Durerea si singuratatea ma tin treaza

by: lady_pink
Buna ziua. Am nevoie de ajutorul vostru. Am 31 de ani si sunt singura si cam asa am fost de cand ma stiu. In copilarie am avut un accident la picior care a necesitat cateva operatii. Am ramas cu un mic schiopatat. Durerea mea este ca, oricat de mult mi-as dori si as incerca sa am o relatie frumoasa, stabila de dragoste, nu am reusit niciodata acest lucru. Se pare ca nu sunt "marfa" care se cauta. :( Desi sunt inteligenta, rafinata, feminina, eleganta totusi barbatii nu se inghesuie deloc sa-mi faca curte. Chiar daca nu schiopatez rau, se pare ca asta ii sperie teribil . :( Si timpul trece si eu imbatranesc tot singura si asta ma dispera si ma darama.

eva31

eva31

Si daca te gandesti la asta rezolvi ceva?

13 Apr 2011, 03:48

Nu te mai gandi, oricum nu rezolvi nimic daca iti plangi de mila. Trebuie sa ai o atitudine pozitiva si sa iei viata asa cum este, cu bune si cu rele. In felul asta devii si tu putin mai calma si mai indiferenta fatza de probleme de genul asta. Doar nu poti sa schimbi tu mentalitatea oamenilor daca suferi tu. Stiu ca ar fi bine ca orice om sa aiba langa el o persoana pe care sa o iubeasca si care sa ii raspunda la fel, dar viata este mai dura decat pare la prima vedere. Linisteste-te si incearca sa iti ocupi mintea cu altceva si sa lasi timpul sa decida. Oricum, acei barbati superficiali care cauta cine stie ce ``marfa`` gasesc exact ce cauta: femei superficiale.

softroots

softroots

scuze pentru repetitii !

17 Feb 2009, 13:10

da, imi pare rau ! se pare ca s-a jucat server-ul cu mine. 1-0 pentru el. simteam ca trebuie sa va scriu si uite ce a iesit. hai, sa tina loc de incredere !

softroots

softroots

sunteti si frumoasa

17 Feb 2009, 13:08

ati uitat sa spuneti ca sunteti frumoasa.
o sa vina si barbatul visat. dar pana atunci, de ce sa suferiti ? de ce sa nu va bucurati de viata ? redescoperiti-va. deschideti-va catre lume cu inteligenta, rafinament si eleganta si nu acceptati nimic mai prejos in schimb. nu faceti compromisuri, nu tradati iubirea. mie mi se pare romantic schiopatatul. cei care s-au speriat nu va meritau. incercati sa invatati ceva din ce vi s-a intamplat, iertati si iertati-va si nu mai priviti in urma cu regret. inainte, catre viata si fericire !

softroots

softroots

sper ca s-a rezolvat pana acum

17 Feb 2009, 12:52

adica sper ca ati dat o sansa celor care v-au scris aici... mi se pare ca sunt vreo doua contacte care va asteapta, nu ? in orice caz, ce sfaturi pot eu sa dau cuiva cu mai multa experienta... hm, sa zicem ca sunt prieteni si imi dau si eu cu parerea. cautati fericirea intr-un cuplu ? undeva in lume este cineva care cauta acelasi lucru - asa se zice. deci, deschideti-va catre lume - deja ati facut-o aici, nu ? dar, va rog, e important, puneti pe prim plan persoana care sunteti cu adevarat, adica deschideti-va cu inteligenta, rafinament si eleganta si nu acceptati mai putin in schimb. durerea si singuratatea sunt semne ca va subapreciati si ca puneti relatia cu un barbat mai presus de cea cu sine insiva si ca asteptati de la altcineva fericirea. aratati cine sunteti intr-o maniera care sa lase loc cuiva care poate sa va raspunda la fel, care poate sa iubeasca la fel de mult

softroots

softroots

17 Feb 2009, 12:48

adica sper ca ati dat o sansa celor care v-au scris aici... mi se pare ca sunt vreo doua contacte care va asteapta, nu ? in orice caz, ce sfaturi pot eu sa dau cuiva cu mai multa experienta... hm, sa zicem ca sunt prieteni si imi dau si eu cu parerea. cautati fericirea intr-un cuplu ? undeva in lume este cineva care cauta acelasi lucru - asa se zice. deci, deschideti-va catre lume - deja ati facut-o aici, nu ? dar, va rog, e important, puneti pe prim plan persoana care sunteti cu adevarat, adica deschideti-va cu inteligenta, rafinament si eleganta si nu acceptati mai putin in schimb. durerea si singuratatea sunt semne ca va subapreciati si ca puneti relatia cu un barbat mai presus de cea cu sine insiva si ca asteptati de la altcineva fericirea. aratati cine sunteti intr-o maniera care sa lase loc cuiva care poate sa va raspunda la fel, care poate sa iubeasca la fel de mult

softroots

softroots

17 Feb 2009, 12:45

zapacita25

zapacita25

...

16 Ian 2009, 10:52

lady_pink ti-am citi postarile si totodata temerile pari o tipa inteligenta iar micul tau "defect" nu cred k este un impediment prea mare pt a gasii pers potrivita...hai sa-ti zic ceva am o sora are 37 de ani pana acum un an nu a avut pe nimeni si imagineaza-ti o tipa care arata fff bine fara mici "defecte" fara nimik inteligenta cu capu pe umeri etc...de acum un an si-a gasit un iubit care o adora si e fff fericita cu el...deci niciodata nu e prea tarziu,ai incredere in tine si fi mereu cu zambetul pe buze...sti vb aia niciodata nu sti cine se poate indragosti de zambetul tau...te pupik si iti urez multa bafta,iar cine nu te apreciaza pt ceea ce esti nu te merita...:*

leo

leo

:)

10 Ian 2009, 15:26

ok. brasoveanuleontin

lady_pink

lady_pink

Leule

10 Ian 2009, 03:56

Ai dreptate, leule. Pur si simplu nu am gasit persoana potrivita. Ori nu am vrut eu mai mult, ori nu a vrut el. Nu am fost pe aceeasi lungime de unda. Merci, daca vrei sa-mi dai ID -ul. Uite cum gasesc eu prieteni :) Cauta si vei gasi.

leo

leo

...

09 Ian 2009, 23:12

daca vrei iti dau idul meul de mess. poate reusesc sa te ajut cu ceva sfaturi. in definitiv am trecut si eu prin probleme de genul asta si mai stiu cum sa le fac fata

leo

leo

lady_pink

09 Ian 2009, 23:11

mersi mult pentru apreciere. uite cum cred eu ca stau lucrurile: toti intalnim indiferent de cate calitati sau defecte avem in majoritate doar oameni care ne fac sa suferim. foarte rar gasim oameni deosebiti si, in general nu ni se par atractivi pentru ca nu prea se detaseaza din cadru. de ce spuneam ca ar trebui ca daca nu se ingramadesc ei, sa cauti tu? fiind marcat in trecut de timiditate aveam aceeasi problema de care zici tu, cu femeile. ma ocoleau si chiar daca nu o faceau, nu se implicau. asa ca a trebuit sa fac eu ceva, iar timp de cateva luni am abordat femei pe strada in fiecare zi doar pentru a reusi sa le privesc in ochi. asa am invatat ca esecul nu vine neaparat din cauza noastra, lucru general valabil si in cazul tau. poate ca barbatul respectiv vresa doar sa se distreze, poate ca deja are o prietena si cauta sa isi regenereze relatia, poate e gay, poate... poate... nu tot timpul suntem noi de vina. in plus din ce am vazut prin post-urile tale nu as putea crede ca nu are ce sa gaseasca un barbat cu capul pe umeri la tine. asa ca iti acord votul meu de incredere, si pt binele tau lasa acesti "figuranti" carora nu le convine nimic la coada.

lady_pink

lady_pink

de 3 ori femeie

08 Ian 2009, 19:43

scuze ca s-a blocat situl si s-a postat de 3 ori. :) O fi cu noroc. va pup.

lady_pink

lady_pink

LA MULTI ANI!

08 Ian 2009, 19:38

Buna ziua si la multi ani! sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti in noul an. Nici nu va pot spune cat mi-au mangaiat sufletul indurerat frumoasele voastre cuvinte. Au venit ca o cana de apa pentru un om insetat. Va doresc numai bine , dragoste si sanatate. Nu am complexe eu personal. Dar cand ti se da cu flit de nspe ori, esti sedusa si abandonata in mod repetitiv, sufletul sufera si incepe sa se indoiasca..sa puna intrebari " oare eu sunt inferioara? " si tot felul de gnaduri care mai de care mai negre care te darama. Leo, eu esti un tip inteligent si te apreciez, te-am mai citit pe aici, desi nu am postat.

paras

paras

singuratatea e stresanta

08 Ian 2009, 14:36

suna-ma sa stabilim o relatie de alungarea singuratatii

cosminc

cosminc

Buna.

08 Ian 2009, 11:01

Buna,
Si eu sunt singur,din diverse motive.Inteleg anumite lucruri,chiar daca sunt barbat.
As vrea sa iti vorbesc,daca vrei si vei avea timp,diponibilitate.
Ma poti gasi la id-ul de messenger pseudo_eu,sau la ,daca se intampla sa nu fiu pe net.De cele mai multe ori sunt,din cauza meseriei.Dar ,ma poti anunta,si atunci am sa intru pe net ca sa vorbim.
O zi placuta.
cosmin

leo

leo

:)

07 Ian 2009, 22:56

mai fetelor ce e atata singuratate. ia cautati-ma pe mine si rezolv eu situatia ca nu e prima data :))

paras

paras

as dori sa nu mai fi singura

07 Ian 2009, 13:11

pentru a alunga singuratatea , hai sa ne cunoastem

ladybug

ladybug

probabil s-a creat un anumit complex

05 Ian 2009, 17:08

insa am vazut atatea cupluri care au putut sa treaca peste astfel de mici defecte. insa tu trebuie sa te analizezi foarte bine, sa vezi ce complexe a creat in tine acest defect, sa le rezolvi si abia apoi poti trece la actiune... adica daca ei nu vin, trebuie sa-i mai si cauti :) succes

leo

leo

equaliz3r

04 Ian 2009, 20:50

barbatii din romania sunt tot barbati. asta ca raspuns la ideile inteligente ale unora. femeile la fel. daca mergi oriunde in lume, chiar si in antarctica femeile si barbatii vor dori aceleasi calitati si vor respinge aceleasi defecte.
restul este educatia fiecarei societati insa regulile moderne se rescriu usor de cele din gene.

leo

leo

lady_pink

04 Ian 2009, 20:46

daca zici ca lucrul asta nu se prea vede, vezi sa nu fie si alte lucruri care iti scapa. eu ca barbat iti spun ca as trece peste lucruri de genul asta pentru o femeie inteligenta.
si, inca ceva. stiu ca e greu din punct de vedere psihologic pentru o femeie, dar o sa mori singura asteptand sa iti faca curte altii? tu ce faci? actiune, nimic? gandeste-te la mine ca barbat ca nu imi face niciuna curte dar tot ma descurc. fa si tu la fel.

lisa1313

lisa1313

totusi

04 Ian 2009, 19:09

":( Desi sunt inteligenta, rafinata, feminina, eleganta totusi"...si eu sunt toate acestea plus frumoasa si fara "defecte" fizice si tot gasesc ei ceva de care sa se sperie(ca sunt prea frumoasa,inteligenta),pana la urma cred ca nu eu ii sperii,ci au ei anumite temeri peste care nu pot sa treaca,ori eu ori alta,temerile raman in interiorul lor.noroc ca nu toti barbatii sunt la fel,oricum ai rabdare si icredere in iubire si vei vedea ca o data vei fii fericita,si eu am 26 ani si inca n-am iubit cu adevarat intens datorita acelor frici a lor,cu toate ca imi doresc din toata inima si stiu ca sunt capabila sa iubesc.si nu uita ca chiar daca noi femeile suntem un pic mai sentimentale decat ei,avem si noi temerile noastre si punem si noi bariere stupide in calea apropieri sufletesti.

equaliz3r

equaliz3r

o solutie ar fi

27 Dec 2008, 22:20

scapa de tara aia, occidentul te poate salva, barbatii din romania, slabe sanse, imi pare rau pentru defectul pe care-l ai, si as vrea mult sa te ajut ''prieteneste spus'' .... dar sunt sigur ca intr-o va fi si pentru tine o portita deschisa ! nu te lasa batuta, daca-ti doresti cu adevarat iti vei indeplini visul, crede-ma, tot ce trebuie sa faci este doar sa-ti doresti !

gaspy

gaspy

probabil nu numai schiopatatul...

12 Dec 2008, 18:00

ci si atitudinea ta... oare tu nu te simti esigura? stii ca in general emanam in jurul nostru ceea ce simtim. iar daca tu crezi ca ai un defect iar batbatii nu ar trebui sa se uite dupa tine, vei emana o energie care ii va respinge. iar persoanele care se cred sexy si atractive, desi nu sunt cine stie ce, au barbatii roi in jur. nu aspectul fizic conteaza cat atitudinea

andreea_mandra

andreea_mandra

incredere in tine.....

02 Dec 2008, 08:49

Si eu am o operatie care a lasat urmari...nu schiopatez...dar este usor vizibila....nu m-am gandit niciodata k din cauza ei voi avea probleme pe viitor...Problema este k...inca nu ai avut ocazia probabil sa cunosti o persoana potrivita pt tine, o persoana cu care sa te completez. Trebuie sa ai rabdare, sa crezi in tine, si sa speri tot timpul ca va fi mai bine...Atunci cand vei gasi pe cineva...acela nu-ti va cauta defectele...din contra....va vedea exact lucrurile care te pun in evidenta, si care te fac pe tine sa fi asa cum esti. E pacat ca dragostea nu vine atunci cand vrem noi....dar si cand vine...trairile sunt maxime. Succes!

lady_pink

lady_pink

Buburuza

02 Dec 2008, 06:45

Multumesc mult, Buburuzo, pentru incurajari. Din punctul meu de vedere, lucrurile nu-s deloc negre in ceea ce ma priveste, adica am mult mai multe calitati decat defecte. Totusi, inca nu am avut noroc, cum se zice in dragoste. Multumesc pentru cuvintele frumoase.

buburuzik

buburuzik

Atitudinea

01 Dec 2008, 18:31

Pana la urma nu conteaza cine suntem, cum aratam sau cate scoli avem, atata timp cat avem atitudinea corespunzatoare! Sfatul meu e sa fii mai optimista! Sa nu lasi micul defect sa te afecteze atat de mult! In primul rand trebuie sa nu mai fii tu complexata de acest lucru si nici ceilalti n-o sa observe. In plus, daca vrei sa cunosti pe cineva, fa-ti ocazii! Iesi cat mai mult, dar alege-ti locurile in care iesi cu grija. Ia-ti o prietena si iesiti sa mancati la un restaurant unde vine multe lume, mergeti la film, faceti activitati care sa implice prezenta mai multor persoane. Si nu uita: ca sa ajungi sa gasesti ce iti doresti, uneori trebuie sa incerci de mai multe ori. Nu-ti fie frica sa gresesti, daca vezi ca un barbat nu e potrivit pentru tine nu mai trage de timp, spune stop relatiei si continuati cautarea. In felul asta iti pastrezi si respectul de sine la un nivel inalt. Fii sociabila, mai ales cand cunosti pe cineva nou, nu ai nimic de pierdut, merita sa incerci orice! Mult succes si sa ne spui cum merg lucrurile!