Esti singur(a)?

by: aurasi
Te doare singuratatea? Vorbeste cu noi,aici, poate e mai usor asa. Si noi suntem singuri.

panselutza

panselutza

Buna!

22 Mar 2007, 19:10

Da doare, de multe ori, dar ce sa facem, din pacate trebuie sa existe si oameni singuri... Asa e facuta lumea... Singura solutie e sa incerci sa fii cat mai impacat cu tine, sa fii multumit cu ceea ce ai... Si sa ai grija de tine, sa-ti ocupi timpul astfel incat sa uiti din cand in cand ca de fapt...esti singur...

arys_mona

arys_mona

nu_s!

22 Oct 2006, 00:47

:) asta inseamna c_ar trebui sa ma simt nefercita sau fericita?? :)

bella_ghe

bella_ghe

doare rau

17 Oct 2006, 20:56

Doare rau de tot singuratatea...cam tarziu am ajuns la aceasta concluzie. De fapt am simtit un gol inca de cand am decis sa divortez. Insa avand un copil am crezut ca trebuie sa ma dedic lui si am uitat de mine. Nu-mi amintesc sa fi suferit avand niste prietene grozave. Dar care nu pot tine loc decat de ceea ce sunt niste prietene nu? Si acum vreau pe cineva langa mine, vreau cu disperare acest lucru. Stiu ca e greu dar stiu la fel de bine ca e posibil. Si locuind intr-un oras foarte mic si de aceea nu am reusit sa cunosc aici pe nimeni insa am cunoscut pe cineva pe un site. Ce parere aveti? Ar functiona? Insa durerea mare e ca nu reusim sa ne intalnim pentru ca stam la distante apreciabile. Vorbim zilnic pe mess din vara si pe telefon cam de o luna. Sa nu-mi spuneti sa caut in jurul casei ca nu se poate sincer.
Stiu insa ca "dragostea este indelung rabdatoare; ea este plina de bunatate; dragostea nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie; nu este suspicioasa, nu se poarta necuviincios; nu cauta folosul sau;nu se manie; nu se gandeste rau; nu se bucura de nelegiuire; ci se bucura cat mai des de adevar, bine si frumos; acopera totul, crede tot ceea ce este bun divin si elevat; nadajduieste tot ceea ce este cu adevarat binefacator; sufera totul cu smerenie. " (Pavel, Corinteni, 13.)Astept opinii. Va multumesc.

danutzadanutza

danutzadanutza

mai mult sau mai putin...

24 Sep 2006, 15:31

...fiecare dintre noi este mai mult sau mai putin singur/a ; chiar dk ai familie ,sot/sotie, copii, prieteni...cred k sintem singuri...eu asa ma simt cateodata; desi...pe langa toate de mai sus , am si un motanel , care e langa mine mereu, doar k nu poate vb...