr-o forma fuarte clara si apropiata mie , (cei 2 frati ai mei)
aici sunt sigura ca toti barbatii imi vor da dreptate , iar femeile vor spune tuate motivele ptr care femeia e indreptatita sa actioneze astfel , dar sincer e o problema fuarte mare , care se regaseste in tuate clasele sociale , chear si la fetele religiuase, si la femeile de la 25 de ani in sus , recunosc pustuaicele nu sunt asa , dar fratii mei nu ies cu pustuaice ptr ca ca unu are 29 si celalalt 31 , asa ca.... nu prea mere.
eu as vrea aici sa dau un semn de alarma .

eva31

eva31

De ce generalizezi?

13 Apr 2011, 04:11

Mie imi plac barbatii buni. Si ca suflet, si ca moralitate, si ca aspect fizic, comportament, sentimente....

leo

leo

pe aceasta cale...

27 Iul 2008, 11:40

tin sa multumesc unei colege de liceu. numai abilitatile laudabile ale ei, de a ascunde cadourile in pungi de faina, taietei si alte asemenea inainte de a fi oferite "victimelor" la aniversari. mi-am dat ideea de mai sus.

leo

leo

....

27 Iul 2008, 11:38

(previzibil) a incercat sa o deschida si a vazut ca era inchisa, dupa care a intrebat de cheie. atunci i-am spus ca a ignorat ceva ce era lipit pe cutie (logic, cu atati papitoi pierduse si ea simtul aventurii). pe scrisoarea lipita scria: "draga x, iti multumesc pentru invitatie si imi doresc ca aceasta mica (era mai mare decat tot ce adusera toti cutia :)))) atentie sa iti fie la fel de placuta cat mi-am fost mie de placut sa ti-o ofer (n.a. :nu prea le am cu textele recunosc). totusi pentru a face lucrurile mai frumoase vei gasi cheia acestei lazi la capatul hartii atasate, atunci cand o vei fi completat-o intru totul. Imi doresc sa fii interesata si iti doresc succesul in noua ta mica aventura"
asa ca doua zile fata a cutreierat o buna parte din oras sa stranga harti si sa gaseasca cheia "magica". iti poti imagina lolita, ca altfel se comporta cand se intalneste cu fratele meu si altfel cand ma vede pe mine? cum a parut prietenul ei fata de mine? tot un unul dintre ceilalti nu?
nu am lovit-o si nu am inselat-o (nici nu aveam cum) si totusi am afisat o postura de barbat "rau" prin felul in care nu i-am pus totul pe tava.

leo

leo

....

27 Iul 2008, 11:27

lasand la o parte "abuzivii" poti fi baiat "rau" si fara sa inseli, fara sa lovesti etc. de fapt tot ce faci este sa folosesti atitudinea lor fara sa preiei defectele. trebuie sa fii diferit ca sa fii placut.
de exemplu fratele meu mergea la o onomastica si, sfatuit de ai mei, cu care m-am si certat (si mi s-a reprosat ca sunt needucat) a cumparat un trandafir si o cutie de bomboane de ciocolata. ce previzibil! cand am ajuns acolo, mai multi facusera marele pas, asa ca fata avea de facut acum sa stea la usa cu lista in mana sa puna X pe ea la fiecare si sa arunce peste umar intr-o gramada toate darurile. nu stiu cum nu a facut diabet sau gradina dupa.
eu, am procedat un pic diferit... am prins fata prin casa :)) si i-am zis ca pentru mine cadoul pe care o sa i-l ofer este mult prea pretios ca sa i-l dau la gramada, asa ca am invitat-o jos sa il luam din masina. hehe...nici prietenul ei nu a avut ce sa spuna impotriva :))) asta imi place la ei: sunt asa cuminti cateodata... dupa ce m-am facut 1 minut ca ma caznesc sa il scot din porbagaj ca este prea greu, am tras afara o cutie de genul celor de comori ale piratilor. i-am intins-o si i-am spus: asta e cadoul tau. fata repede...

leo

leo

LOLITALOVE

27 Iul 2008, 11:21

tocmai de asta am urat eu feminismul tot timpul. e fals si educa fals. spune ca violenta nu trebuie folosita in apropierea femeii. din cat am observat eu violenta este lucrul care atrage cel mai mult femeile. are un impact total asupra lor. aproape la fel de mare ca si sexul pentru barbati.
cei mai de succes barbati la femei mi se par motociclistii aia, care merg pe motor toata ziua, arata jalnic, sunt inculti, dar au parte de femei una si una. marjoritatea sfarsesc prin puscarii pentru abuzuri de tot felul asupra partenerelor, fotomodele, iar acestea spun ulterior "stiu ca a gresit enorm, dar eu tot il iubesc". exista o explicatie asupra faptului expus dar nu o dau.

pariss

pariss

cat despre de ce femeilor nu le plac barbatii buni

25 Iul 2008, 15:37

nu cred ca e asa , eu cred ca barbatii ne fac sa fim mai exigente , pentru ca majoritatea sunt superficiali de exemplu eu am iesit si cu baieti urati si toti sunt la fel , daca nu te culci cu ei la o saptamana gata nu ii mai vezi.

pariss

pariss

vreau sa intervin

25 Iul 2008, 15:29

lolitalove eu te inteleg perfect si eu am plecat din romania la 12 ani , mama s'a maritat cu un strain asa ca si acasa am vorbit o alta limba ca si tine ,si mi greu ca acum am 22 de ani si cand merg in romania toti ma jdeca ca vai am accent pentru ca vreau sa ma dau mare ori sunt o tradatoae de patrie ca nu mai stiu romana, sau sunt o proasta ,( tin sa mentionez ca astfel de atitudine strainii nu o au fata de conationalii lor plecati ) si asta nu mi'se pare corect ca am vazut atatea romance cu facultate care habar nu au sa vorbeasca , traind in romani ,dar si aici e sit o grabada , sunt multi la care nici macar nu inteleg ce vreau sa spuna, dar nu cred ca asta conteaza , cred ca acest sit este pentru toti de la cel mai destept pana la cel mai prost , aici conteaza ce vrea sa spuna pesoana respectiva nu greselile gramaticale.
mi'am amintit si alcevaam un amic psiholog mi'a spus ca in functie de limba in care vorbesti , ti'se schimba personalitatea, pentru ca dupa multi ani traiti in strainatate ajungi sa gandesti in alta limba si nu te mai identifici cu limba ta materna, ajungi sa o siti pe aceea ca fiind o limba straina , asta mi'se intampla mie si sunt sigura si lolitei

lolitalove

lolitalove

SI NU CRED CA E LA FEL

24 Iul 2008, 17:31

voi ce aveti 5 ani in strainatate? vorbiti zilnic romana cu sotul , cu prietenii, cu parintii?
eu am mai mult de 15 ani in strainatate si cu parintii, sotul, prietenii nu vorbec in romana, cu parintii nu mai vorbesc in romana cam de vr-o 10 ani cred (s-au obisnuit datorita afaceri pe care o au de cand ne-am mutat acolo ,sa vorbeasca limba tarii respective , iar acum le e extrem de dificil sa vorbeasca in romana)
iar eu am studiat pana in clasa a 4-a in romania dupa care pana la colegiu am studiat in alta limba .
asa ca nu cred ca e la fel.
iar leo aici nu e vorba de fratii mei, am dat exemplu, eu stau linistita in privinta lor ca si-or gasi ei pe cineva .
ce vroiam sa spun e ca femeile mereu se vaita de barbatii ca sunt rai ca le inseala,ca le bat, dar cand italnesc unu bun nu il apreciaza. iar asta e ceva mondial .
si sa inteleg ca ceea ce spui leo e ca femeia nu trebuie pusa pe un pedestal , chear daca ea asta pretinde si face fite ptr ca sa te faca sa o pui pe un pedestal. hm asta e interesant , inseamna ca nu sunt prea inteligente , nu le place sa fie venerate :P.

lolitalove

lolitalove

hmm

24 Iul 2008, 16:17

pisi eu de la 10 ani pana la 19 ani am vorbit romana numai 1 luna pe an in vacanta cand veneam in romania (in tara in care am trait ne-am integrat coplet eu si familia mea , si nu am cunoscut alt roman pe acolo, si nu am fost la comunitatea romaneasca ), sotul nici macar nu e de natie roman dar nici din tara unde am crescut , iar acum traiesc in alta tara unde singurul contact cu limba romana sunt siturile de acest gen.
asa ca nu o sa va las sa-mi luati aceasta placere de a fi mandra de mine ca dupa atatia ani inca nu am uitat romana.

leo

leo

....

22 Iul 2008, 20:08

ei uita ca femeile sunt tot oameni, ca vor sa se distreze si nu sa faca diabet de la atatea sucuri sau sa se ingrase de la mancarea de la restaurant. cea mai ieftina si mai reusita abordare a mea a fost cea mai ieftina: am invitat o fata de pe strada cu rolele in parc acum ceva ani si chiar a tinut mult mai mult si a fost mult mai frumos decat cu cele pe care le plimbam prin crasme. deci...ar trebui sa invete sa fie diferiti (sa demontam ceea ce spune hedonista -sper sa nu ma insel- ca o femeie trebuie sa fie selectiva. e total aiurea... atractia nu este o alegere ci o lege, de asta acei pricajiti micuti si urati au succes: stiu sa respecte "legea" si nu se bazeaza atat de mult pe felul in care arata. pur si simplu au dezvoltat altceva).

leo

leo

sa incepem lolita

22 Iul 2008, 20:02

femeile nu sunt nici pe departe complicate. ba chiar as spune ca, in ciuda agitatiei celor care le promoveaza acid in media, femeile nu s-au modificat de la o generatie la alta decat cu 3-4% maxim fata de momentul aparitiei lor pe pamant. in rest raman fiinte guvernate de emotii. asta trebuie sa stie sa ofere fratii tai. nici banii, nici masina, nici inaltimea etc nu iti aduc succes cu femei. singurul succes pe care ti-l aduce o masina de exemplu este sa o ai. nu conteaza ca e lamborghini sau dacie ca nu doarme cu masina in pat.
daca esti timid ca barbat nu e ok, trebuie sa dispara asta. nu doar femeile ci si barbatii iau drept "obtinuti" oamenii timizi. si trebuie sa spunem ca lucrurile castigate usor se arunca si se strica cel mai repede. asa ca prea atent, disponibil nu trebuie sa fii. adevarul este ca societatea mediatizeaza "barbatul gentleman" peste tot si de asta ne face noua barbatilor probleme. barbatul gentleman este cea mai proasta ipostaza a unui barbat pentru ca asta este ultimul lucru pe care il vrea o femeie de la un barbat cu care se asteapta sa se simta bine.
fratii tai, din cate vad eu (din ce ai scris) pun femeile pe un ditamai soclu incat nu mai ajung la ele.

leo

leo

....

22 Iul 2008, 19:51

hei fetelor, linistiti-va ca pot demonstra oricui ca nici unul din noi nu stim limba romana cum trebuie chiar daca o vorbim toata viata. oricum comentam mesaje si nu litere. lolita, multe din cuvintele care contin diftongul "ua" (din cele scrise de tine) trebuie sa contina "oa". de exemplul: doare.
asta au uitat sa iti explice...
acum sa trecem la lucrurile cu adevarat serioase...

hedonista

hedonista

hmm..

05 Iul 2008, 18:33

eu cred ca acest subiect ste mult prea subiectiv sa spun asa..daca fratii tai nu si gasesc cate o partenera pe masura poate au si ei o problema..eu inteleg ca nu vezi aceste pobleme pt ca sunt fratii tai si poate si eu as fi fost la fel daca as fi avut frati..dar totusi...sa nu generalizam..si chiar nu trebuie sa ne gandim prin ce trece un barbat ca sa obtina o intalnire pt ca si asa femeile din ziua de azi sunt mult mai disponibile decat acum un secol ..de ce sa le usuram si mai mult "munca"?si acum depinde de femei ce sistem d valori are si ce apreciaza ea..si sa fim seiosi..unii chiar sunt pampalai si disperati!nu e nimic rau in faptul ca o femeie este selectiva cu potentialii arteneri..vb aia"cum iti asterni asa dormi"...

pisi

pisi

mie

29 Iun 2008, 09:59

nu-mi plac baietii rai, nu as suporta langa mine un badaran, afemeiat si un prost crescut.

in privinta greselilor de gramatica facute destul de des de catre lolita, tin sa-i spun lolitei ca si eu sunt intr-o tara straina, am invatat o limba f grea fara ajutorul nimanuia ( e vorba de limba germana) si totusi nu am uitat sa scriu corect in romaneste.

deci, draga mea lolita, nu prea ti-au placut lectiile de gramatica de la limba romana si daca nu cunosti gramatica propriei tale limbi e f greu, daca nu imposibil, sa te exprimi corect intr-o alta limba straina, deoarece ti-ar lipsi notiunile de baza de gramatica pentru a-ti insusi corect limba respectiva!

este o parere obiectiva, lolita, nu mi-o lua in nume de rau!

lolitalove

lolitalove

de ce barbatiilor le plac fetele bune?

28 Iun 2008, 11:18

hai sa recunoastem ca aici barbatii sunt mai inteligenti de cat femeile, daca majoritatea femeilor le plac barbatii rai, si se casatoresc cu barbatii rai.
barbatii fac opusul, ei se distreaza cu fetele rele dar majoritatea se casatoresc cu cele bune :).
asa ca aici ei sunt mai destepti, stiu mai bine de cat noi ce vor.
(eden din clasa a 4 eu nu am mai scris in romana :P , si au trecut mai mult de 15 ani de atunci, si da, cunosc enorm de multa lume straina , nu in romania, in alta tara a lumi , care trec prin aceeasi problema ca si a mea , ca daca ai trai cu adevarat numai intre straini, sa incepi sa-ti ai gandurile de 10 ani in alta limba ,si in casa cu parintii sa nu faci o mica romanie, si sa vorbesti numai limba acelei tari, ai pricepe situatia mea si nu ai mai critica cu atata pofta :P )

eden

eden

Draga mea,Lolita

25 Iun 2008, 07:35

....pentru cultura ta generala,nici eu nu traiesc in Romania! Si eu m-am chinuit cu o limba dificila si intortocheata,dar asta nu e o scuza sa-ti uiti limba cu care te-ai nascut!Da,daca paraseai Romania din frageda pruncie ar fi fost de inteles,dar asa....?
As vrea sa vad si eu un singur strain stabilit in Romania,care isi vorbeste/scrie gresit limba natala! Am o presimtire ca nu o sa-l gasesc!
Abia aici ar trebui tras un semnal de alarma!
O zi buna sa ai si succes acolo unde esti!

lolitalove

lolitalove

steluta ma bucur ca ai scris

24 Iun 2008, 17:24

este exact ceea ce vroiam sa subliniez si eu, e ceea ce li se intampla multor persoane , sigur ca ne plac baietii rai , e ceva excitant , sa cuceresti un baiat rau, dar cand ne bagam intr-o relatie cu un baiat rau trebuie sa fi foarte constienta ca NU SE SCHIMBA .
iar intr-un final la asta se ajunge , la situatia stelutei.
steluta tu nu esti singura care trece prin asta, am prietene, prieteni, rude, care au ajuns exact la pragul la care te afli tu acum, si toti regreta ca inainte au avut la dispozitie , atatea persoane bune , si nici macar nu le-au bagat in seama.
mi-ar placea ca toate persoanele care intra aici si trec prin ceea ce trece steluta sa isi scrie povestea, noi suntem femei , si ar fi frumos din partea noastra sa fim sincere aici, si poate reusim sa schimbam un pic situatia ,
pentru ca consider ca dam prea mult vina pe barbati, pentru a ne acoperi deciziile gresite pe care le luam.

lolitalove

lolitalove

.

24 Iun 2008, 16:53

pana si cand vorbim normal , o facem cu atata duritate in glas, chear ne e asa de greu sa folosim un ton mai bland? iar lumea pe strada se vede asa suparata, mereu suntem nervosi, cand ceri o explicatie unui functionar , imediat iti raspunde in scarba si incepe sa urle,
da ..acum o sa spune-ti ca suntem saraci, ca am trait in comunism, ca avem probleme .
astea nu cred ca sunt scuze, am trait intr-o tara mai saraca de cat a noastra , cu probleme mai mari ca ale noastre,dar numai cand vedeai lumea de pe strada (saracii) radeau erau fericiti, functionarii amabili, majoritatea erau amabili si prietenosi.
pacat ca ne comportam astfel, pentru ca noi romanii suntem un popor cu atatea calitati, nu inteleg ce ne opreste sa ne aratam calitatile.

lolitalove

lolitalove

uffffff eden cred ca era mai bine daca taceai :)

24 Iun 2008, 16:31

nu cred ca esti in masura sa-mi corectezi mie gramatica , iar 5 greseli gramaticale, hm ma bucur sa aud ca au fost doar atat, asta inseamna ca de la 10 ani de cand nu mai traiesc in romania , nu mi-am uitat complet limba.
as vrea la aceeasta critica a voastra,sa va intreb de ce mi-sa facut remarca cu atata rautate, stiti voi cu acel sentiment ca voi sunteti desteptele lumi, nu se putea face remarca si fara atata agresivitate?
uite de exemplu....... in tara sotului meu cand m-am dus eu nu stiam limba , am invatat-o vorbind, si mi-am gasit un loc de munca destul de bunicel, nu stiam sa scriu corect limba, dar colegele mele au fost super dragute si m-au ajutat ( desi eram noua si una din ele a pierdut promovarea datorita angajarii mele) au avut amabilitatea , sa ma corecteze fara a o face pe grozavele (nu vreau sa specific tara respectiva , ptr ca nu vreau sa-si dea seama sotul cine sunt) dar tin sa remarc , ca locuitorii tarii respective mi-au lasat o FOARTE BUNA impresie, ceea ce de tara mea inca nu imi permit sa declar acest lucru
iar aici nu ma refer doar la acest incident minor, cred ca noi romanii ar trebui sa luam o pauza si sa ne gandim la forma in care ne exprimam,

eden

eden

Drga Lolitalove...

15 Iun 2008, 21:03

Un sfat din suflet:pune mana pe o carte de limba ROMANA!!!!!

stelutza

stelutza

draga mea...

13 Iun 2008, 22:38

ai dreptate si in ultimi aproape 2 ani " de cand am divortzat", m-am gandit mult la asta. dc a trebuit sa-mi iau un asa barbat? dc am stat alaturi de el 10 ani? dc nu al luat unul cum este unul din fratzii mei?---eu am ajuns la concluzia ca nu m-au atras barbatzii timizi pt ca nu au nimic deosebit pt a iesi in fatza.aici nu este vb de pampalau..etc, ci doar de faptul ca nu au curajul de a se baga in seama " sau vb" si asta inseamna ca nu au de unde sa-l cunoasca cum este el...ar mai fi faptul ca cei "rai" te fac sa razi mult " te distrezi alaturi de ei"am trait 10 ani langa unul rau..iar acum fiind la pragul de 30 ani divortzata si cu un copil, spun ca daca voi mai avea vre-o relatzie va fi cu un timid sau deloc.acum privesc barbatzi cum a fost fostul...cu sila..am invatzat sa le citesc fatzarnicia pe fatza,cand ii privesc imi aduc aminte de tot ce a facut sotzul meu si ii resping..poat spune ca am devenit " zeflemista" cand intru in contact cu ei.

mariaz11

mariaz11

oare ce nota le dai?

13 Iun 2008, 15:44

poate sunt eu prea conservatoare in ceea ce priveste limba romana, dar chiar se poate asa ceva?
chear,tuate, fuarte, religiuase, pustuaicele.....

EU CHIAR VREAU SA TRAG UN SEMNAL DE ALARMA!!!!

LIMBA ROMANA????????????? INCOTRO?

lolitalove

lolitalove

....

12 Iun 2008, 16:30

aici nu vreau sa nalizez situatia fratiilor mei ca se descurca ei nu ma preocup.
aici ceea ce se intampla ca am realizat un lucru , obervand lumea care ma inconjuara, de ex
am amici si cunostite , care sunt barbati, super fantastici, super de treaba , frumosi , cu un loc de munca banos, si de treaba, rabdatori, tot ce vrei , si majoritatea au neveste odioase, cu copii din alte casnicii, unele cu probleme de fidelitate , eu chear ma simt prost cand vad asa ceva , exact cum ma simt prost cand vad femeile de nota "10" batute, injurate,inselate in casniciile lor (chear daca au sotii frumosi , plini de bani, si cu vrajeli bune)
HMM cred ca aici va pun pe ganduri nu?
(situatia de mai sus mentionata, privind barbatii cu probleme in casnicie de acel gen ,nu e valabila ptr romania , aici sunt alte probleme , de genul scandalurilor, si sa aduca banu acasa , ptr ca ala conteaza )

lolitalove

lolitalove

:)

12 Iun 2008, 16:11

OK hai sa vb in general ptr ca aici nu e vorba duar de un nivel , nu ma refer duar la acela . fratii mei sunt cam de nota 8 au fiecare casa lor , afacerea lor , masinile lor, si sunt suficient de prezentabili ,inalti , bine facuti :) :P
dupa cum sa sugerat , ei ar putea iesi cu fete pana la nota 8 :P , dar acestea sunt prea vrajite si prostite e pispirici , slabanogi , urati , pierde vara, care stiu duar sa fumeze sa bea si sa iasa seara la discoteci cu banii lu mamica .
deci tocmai mi-ai dat dreptate, APARENTE, VRAJELILE,conteaza.
astea sunt motivele care atrag fetele?

lili2007

lili2007

raspuns glumet

12 Iun 2008, 09:47

Fratii tai ar trebui sa se analizeze (frumusete, studii, avere...)si sa-si dea o nota....sa zicem ca sunt de nota 7...Daca vor dori sa se intalneasca cu femei de nota 8,9 sau 10..vor fi refuzati. Sa incerce sa abordeze femei de la 7 in jos.