exista femeia perfecta?

by: nelegance_777
Ma intrebam daca exista femeia perfecta, si ma adresez si domnilor acum, nu numai domnisoarelor... Ma intreb cum ar reactiona chiar si cel mai inrait celibatar in fata unei femei "perfecte" in caz ca aceasta exista... Ma gandesc acum sa fac un portret al "femeii perfecte" cu speranta ca aceasta va putea fi modelata, si ca i se va putea adauga sau scoate cate ceva din calitatile sau defectele unei asemenea persoane. Va veti intreba poate : "Cum defecte daca e perfecta?" Pai, cred ca pentru un barbat, femeia perfecta nu trebuie sa fie chiar "perfecta", lipsita de cusur, si de orice imperfectiune... Hm... fiind femeie s-ar putea sa mai gresesc pe alocuri. Asa ca voi astepta completari...
Domnisoara pe care incerc sa mi-o creez in minte, cred ca trebuie sa arate bine la corp, dar nu perfect, sa fie frumoasa, dar, nu cea mai frumoasa... Ea poate sa devina "cea mai" completand aspectul exterior cu ceea ce scoate in evidenta suufletul ei, si comportamentul, in consecinta. Despre femeia perfecta trebuie sa se poata spune ca este: " un amestec interesant,inocenta si dezinvoltura,pasiune si mister...indrazneala si peste toate,o feminitate ce fascineaza...senzualitate ce magnetizeaza privirile si nu numai...intr-un cuvint, intruparea perfecta a IUBIRII!" O femeie puternica, dar inocenta in anumite privinte... Domnul trebuie sa aiba in ce o invata, desi ea a terminat facultatea cu brio, desi ea pe langa ca este desteapta, mai stie sa si impleteasca, sa coase, sa faca de mancare, sa creasca copii fruumosi si sanatosi, sa castige mai putin decat sotul ei, dar nu prea putin... Domnisoara trebuie sa stie sa fie feminina, sa priveasca asa cum numai ea stie sa priveasca, in asa fel incat incetul cu incetul ea sa devina EA. Cand trece pragul casei, sa lase toate problemele deoparte, sa fie cu zambetul pe buze, si sa aduca lumina pe fetele tuturor, dar nu mai mult decat pe fata LUI. Bineinteles, ea trebuie sa fie si indrazneata in inocenta ei... si chiar daca, toata ziua face treaba, si are serviciul perfect, face treaba perfecta, si casa e luna, si mancarea pe masa e calda pentru domnul cel mult iubit, EA va fi fresh, si il va mangaia si incuraja pe cel care a ales-o in tot ceea ce face. Ea trebuie sa fie si indulgenta, intelegatoare, dar mai presus de toate iubitoare...
Astept completari si raspunsuri. E un mic experiment pe care il fac, iar rezultatele le voi impartasi cu dumneavoastra cu siguranta.

arys_mona

arys_mona

if...

09 Oct 2006, 20:31

exista barbatul "perfect" , exista si femeia perfecta! depinde daca tu crezi in valorile absolute! :) eu .., ma indoiesc! si totusi...poate, poate...a intalnit cineva asemenea tipologii masculine?? poate ! dar persoana respectiva, "martorul" ....categoric nu se gaseste printre noi! altfel...ce_ar cauta ...AICI!? :p

pisi

pisi

Pai la ce anume te refereai,Leo ?

29 Sep 2006, 12:42

Desfasoara-ti ideaa si argumenteaz-o, te rog !
Din mesajele tale nu s-a inteles prea bine la ce te refereai. :)
Ah da, si te-am intrebat intr-un alt mesaj,care sunt principiile dupa care te ghidezi in viata ?

Multumesc de raspunsuri.:)

leo

leo

ma refeream la altceva

29 Sep 2006, 01:43

voiam sa spun ca sunt anumite trasaturi necesare unei femei (oricarei femei) si fara de care resutul nu au valoare. celelalte le completeaza pe primele dar nu le inlocuiesc. sunt sigur ca orice femeie vrea un barbat care sa o iubeasca neconditionat, sa fie alturi de ea si in momente grele, sa o inteleaga si sa o aculte, etc.
nu trebuie sa fii psiholog de exceptie sau femeie ca sa iti dai seama de anumite calitati de care este nevoie...

pisi

pisi

continuare

28 Sep 2006, 10:14

Deci tu,Leo, stabilesti doar pe baza intuitiei si a unor aparente,daca respectivul isi face fericita sotia,insa doar ea stie daca cerintele ei pt a fi fericita cu adevarat sunt indeplinite de catre sot. Spre exemplu,poate omul nu e un armasar in pat, desi ea si-ar dori ca el sa fie mai pasional,dar ei nu-ti vor spune tie acest lucru decat poate daca esti psihoterapeutul lor.
Altele isi doresc ca sotii lor sa le ajute in gospodarie,ei chiar indeplinesc aceasta dorinta a sotiilor lor, dar ei nu-ti vor spune acest lucru de teama sa nu-i consideri pe ei mai putin barbati, dupa cum ar avea impresia unii.
Ea poate are un salariu mai bun decat al lui, dar ea si-ar dori ca el sa castige la fel de bine ca si ea,dar ei nu vor spune ca el castiga mai putin,pt ca in momentul imediat urmator tu care ai auzi asa ceva l-ai considera pe el un incapabil.
Ideea e urmatoare:ceea ce pe tine te face fericit,pe altii ii poate face nefericiti,si doar cei implicati direct in relatie pot aprecia cel mai bine cat de fericiti si satisfacuti sunt in relatia respectiva. :)
De multe ori, de ochii lumii,vrei sa lasi impresia de om fericit,dar in sinea ta ,stii ca totul e de fatada, asa ca mi-e tare greu sa cred ca doar pe baza aparentelor poti stabili daca un om e fericit sau nu,atata timp cat nu esti direct implicat. :)

pisi

pisi

Leo,Eugen are dreptate

28 Sep 2006, 10:02

Nu un barbat poate decide daca un alt barbat poate face o anume femeie fericita.
Am observat si in relatia mea,si in relatiile altora, ca de obicei nu prea iti dai in stamba in mijlocul prietenilor, iar in mijlocul cunostintelor nici atat.
Eu si al meu iubit,spre exemplu,ne ferim sa ne spunem pe numele de alint in societate,incercam pe cat posibil sa fim oarecum mai distanti,nu ne comportam natural 100% decat atunci cand suntem intre prieteni f buni sau in locuinta noastra.

p_eugen

p_eugen

adica?

28 Sep 2006, 07:25

"...si partea proasta: in general numai un barbat poate sa spuna despre altul daca poate face o femeie fericita..."
Pai, poti tu oare sa spui despre un barbat, ca poate face o femeie fericita, mai fericita decat ai putea chiar tu sa o faci?
Numai si numai ea poate spune acest lucru. Numai ea poate alege cine poate sa o faca fericita, cine poate sa-i ofere ceea ce liberul arbitru ii dicteaza ca ar fi "ideal" pentru ea.

leo

leo

aliona7km

27 Sep 2006, 23:04

sunt sigur ca sunt foarte multi barbati care pot face o femeie fericita, dar sunt greu de descoperit. tot timpul ies in fata ceilalti. si partea proasta: in general numai un barbat poate sa spuna despre altul daca poate face o femeie fericita...

septembrie

septembrie

pt aurasi , leo si nu numai

25 Sep 2006, 13:50

va rog sa intrati pe OPINII articolul " iti poti respecat tatal care te-a parasit " si sa-mi dati parerea voastra. multumesc anticipat

leo

leo

karina77

25 Sep 2006, 09:27

da, ai dreptate. am observat si eu. nu invatam deloc si nu ne invata nimeni sa iubim. desi dragostea este sentimentul pe langa care se "invarte" lumea. cred ca daca ar fi cineva interesat ar putea crea la scoli disciplina iubirea (sub toate formele ei). in plan educational suntem ca japonia evului mediu, care nu stia nici macar ca exista cuvantul dragoste.
da, ar putea fi o materie de studiu ca si celelalte, care oricum sunt inutile. sincer sa fiu din toata scoala pe care am facut-o mi-au folosit cls I - VI. si asta din 17 ani de scoala. profesia pe care o practic inca o mai invat la locul de munca.
sa speram ca se dezvolta mai mult psihologia si dirigentia sau cum i se mai spune acum (i-au pus un nume stupid).

leo

leo

aurasi

25 Sep 2006, 09:19

tu inca nu ai observat un lucru: patul este un mod de comunicare al unui barbat cu o femeie. drumul spre suflet trece prin pat si nu pe la discoteca. cuvintele frumoase pe care le spunem sunt doar de impresie. stim ca va plac, pentru noi au valoare mica sau foarte mica. mai rar sa ma indragostesc de o femeie pe care nu o am in pat. de ce? pentru ca nu ma leaga nimic de ea. si intr-o lume in care relatiile tin in jur de o luna nu prea ai evenimente pe care sa le imparti cu celalalt partener.
concluzie: asa cum voua va plac complimentele, noua ne place sexul. si este si o masura de a vedea compatibilitatea.

karina77

karina77

ce vis frumos

24 Sep 2006, 22:08

hm,femeia perfecta....cred ca exista doar in visele naive de adolescent este un fel de fata Morgana. Nu vreau sa iti stric bucuria de a visa vreau doar sa te asigur ca DA in vis exista femia perfecta si mai poti sa adaugi multe abilitati la calitatile ei ....revenind la realitate pot sa te asigur ca femeia perfecta exista dar cu siguranta nu v-a avea toate abilitatile care le-ai mentionat mai sus EA v-a fi jumatatea ta cea pe care o sa fi dispus sa o iubesti asa cum este ......si te asigur pentru tine v-a fi femeia perfecta, nu pentru ceea ce este ea ci pentru ca tu o vei iubi .
Eu cred ca aici este marea problema vizavi de "femeia perfecta" sau "barbatul perfect" ....nu suntem dispusi sa iubim fara pretentii sau poate nu stim sa iubim ....

aurasi

aurasi

pt alonca7km si nu numai pt ea

23 Sep 2006, 10:19

Cand o femeie priveste totul la rece, nu capata numai experienta, deja "focul" iubiri se duce. Nu condamn pe nimeni si nu iau partea barbatilor, nu cred ca ai stat numai pt sex cu acel prieten, dar marea majoritate a femeilor se folosesc de sex pentru a atrage barbatii. Nu neg si ei se complac in asa ceva. Greu ai sa vezi barbatul care alege sufletul si nu patul, de ce nu comentez aici dar promit ca vom discuta despre asta, cat mai curand. Daca voi fetelor, doamnelor, stiti, simtiti ca EL sta cu voi doar pt relatia sexuala, nu mai faceti totul sa-i tineti legati cu asta, oricat il doriti, mai devreme sau mai tarziu EL va constata ca nu a fost decat o poveste legata de dorinta, de relaxare, de a experienta si mai ales de NOU. E greu sa renunti la el cand il iubesti, dar "iubeste-te" pe tine nu accepta sa fi doar "cearceaful", asta daca vrei si ceva mai mult. Daca asta alegi, e alegerea ta, dar nu uita peste catva timp se il va schimba si pe acesta, ca de se mai invecheste, mai apar modele noi.......

danutzadanutza

danutzadanutza

pentru voi,baieti

22 Sep 2006, 15:12

parerea mea ?cred k partenerul pe care il alegem este acela care simtim k , cel putin pentru moment, este compatibil cu noi ( sentimente,trairi,vise,nazuinte,dorinte, sperante,comunicare,respect, bla,bla,bla,sper k intelegeti)( ce-i drept aceste compatibilitati se mai estompeaza in timp...e adevarat si pentru ele si pentru ei, insa intervine rutina ,obisnuita, capacitatea de a accepta schimbarile intervenite de-a lungul timpului...);un barbat perfect pentru...mine? tandru, afectuos,atent,intelegator; de ce oare credeti k pe primul loc ar fi banii?situatia materiala?poate astea sint cerintele...actuale,asta aku,dupa ce de cativa ani ne luptam sa intram in UE ;insa dupa mine nu asta conteaza cel mai mult; desi...e adevarat,este important si acest aspect,(e valabil si pentru voi,sa nu ziceti unii dintre voi,nu toti,nu va orientati dupa o tipa cu banuti...ca nu cred)caci in ziua de azi, de n-ai un banut in buzunar esti=0;da,posibil sa conteze si aspectul fizic;si da, conteaza si ceea ce are in cap; dar pentru mine primeaza sentimentele, si apoi...restul, nu stiu in ce ordine le-as clasifica(poate stau eu mai prost la acest capitol in acest moment al vietii mele; si ,din pacate , nu am fost materialista niciodata , nici macar prietenii nu mi i-am ales functie de situatia lor, d'apoi sa-mi aleg partenerul de-o viata functie de banuti...nu, cu siguranta nu, la mine comanda,din pacate,inima!asta este

septembrie

septembrie

leo

22 Sep 2006, 11:06

nu ma intelege gresit ,nu mi-am batut joc de el din potriva l-am lasat liber si cu cea mai mare sinceritate i-am spus ca nu-l pot privi decat ca pe un bun prieten , ca pe un frate poate.insa lucrurile s-au complicat el nu a vrut sa accepte in fine.
ideea e ca , cu toate ca nu eram atrase fizic de el ma atragea comportamentul lui , sufletul lui chiar si boacanele pe care le facea si in plus ( nu e o scuza) aia a fost prima mea relatie si la inceput se mai si greseste.eu consider ca cel mai important e sa accepti ca ai gresit si pe viitor sa eviti sa repeti aceleas erori.

leo

leo

aliona7km

22 Sep 2006, 01:07

eu nu ma indragostesc pur si simplu. am avut multe esecuri in dragoste din pricina unor persoane care nu stiau ce vor de la mine sau de la ele. Am invatat sa creez sentimente pentru cine merita doar. ce rost are sa ii oferi unui geamgiu un diamant spre prelucrare? sau ce rost are sa ii oferi unei femei sufletul tau atunci cand nu are capacitatea sa il infrumuseteze? unii spun ca nu iubesc profund pentru ca imi directionez sentimentele logic, dar eu nu cred asa ceva.

leo

leo

septembrie

22 Sep 2006, 01:04

deci inseamna ca ai invatat o lectie de viata: sa nu faci rau nimanuui pentru ca o data totul se rasfrange in bine sau rau. eu am dus relatii foarte bune cu multe fete care nu ma atrageau. chiar daca nu simteam nimic pentru ele la un moment dat. nu am calcat niciodata peste sentimentele nimanui. dragostea unei persoane nu imi apartine ca sa imi bat joc de ea.

septembrie

septembrie

aliona7km

21 Sep 2006, 21:47

asa se intampla in general, dar din greseli invatam. si sti cum e ? dc intr-o relatie e ploaie , viscol , furtuna in viitoarea va fi mult soare pote k va mai picura din cand in cand dar asta e de la prea mult soare se incinge pamantul , seceta etc :)stiu tu.Asa cum e si-n viata dupa ploaie intodeauna iese soarele. mai spunea cineva ca viata e ca un drum cu masina pe o autostrada unde trebuie sa iei curbe, sa virezi, sa ocolesti gropi , te prinde ploaie, furtuna ...in fine dar intr-un final tot spre un orizont nesfarsit te indrepti si asa cred k e si-n dragoste care nu ar fi atat de complicata dar ar exista comunicaresi fiecare dintre noi am avea capacitatea sa intelegem si sa lum in consideratie si punctul de vedere al celuilat si nu numai al nostru.

septembrie

septembrie

leo

21 Sep 2006, 17:28

ai mare dreptate.intr-adevar inaite de acest prieten carare-l am acum am fost cu un baiat care nu ma atragea fizic dar se purta foarte frumos cu mine asta pana la un momentdat, cand m-a inselat cu o vecina. un timp dupa mi-a cerut iertare dar am vrut sa-i platesc cu aceeas moneda.pana la uram datorita relatiei pe care o am acum mi-am dat seam ca am gresit dar sti cum e mortul de la groapa nu se mai intoarce.macar exul meu a avut noroc si si-a gasit fata pe care si-o dorea si sincer ii doresc tot binele din lume...insa eu pauza am dat exact peste cineva care nu e pentru mine.
Imediat dupa ce mi-am inceput relatia cu actualul prieten el si-a dat arama pe fata s-a purtat urat de la inceput defapt cred k s-a purtat aproape la fel cum m-am purtta eu cu exul( zic aproape pentru ca intr-adevar m-am purtat urat dar nici cum se poarta prietenul mau cu mine) .Dupa ce mi-am dat seama cat ma gresit in fosta relatie am vrut sa fac in asa fel incat in asta sa fie bine , am lasat de la mine ,mi-am lasta orgoliul am facut tot ce mi-a stat in putinta si tot ce am cules a fost sa fiu calcat in picioare, umulita , jignita si deloc iubita .
asta e situatie cate 1data mai primim si palme de la viata pe merit. sti cum e ce-si face omul cu mana lui nici dracul nu dezleaga.:)

speranta

speranta

Viata...nu da nimic pe degeaba...

21 Sep 2006, 15:37

NU EXISTA...femeia perfecta...asa cum nu exista nici barbatul perfect!

Viata nu da nimic pe degeaba, si daca cineva se indoieste, nu are decat sa-si imagineze...coborand o colina cu pomi infloriti, calcand o iarba cruda inmiresmata, continuand cu o vale inverzita, cu lacuri albastre, apoi casele una dupa alta, la fiecare poarta fiind ingeri de chipuri frumoase si blande, cantand si invitandu-te sa le pasesti pragul...
Acesta ar fi Raiul...caruia fiecare poate sa-i adauge tot ce tanjeste sa aiba in viata si nu a avut niciodata...
Nimeni nu v-a rezista multa vreme acolo si nu-si socoteste fericirea intreaga, deoarece,peste un "deal" cineva ii sopteste ca este o vale si mai frumoasa, un Rai de o clasa superioara. Ca va fi sau nu un alt Rai, nu se stie, cert este ca are de urcat iar un deal si prin truda lui nu va face decat sa plateasca desfatarea de-a fi coborat mai inainte"colina cu pomi infloriti" si "iarba cruda inmiresmata"...

Asta e viata, altfel nu se poate, atat cat in calea noastra vor fi si "vai" si "coline"...doar ca unii isi chivernisesc altfel bucuria si suferinta.
Eu ma bucur, sunt vesela cand urc o "coasta", gandesc ca apoi voi avea de coborat fiind nefericita ca imi pregatesc urcusul...si mai cred ca mai bine este atunci cand ai aceasta insusire...si nu uiti bucuria in clipe de suferinta si nici invers, ci sa le traiesti pe amandoua, lipite...si la deal si la vale.

leo

leo

septembrie

21 Sep 2006, 13:01

gandeste-te: inainte de a sta cu un baiat care arata bine asa cum spui tu ai fi intalnit unul care era uratel l-ai fi acceptat? eu nu cred. te-ai fi ghidat dupa look si ai fi spus ca nu e ce iti trebuie.
spui ca ai visat la o persoana asa cum vrei tu...ai mai facut si altceva? adica ti-ai evaluat cunostintele, le-ai verificat modul de gandire, ai stabilit care este cel mai aproape de ceea ce vrei tu? asta trebuie sa faci tu. un barbat k-lumea rareori agata pentru ca de multe ori are si asteptari dupa ce termina relatia. cu alte cuvinte treci la agatat.
P.S.: constientizeaza ca dintr-un om urat scoti unul frumos, dar dintr-unul nesimtit sau prost nu scoti decat mai rau.
Asta este regula pe care ma bazez in evaluarea posibilelor partenere si sper sa te ajute si pe tine la fel cum o face pentru mine.

septembrie

septembrie

pai...

20 Sep 2006, 20:02

tot vorbeai tu de imaginatie sa-ti spun o povestioara : eu am visat sa am un prieten care sa ma inteleaga , sa-mi fie alaturi intodeauna, sa ma sustina, sa ma respecte, sa fie sincer , foarte comunicativ ,sa sti sa lase de la el, sa fie rabdator, sa ma iubeasca , sa-mi fie fidel... si destul de frumusel in fine un baiat buna de pus la rana si sti peste ce am dat?
Stau de aproape 1 an si jumatate cu un baiat intr-adevar arata bine ( dar mai bine era mai uratel si avea sufletul frumos)care nu ma respecta, ma insulta defiecare data cand ne certam pleaca trantind usi in anul asta o data nu m-a cautat sa-mi spuna hai sa sa ne impacam doar eu m-am dus cu seperanta k se va schimba k data viitoare va lasa el de la el dar nu. Am un prieten care tot ce vrea e sa se culce cu mine dar care nu are mimimum de respect pentru mine ce sa mai vorbin de dragoste .
si acum nu crezi ca-mi fac rau visele alea?
eu stiu ca a visa nu costa nimic dar doare enorm cand vezi cat de inalcansabile sunt.toti visam,speram , ne facem iluzii dar atunci cand dai peste o persoana nepotrivaita si mai ti si la ea dar ea la tine nu si te mai agati si de vise cum k se va schimba tot ce faci e sa traiesti nefericit in loc sa o dai naibii.

leo

leo

da desigur

20 Sep 2006, 13:04

nu exista oameni perfecti dar exista oameni care tind spre perfectiune.

p_eugen

p_eugen

pai...

20 Sep 2006, 07:23

poate ca intrebarea, dupa parerea mea, ar fi trebuit sa fie: Daca exista femeia ideala, cum ar trebui sa arate aceasta pentru fiecare.
Perfectiune, dupa cum se vede, nu exista.
Nimeni nu poate fi perfect, dupa cum, de fapt nimeni nu poate da un raspuns concludent despre ce este rau si ce este bine, pentru ca ceea ce este bine pentru cineva, poate fi un rau pentru altcineva, sau cum se mai spune fericirea unui individ poate fi cladita pe nefericirea altuia.

tinaa

tinaa

Nu exista.......

19 Sep 2006, 20:00

....asa cum nu exista nici barbatul perfect.

nelegance_777

nelegance_777

hm...

19 Sep 2006, 17:52

Citesc si recitesc mesajele voastre de fiecare data cand verific ce anume ati raspuns... Inca nu e timpul destainuirii mele cu privire la concluzia pe care o trag in fiecare zi... Ce e drept, de fiecare data, alta... Ciudat, mi-ar fi placut sa primesc completari la ceea ce am descris eu, dar si mesajele acestea, m-au facut sa imi fac, indirect o mica parere... Indrebarea deci este: a fi sau a nu fi... cel putin, asa ati interpretat voi... Ma asteptam, sa dati frau liber imaginatiei, sa spuneti ce va doriti, ce v-ar place, dincolo de aspectul exterior al unui interviu la care trebuie sa raspundeti in asa fel incat s dati dovada de "profesionalism" de moral... Stim fiecare din noi, ca dincolo de ceea ce se vede, mintea zboara la altceva decat se spune, sau se face... Eu, astept in continuare... si consider ca un avantaj pentru voi, dragii mei, este ca nimeni nu va cunoaste cu adevarat identitatea, pentru a rade sau a va dojeni personal cu privire la ceea ce ganditi. In plus, traim intr-o perioada a liberei exprimari... Concluzia? Eu mai astept sa vad in continuare ce "iese". Va pup si aveti grija de voi...

danutzadanutza

danutzadanutza

nu cred...

19 Sep 2006, 13:50

...k exista femeia perfecta ! asa cum nu exista barbatul...perfect ! notziunea de perfectziune vis a vis de persoana iubita /dorita/aleasa cred k ne-o definim fiecare functie de ...ceea ce iubim, ceea ce visam, ceea ce speram, ceea ce dorim, ceea am vrea sa fie aproape de inima si sufletul nostru...functie de cel/cea care este aproape atunci cand ai nevoie, atunci cand simti nevoia sa spui ce te doare,ce te supara ,ce te deranjeaza, cel care iti intinde mana atunci k ai nevoie sa ii simti mana in mana ta , atunci k este langa tine k simti nevoia disperata sa fie langa tine...si...cinstit fie vb intre noi, exista o asemenea persoana femeie/barbat care ...sa fie pur si simplu langa tine atunci k ai nevoie, fara sa iti ceara nimik in schimb/ ? cine are asa ceva langa el/ea este fericit/a cu adevarat !

septembrie

septembrie

nelegance_777: exista femeia perfecta?

18 Sep 2006, 18:13

dar tu esti perfect?nu-i poti cere nimanui ceva ce tu nu poti da si in cazul asta e vorba de perfectiune! am putea formula intrebarea altfel exista barbatu perfect care atunci cand vine acasa su-si gaseste sotia obosita sa se apuce sa gateasca , sa aiba grija de copil sa-i schimbe scutece , sa spele , sa calce sa faca aprovizionare , sa fie fidel , romatic, atent , cavaler, respectuos , tandru ,sa fie gaa de orce pt iubita sau sotia lui , sa se sacrifice pt ea si pe deasupra sa mai arat si bine, sa aiba bani si lista pote continua .
nu le putem avea pe toate si nu e important felul in care arata nici macar nu e imporatnt sa-ti gateasca ( ea) important e sa fie acolo cand ai nevoie sa te inteleaga sa stie sa-ti dea un sfat sa gasesti in ea iubire,intelgere, sinceritate si un ajutor inconditional si toate astea au loc prin comunicare si reciprocitate> nu poti astepta ce nu poti da, nu poti cere ce nu ai.daca barbatul ar fi perfect atunci ar putea cere de la femeie perefectiune dar sa sti k o femeie e mult mai buan de cat un barbat si un singur exemplu pentru a demonstra ca ceea ce spun e real este faptul k femeia produce viata , naste, devine mama se scrifica pentru copilul ei , se maturizeaza pentru el isi pierde nopti intregi al capul lui cand e bolnav in schimb un barbat.....nu prea rari sunt aceea .O femeie e instare sa-si creasca singura copilul in schimb un barbat imediat se recastoreste e incapabil ... si pentru a-ti demonstra k femeia e de-o mie de ori mai tare k barbatul iti mai adauc inca un argument in spatele oricarui barbat se afla o femeie si datorita ei el urca sau coboara.
te las sa meditezi ... cum e cu perfectiunea asta.

addy

addy

:))

18 Sep 2006, 12:43

Ai inceput... dar cu cate ai ramas?

leo

leo

lol

18 Sep 2006, 11:39

Ehe mai fetelor...daca ati sti voi cate relatii nu am inceput eu la piata....loooooooool :))))

pisi

pisi

A revenit Eugen :))))))))))))))

18 Sep 2006, 11:11

Eugen bine ai revenit, chiar ma intrebam de ce nu mai dai nici un semn de viata,aici pe forum, de atat amar de vreme ! :))
Mi-ai lipsit tare mult, atat tu, cat si comentariile tale de bun-simt. :))
Mai da si tu un semn de viata,din cand in cand, chiar daca esti f ocupat ! :))
O zi buna si te-am pupat ! :))
Viorica