Balanta - Varsator

by: cabeirinyx
Buna
Am nevoie si eu niste sfaturi, in privinta unei balante.
Sunt varsator (parca as fi la o intrunire de Horoscopistii Anonimi :D:D:D) si sunt indragostit pana peste cap de o balanta. Ne intelegem de minune cand vorbim face-to-face, aceleasi pasiuni, subiect de discutie etc. Problema este ca nu stiu daca ei ii place de mine, si cum imi pot da seama de acest lucru. Ma roiesc de ceva timp numai in jurul ei, doar sa ii vad sclipirea din ochii ei, sau alunita de pe nasuc (:P, nu radea), ador cand o fac sa rada/zambeasca, (pt varsatori, comportamentul unui jokker uneori se transforma si in flirt), dar de multe ori si ea face la fel, funny flirt, dar nu stiu daca e chiar flirt sau glumite :D.
Prin urmare, cum imi dau seama daca este flirt sau just to be friends? Cum sa ii smulg aceea marturise, fara sa o duc la stomatolog :D:D?
Sper sa nu va vizite neamtu' (Alzheimer) si sa uitati si de mine :D.

jeny0906

jeny0906

plictisitor

23 Aug 2009, 01:01

sa inteleg...ca e d moda veche? nu vreau sa sune aiurea...dar...la un moment dat...eu cred ca o sa te plictisesti indiferent de cat de mult iti place de ea..si nu s-au terminat nici fetele...n-o fi ultima ...da..intradevar ii plac joculetele astea...si eu sunt convinsa ca ii place f mult d tn dar cred ca e un pic cam timida...anyway...good luck...

cabeirinyx

cabeirinyx

Update 2

16 Iul 2009, 17:36

Incredibil, dar incredibil, tocmai cand ziceam ca ma plictisesc, uite ca ma uimeste din nou. Daca inainte vorbeam despre tot si era foarte deschisa, acum e mult mai misterioasa, si ma uimeste mereu cu lucruri noi.
Trebuie sa am mai multa rabdare cu voi balantelor :D:D.

cabeirinyx

cabeirinyx

Update

12 Iul 2009, 16:06

E minunata fata, dar cred ca incep eu sa ma plictisesc. Flirturile raman totusi din partea amandurora, dar parca nu mai este ceea ce a fost la inceput. Poate o fi si din cauza ca ma plictisesc repede, nu ma tine in priza cu nimic nou. Sau poate ca am descoperit o alta fata, care pana acum mi-a atars atentia mai mereu cu ceva nou. Sper doar sa nu fie la fel, adica sa ma plictisesc repede, si cea noua fata tot balanta este. :)
P.S.: Cred ca ma simt atras de balante in ultima vreme. :)

lulu09

lulu09

tot pt Cabeirinyx

09 Iul 2009, 01:24

a si am uitat sa punctez ceva...noi cand flirtam poate sa fie de cele mai multe ori in gluma, desi de multe ori cand numai glumim sau zambim e numai semn de preienie, uneori poate fi interpretat gresit...parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa-i spui direct, dar dupa un lung si romantic "flirt...

lulu09

lulu09

pt CABEIRINYX

09 Iul 2009, 01:20

eu sunt balanta si te sfatuiesc mai intai sa o iei incet cu prietena ta care este balanta, deoarece noua ne place sa fim curtate f mult si intr-un mod cat mai romantic...chiar daca nu pare genul romantic si se afiseaza cu o masca realista sau mai serioasa , eu zic sa incepi cu niste mici atentii , poate facute de mana ta, nu stiu..sa vezi mai intai ce puncte aveti in comun si poti incepe de la acel "subiect"...apoi cu o floare sau o plimbare romantica in 2 si nu uita sa faci tu primul pas, poate un mic si nevinovat sarut luat prin "surprindere"...ar fi cel mai bine...dar nu uita ca nu ne place graba...BAFTA!si sa revii sa ne spui cum ai procedat...

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.