ce ati face daca intr-o relatie mama lui este peste tot cu voi?

by: bitzy
Pun intrebarea asta pt ca eu trec prin asa ceva si nu stiu ce sa ma mai fac.Am un prieten de 1 an.La inceput totul a decurs normal,nimic nu mi-a dat de gandit ce avea sa se intample.De multe ori la inceputul rel mama prietenului meu iesea cu noi la suc,in parc,oriunde am fi mers impreuna.Atunci nu am dat o mare importanta pt ca nu am crezut vreo clipa ca asa va continua.Dupa o perioada de timp cand am realizat ca aceasta situatie persista a inceput sa ma deranjeze si am incercat sa vorbesc cu prietenul meu sa-i spun ca nu e bine ce se intampla,iar el mi-a explicat ca vine cu noi pt ca ii este frica sa stea singura in casa(desi are 50 de ani).Asta cu timpul a devenit de multe ori subiect de cearta intre noi.Ce credeti exagerez eu sau chiar e ceva iesit din comun?

pisi

pisi

Pt Bitzy

15 Feb 2006, 14:17

Buna Bitzy ! Vezi ca ti-am lasat un mesaj pe marginea temei asteia la urmatoarea adresa :http://www.ele.ro/forum_152_3.html
Sper sa te ajute sfatul meu !
Te pup, pa !:))

am o propunere...

12 Feb 2006, 14:14

Ce ar fi sa ii luati mamei lui un animal de companie.O pisica,un catel ceva.In caz ca ii plac animalele.Poate chiar se simte singura,poate are nevoie de atentie,de dragoste.Poate e despartita de sot si atunci nu are cu cine sa ramana,sa schimbe o vorba.Un animal de companie cred ca ar schimba-o.Incercati,nu aveti nimic de pierdut.
Si referitor la Raci,nu sunt mamosi.Sunt atasati de casa,de familie,de sotie.Am avut un prieten Rac si ne-am inteles f bine.Eu Balanta,el Rac.Insa Ascendentul meu in Rac..cred ca a stabilit compatibilitatea.

bitzy

bitzy

imi pare rau

30 Ian 2006, 21:25

dar el nu ca nu e barbat cum spui tu ci doar ca nu are cu cine sa discute pt ca aia nu vrea sa inteleaga ca el are acum viata lui.El a incercat sa-i spuna asta,sa-i spuna sa-l lase in pace dar ea inca nu vrea sa inteleaga.El m-a rugat sa fiu alaturi de el pt ca nu se va lasa pana nu o va face sa inteleaga,dar mi-a spus ca are nevoie de ajutorul meu sa-i fiu alaturi,doar atat

bitzy

bitzy

nu e rac

30 Ian 2006, 21:21

el nu e rac,e balanta.Eu sunt rac si nu sunt asa legata de mama.Crede-ma ca el nu e asa legat de ea si iti spun asta pt ca sunt cu ei in casa zi de zi.Pana si el s-a saturat de ea si nu se astepta sa faca asa pt ca inainte nu facea

kristen

kristen

Pana la urma

29 Ian 2006, 21:05

las-o pe mama lui.Gandeste-te ca doar el e vinovat,de fapt el e singurul penibil in toata situatia asta.Chiar nu isi poate impune punctul de vedere?Hai ca e prea exagerat!Fara ofense,dar asta numai barbat nu e.............

Ai grija...

27 Ian 2006, 16:47

Bitzy, caci racii sunt foarte legati de mama, in special baietii!Eu din pacate am aflat-o pe pielea mea!:((Cam stiu prin ce treci, nu cred ca exagerezi..dar incearca sa discuti cu amandoi de fata despre acest subiect,spune -i ca vrei sa fiti doar voi doi, sa va respecte intimitatea... daca lasi situatia asa....sa nu cumva sa va desparta!Ai mare grija cu mama lui,caci pt Raci mama lor e ff.importanta,incearca sa ii fii apropiata,si...CEL MAI IMPORTANT LUCRU:NU O LASA SA INTERVINA IN NICI UN FEL IN RELATIA VOASTRA!Iti urez mult noroc si ai grija de tine!